H0230, neděle 19.02.2023, 17:00

HC LitomyšlTJ Spartak Nové Město nad Metují

4:2 (3:0 1:1 0:1)

Do finále jsme nakročili pravou nohou

Do prvního semifinálového zápasu proti Novému Městu nad Metují vstoupili domácí hokejisté odpočatí a s velkou chutí prodloužit vítěznou sérii. Díky skvělému úvodu se jim podařilo sérii hranou na tři vítězná utkání začít na výbornou.

Horáček (M. Dostál) - Jonáš, Škvor, Š. Voříšek, Bažant, Bláha, Švec, Zahradník -Vomočil, Cink, Barkóci, T. Půlpán, A. Půlpán, Stoklasa, J. Voříšek, Jakubec, Jankovský, J. Dostál

TJ Spartak Nové Město nad Metují:

Biegl (Patera) -Franc, Vitebský, Šrenk, Borovec, Dufek, Pohl, Dostál - Reichmann, Koudelka, Černý, Bucek, Hylena, Řehák, Hynek, Šťastný, Vanát,Prouza

Branky a nahrávky: 3. Jakubec (J. Voříšek), 13. Cink (Barkóci, Bažant), 15. Jakubec (Vomočil, J. Voříšek), 24. Barkóci (A. Půlpán, T. Půlpán) – 38. Vitebský (Hynek, Pohl), 59. Šťastný (Franc, Reichmann)

Vyloučení: 6:2 Využití: 0:2

Rozhodčí: Vrba, Čížek - Landsmann, Mikula

Diváci: 453

Necelá pětistovka diváků sledovala drtivý nástup domácího celku.  Už ve 3. minutě se gólově prosadil Jakubec, který v pádu poslal puk do branky soupeře – 1:0. Lepším týmem byli domácí, kteří více kontrolovali puk, a navíc okupovali častěji útočné pásmo. V 10.  minutě si zahráli přesilovku, ve které si sice zastříleli, ale Biegla nepřekonali. To se podařilo až ve 13. Cinkovi, který nejprve přišel o puk při přechodu do pásma, aby jej vzápětí získal a přesnou střelou navýšil gólový účet – 2:0. V 15. minutě předvedli domácí hráči důraz před brankou. Puk se odrazil k Jakubcovi, který potvrdil svou pověst chladnokrevného střelce – 3:0. Třetinu z kategorie výborných nepokazil ani puk za Horáčkovými zády, neboť se tam dostal po zahoukání sirény.

Druhá třetina byla o poznání klidnější, ale přesto její vstup patřil jednoznačně odpočatějšímu mužstvu. Ve 24. minutě se tvrdou střelou z kruhu prosadil Barkóci – 4:0. Radost diváků navíc mohl ještě zlepšit Švec, který ve 27. minutě jel trestné střílení. Bohužel se mu však nepodařilo zakončit přesně. Hostující hráči se ani po gólovém přídělu nevzdali. Svou šanci chytli za pačesy ve 38. minutě, kdy využili dvojnásobnou přesilovku. Autorem gólu byl Vitebský – 4:1. S jídlem roste chuť a vzrostla i útočná aktivita. Brankář Horáček však zdramatizování utkání nepřipustil.

Poslední třetina byla ve znamení chyb, které znamenaly až příliš častá vyloučení. Od 53. minuty hráli hosté prakticky v početní výhodě. Hned při prvním vyloučení se jim nepodařilo trefit prázdnou branku a zdramatizovat utkání. Svou převahu přetavili v gólovou radost až v čase 58:56 díky střele Šťastného – 4:2. V následném odpočinkovém čase trenér Bažant uklidňoval své svěřence, zatímco jeho protějšek Marek spřádal plány na hru bez brankáře. Tu si hosté vyzkoušeli v poslední minutě, ale bez gólového efektu.

Tadeáš Jakubec (útočník HC Litomyšl): „Do zápasu jsme vstoupili suprově. Odskočili jsme na 3:0. Bylo znát, že jsme odpočatí a soupeř utahaný. Chvíli jsme však v zápase polevili a soupeř toho využil. Příště musíme závěr odehrát lépe. Každopádně jsme rádi za výhru a snad uděláme ve středu další krok za postupem.“