H0232, středa 22.02.2023, 19:00

TJ Spartak Nové Město nad MetujíHC Litomyšl

5:1 (0:0 3:1 2:0)

Jeden gól na výhru nestačil

V druhém semifinálovém utkání se hráčům Litomyšle nepodařilo navázat na domácí úspěch. O výsledku zápasu rozhodla druhá třetina, ve které Nové Město nad Metují vstřelilo tři branky.

TJ Spartak Nové Město nad Metují:

Čáp (Biegl) - Franc, Vitebský, Šrenk, Borovec, Dufek, Pohl - Reichmann, Černý, Bucek, Hylena, Hynek, Šťastný, Vanát, Prouza, Zámečník

Horáček (M. Dostál) - Švec, Bláha, Bažant, Š. Voříšek, Zahradník, Jonáš, Škvor - Jankovský, Edl, Jakubec, J. Voříšek, Stoklasa, A. Půlpán, T. Půlpán, Barkóci, J. Dostál, Cink, Vomočil

Branky a nahrávky: 22. Vitebský (Černý, Zámečník), 27. Vitebský (Hynek), 33. Reichmann (Zámečník, Vitebský), 53. Bucek, 58. Franc – 29. Stoklasa (T. Půlpán, A. Půlpán)

Vyloučení: 8:8 Využití: 2:1

Rozhodčí: Veinfurter, Pecha - Horák, Karlík

Diváci: 190

Necelé dvě stovky diváků si našly cestu do Dvora Králové, které se stalo útočištěm hokejistů z Nového Města na Metují.  V druhém zápase hráli domácí o vyrovnání série a hosté o mečbol.

V první třetině se oba soupeři oťukávali. Více ze hry měli hosté, ale ani střelecká nadvláda nestačila na překonání gólmana Čápa. Stejně jako on byl úspěšný i jeho protějšek v barvách Litomyšle. Po prvních dvaceti minutách se nakonec oba celky rozešly smířlivě bez gólu.

Vstup do druhé části vyšel nadmíru dobře domácím. Už ve 22. minutě zužitkoval přesilovku Vitebský – 1:0. Stejný hráč se prosadil i při přesilovce v 27. minutě - 2:0. Litomyšl stihla zareagovat a v 29. minutě snížil taktéž v přesilové hře Stoklasa – 2:1.  Hostům se v následujících minutách podařilo vytvořit i další gólové šance, ale brankář byl proti vyrovnání.

Čas v poslední třetině utíkal rychleji, než by si hosté přáli. Navíc domácí přidali na tempu a v 53. minutě po individuální akci navýšil Bucek – 4:1. Hosté se snažili vyrovnat, ale bohužel se ji nedařilo v zakončení, a to ani v přesilových hrách. Domácím se naopak hrálo lehce a nikam nespěchali. Nakonec se jim podařilo díky Francovi přidat v 58. minutě další gól – 5:1.

Další utkání je naplánované na poslední únorovou neděli. Litomyšl se bude od 17 hodin snažit urvat vedení v sérii hrané na tři vítězné zápasy.

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): „Soupeř zaslouženě vyhrál. Měl více štěstí v předbrankovém prostoru, kde se nám dnes nedařilo. V play off prostě nejde vyhrát dvanáct utkání v řadě. My se musíme soustředit na další těžký zápas.“