Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Skvělé publikum zažilo neVeselý večer

11.03.2023 | Petr Šilar

Jsou zápasy, kdy to lepí a je radost slavit jeden gól za druhým. Druhé finálové utkání proti Novému Bydžovu však nepatřilo do této kategorie. Litomyšl nepotvrdila vítězství z ledu soupeře a série je vyrovnána.

H0240 | pátek 10.03.2023, 18:30
 

HC Litomyšl - Stadion Nový Bydžov

0:3

0:2 0:1 0:0

Branky a nahrávky: 12. Pilný (Zmítko, Hlaváček), 17. Pilný (Jebavý, Divíšek), 35. Hlaváček (Černý, Procházka). 


Vyloučení: 5:3  bez využití

Rozhodčí: Kratochvíl, Kis – Kalus, Kolář. 

Stav série: 1:1

Diváci: 725

HC Litomyšl: Horáček (40. M. Dostál) – Švec, Bláha, Bažant, Š. Voříšek, Zahradník, Jonáš – Jankovský, Jakubec, J. Voříšek, Stoklasa, A. Půlpán, T. Půlpán, Barkóci, Cink, Vomočil, Edl, J. Dostál. Nový

Stadion Nový Bydžov: Veselý (Schovánek) – Muška, Matějíček, Zmítko, Brotánek, Bezděk, Heligr – Divíšek, Postolka, Chára, Procházka, Eis, Jebavý, Černý, Bureš, Hlaváček, Pilný.

Komentář
 
 
 

Zápas začal v opatrném tempu a bylo jasné, že nikdo nechce udělat první chybu. Domácí s rekordní podporou diváků chtěli potvrdit výkon z předchozího utkání a proti nim soupeř, který chtěl odčinit zaváhání v úvodním zápase. První branky se dočkali diváci ve 12. minutě, kdy se prosadil střelou při signalizovaném trestu Pilný – 0:1. Domácí okamžitě zareagovali a snažili se vyrovnat, ale bohužel jim to příliš nelepilo. Navíc Pilný v 17. minutě nahodil puk na Horáčkovu branku a k velkému překvapení všech přítomných zapadl za brankovou čáru – 0:2. S hráči Litomyšle laciný gól otřásl, ale nehodlali se vzdát. Bohužel do konce třetiny se jim nepodařilo vstřelit branku, a to ani v přesilové hře.

V druhé části hry šlo pozorovat výrazné zlepšení. Jenže to platilo pouze o vytvořených šancích. Střelecká přesnost se na rozdíl od prvního zápasu vytratila. Navíc soupeř zodpovědně bránil a gólman Veselý stál vždy na správném místě. Nový Bydžov se nepouštěl do útoku příliš často, ale přesto předvedl, že umí vytěžit z minima maximum. V 35. minutě z kruhu napřáhl Hlaváček a zapsal se do listiny střelců – 0:3.

Dvacet minut je dost dlouhá doba na obrat, ale tentokrát to domácím nestačilo. Byli to hosté, kteří drželi opratě zápasu pevně v rukou. Diváci sice viděli několik pěkných, ale nepřesných akcí. O ty gólové se navíc postaral Veselý a na druhé straně střídající Dostál. Ten měl nejvíce práce v posledních deseti minutách, které Litomyšl odehrála téměř celé v oslabení.


Finálová série se stěhuje v neděli 12. března do Nového Bydžova. V Litomyšli se bude hrát pak ve středu 15. března.

 

 


 
 
 
Ohlasy

Ondřej Bláha (obránce HC Litomyšl): „Bohužel nás soupeř dneska přehrál. My jsme nedali bohužel žádný góly. Do příštího zápasu musíme zapracovat na koncovce, protože jsme neměli žádný kvalitní střely, které by mohly jejich gólmana ohrozit. Musíme se také více tlačit do branky a hrát do těla. Prostě je celkově přehrát.“


 
 

Aktuální články
VALNÁ HROMADA 2023

Ve čtvrtek 1.4.2023 se uskutečnila v salónku Restaurace Karlov - Volební valná hromada Hokejového klubu Litomyšl. Byl zde zvolen...

 
Ohlédnutí za sezónou juniorů

Juniorka HC Litomyšl se účastnila v uplynulé sezóně Regionální ligu juniorů. 

 
HOKEJOVÝ PLES 2023

V sobotu 25. března se uskutečnil v Music Clubu Kotelna v Litomyšli tradiční Hokejový ples.V průběhu večera byly oceněni ti nejlepší v...

 
Přes překážky ke hvězdám
 
Mistři Pardubického a Královéhradeckého kraje 2022-23
 
Pozvánka na finále proti Stadion Nový Bydžov
 
Velký špatný už je zapomenutý
 
Vítězná tečka za sezónou
 
Pozvánka na finále proti Stadion Nový Bydžov
 
První krok byl úspěšný
 
Utkání
Muži | neděle 12.03.2023, 17:00
H0241
2:5
Stadion Nový Bydžov - HC Litomyšl
 
Muži | středa 15.03.2023, 18:30
H0242
5:2
HC Litomyšl - Stadion Nový Bydžov
 
 
© eSports s.r.o. & HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS