4. kolo, středa 08.02.2023, 19:00

HC Slovan Moravská TřebováHC Litomyšl

1:2 (1:1 0:0 0:1)

Na cestu domů si přibalili mečbol

K druhému čtvrtfinálovému utkání vyrazili hráči Litomyšle do Moravské Třebové.  Téměř šest stovek diváků vidělo vyrovnaný zápas. Drama vyvrcholilo na konci utkání. Radost z vítězné branky měli hosté.

HC Slovan Moravská Třebová:

Peksa (Faltus) - Netolický, Dubovčí, Janků, Cekr, Holub, Moučka - Marek, Horký, Maška, Kavan, Berčák, Fibrich, Scheuter, Palička, Cach, Skopal, Vaňous, Šíp

Horáček (M. Dostál) - Švec, Bláha, Bažant, Š. Voříšek, Zahradník, Jonáš, Škvor - Jankovský, Edl, Jakubec, J. Voříšek, Stoklasa, A. Půlpán, T. Půlpán, Barkóci, Cink, Vomočil, J. Dostál

Branky a nahrávky: 12. Vaňous (Skopal) – 13. Jankovský (Stoklasa), 58. Voříšek (Jakubec, Škvor)

Vyloučení: 6:6 (navíc T. Půlpán 10 min. OT)  Využití: 0:1

Rozhodčí: Čížek, Vrba - Pošvář, Kalina

Diváci: 591

První minuty patřily oběma brankářům, kteří se již v minulém utkání předvedli v tom nejlepším světle. Více ze hry měli hráči Litomyšle, ale v počtu gólových šancí navrch neměli.  Navíc v 12. minutě se jim podařilo vyrobit hrubku, ze které Slovan vytěžil přečíslení, na jehož konci byl s perfektním zakončením Vaňous – 1:0. Hosté zareagovali na nepříznivý stav bleskově. Ve 13. minutě se rozjeli z vlastního pásma hráči druhého útoku. Skvělou kombinaci nakonec zakončil Jankovský, před kterým byla prázdná branka – 1:1.

Druhá třetina přinesla sice pěkný hokejový zážitek, ale nikoliv zvrat v zápase. Hrálo se nahoru dolů a absolutorium si odnesli do šaten strážci svatyní.

„Musíme to urvat a chceme mečbol,“ burcoval své hráče trenér Jakub Bažant.  Jeho svěřenci si vzali slova z kabiny k srdci. Makali a dřeli. V obranné činnosti i v osobních soubojích. Jenže dobýt branku, kterou hlídá brankář s extraligovými zkušenostmi není jednoduché. Nakonec se však podařilo obranný val Moravské Třebové prolomit.  Na začátku 58. minuty zbývalo z přesilové hry Litomyšle pouhých 7 vteřin. Už to vypadlo, že ani tato výhoda ovoce nepřinese. Opak se stal pravdou. Ve skrumáži před třebovskou brankou se nejlépe zorientoval Jakub Voříšek a procpal puk za čáru – 1:2. Domácí se nevzdali a snažili se vyrovnat. Obrana s brankářem Horáčkem měla plné ruce práce a rozhodčí pískali jedno zakázané uvolnění za druhým. V čase 58:37 odjel Peksa na střídačku. Naštěstí pro Litomyšl však ani výhoda hráče v poli neznamenala zničení vítězné série v play off.

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): „S velkou pokorou jdeme do nedělního zápasu, kdy budeme hrát zase od nuly. Věřím, že přijde hodně diváků. Uděláme všechno proto, abychom se předvedli ve stejném světle jako v Moravské Třebové. “