H0227, neděle 12.02.2023, 17:00

HC LitomyšlHC Slovan Moravská Třebová

4:0 (0:0 1:0 3:0)

Jedeme dál bez ztráty kytičky

Třetí čtvrtfinálové utkání sehrála Litomyšl proti soupeři, který neměl co ztratit. Moravská Třebová prohrála dvě utkání, a tak musela nasadit všechny síly, aby zvrátila stav série. Proti však byl tým, který svou bojovností dokazuje, že chce mít sezonu co nejdelší.

Horáček (M. Dostál) - Švec, Bláha, Bažant, Š. Voříšek, Zahradník, Jonáš, Škvor - Jankovský, Jakubec, J. Voříšek, Stoklasa, A. Půlpán, T. Půlpán, Barkóci, Cink, Vomočil

HC Slovan Moravská Třebová:

Peksa (Faltus) - Netolický, Dubovčí, Kuchař, Janků, Cekr, Holub, Moučka - Marek, Horký, Kavan, Fibrich, Scheuter, Palička, Cach, Skopal, Vaňous, Šíp

Branky a nahrávky: 28. J. Voříšek (Vomočil), 48. Vomočil (Jakubec, J. Voříšek), 49. T. Půlpán (A. Půlpán, Stoklasa), 58. Barkóci (Jonáš, Zahradník)

Vyloučení: 2:3 bez využití

Rozhodčí: Vepřovský, Rulíček - Říha, Dalecký

Diváci: 537

Stejně jako v předchozích dvou utkáních měl i tento od začátku svižné tempo. Hrálo se nahoru a dolů. Na obou týmech bylo znát, že nikdo nechce udělat chybu jako první.  Šance nechyběly ani na jedné straně, ale oba gólmani si dávali velký pozor a byli bezchybní. V 15. minutě si Litomyšl zahrála první přesilovku. Velký tlak však kýžený gól nepřinesl. Třetina tak skončila bez gólu.

Druhou část zápasu začali hosté v početní výhodě, ale ani jim nebylo gólově přáno. O pár minut později se přesilovka nevydařila ani domácím, a tak diváci čekali na gól až do 28. minuty, kdy se ve skrumáži před Peksovou brankou nejlépe zorientoval Jakub Voříšek a dopravil puk za brankovou čáru – 1:0. Více ze hry měli i po této brance domácí, ale další úspěšný zásah nepřidali.

V poslední třetině měl domácí tým cíl jasný. Vyvarovat se hrubek, kterými pomohl soupeři k šancím v přechozích třetinách. Ani jeden z týmu nechtěl udělat chybu, a to se odráželo i na výsledkové tabuli. Ke zvratu v zápase došlo ovšem ve 48. minutě, kdy Vomočil nahodil puk na soupeřovu bránu, který k velké radosti publika skončil mimo dosah brankáře – 2:0. O 55 vteřin později stejně nenápadně padla i třetí branka, jejímž autorem byl Tomáš Půlpán – 3:0. Domácí se uklidnili a začali hrát tak, že soupeř neměl šanci na odpověď. Navíc v 58. minutě se prosadil Barkóci a bylo po zápase – 4:0.

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl) „Série byla super, ale nebyla jednoduchá. První dva zápasy byly na krev do poslední minuty. Byli jsme však lepším týmem. Pro nás cesta nekončí. Chceme dojít co nejdál. Jsme rádi, že máme týden odpočinku a čekáme na soupeře, ať už to bude kdokoliv.  Děkujeme fanouškům, kteří dorazili a věříme, že v semifinále to bude ještě větší kotel.“

Kamil Přecechtěl (trenér HC Slovan Moravská Třebová): „My jsme dvě třetiny hráli vyrovnané utkání, ve kterém jsme si vytvořili šance. Tento soupeř nám bohužel nedovolil vstřelit za zápas více než jeden gól, dnes ani to ne. Druhou třetinu jsme měli velký tlak, ale vlastním gólem jsme si podrazili nohy. Naše síly pak už nestačily na to, abychom to utkání zvrátili a sérii ještě jednou vrátili do Třebové. Gratuluji vítězi, který předvedl kvalitní výkon. Klukům děkuji za přístup a za hru, kterou předvedli ve všech třech zápasech. V neposlední řadě patří velké díky také divákům, kteří nás celou sezónu hnali dopředu.“