H0236, středa 01.03.2023, 19:00

TJ Spartak Nové Město nad MetujíHC Litomyšl

3:0 (0:0 1:0 2:0)

Brána do finále se otevře na domácím ledě

Litomyšl se snažila uspět na ledě soupeře a urvat postup do finále. Přes veškerou střeleckou snahu se to však nepodařilo. V semifinálové sérii proti Novému Městu nad Metují zatím platí: „Můj dům, můj hrad“.

TJ Spartak Nové Město nad Metují:

Čáp (Biegl) - Franc, Vitebský, Dufek, Borovec, Pohl, Dostál - Zámečník, Reichmann, Koudelka, Bucek, Hylena, Hynek, Veselý, Šťastný, Vanát, Prouza

Dostál (Háněl) - Švec, Bláha, Bažant, Zahradník, Jonáš, Škvor - Jankovský, Jakubec, J. Voříšek, Stoklasa, A. Půlpán, T. Půlpán, Barkóci, Cink, Vomočil

Branky a nahrávky: 29.Veselý (Franc), 47. Hynek (Veselý), 60. Vaňát (Bucek)

Vyloučení: 5:4 bez využití

Rozhodčí: Petr, Veselý - Boček, Šesták

Diváci: 180

V první třetině sledovali diváci, stejně jako v minulém utkání, střeleckou přehlídku obou týmu. Brankáři si ovšem vedli na výbornou. Zmařené šance a vyrovnanost v počtu střel ani trochu nenapověděly, kdo se bude radovat z vítězství.

Druhá třetina však přinesla o něco více vzruchu. V 26. minutě si domácí zahráli první přesilovou hru. Tu však ke skórování nevyužili. Ovšem hned po jejím skončení gólovou šanci využil Veselý – 1:0. Hosté měli šanci po pár minutách vyrovnat, ale ani dvě přesilové hry nestačily ke vstřelení toliko potřebného gólu. Počet střel, kterými hráči Litomyšle zasypali Čápa se oproti předchozí dvacetiminutovce nezměnil, ale bohužel ani jeden puk neskončil za brankovou čárou.

Litomyšli nezbylo do poslední třetiny nic jiného než začít dřít.  To se však špatně dělá při oslabení, které přišlo krátce po prvním vhazování. Výhoda hráče v poli neměla pro domácí význam, ale chybou na útočné modré v 47. minutě nepohrdli. K zakončení se dostal Hynek a svou šanci nepromarnil – 2:0. Litomyšl zareagovala na nepříznivý stav další střeleckou kanonádou, ale ani dvě přesilové hry nepřinesly zápis ve střelecké listině. Trenér Bažant zkusil zatáhnout za záchranou brzdu a už v 57. minutě odvolal z brány Dostála. Ani to však nepomohlo. Tečku za zápasem nakonec napsal Vanát, který v čase 59:55 poslal puk do prázdné brány – 3:0.

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): „Nedá se nic dělat. V neděli se těším na plný barák, který nám pomůže k postupu.“