H0211, neděle 05.02.2023, 17:00

HC LitomyšlHC Slovan Moravská Třebová

3:1 (1:0 0:1 2:0)

Čtvrtfinále na vítězné vlně

Litomyšl nastoupila do ostrého zápasu po několika dnech odpočinku. Moravská Třebová měla za sebou šňůru zápasů a byla rozehraná. V prvním střetu nakonec rozhodl faktor síly.

Horáček (Dostál) - Švec, Bláha, Bažant, Š. Voříšek, Zahradník, Jonáš, Škvor - Jankovský, Edl, Jakubec, J. Voříšek, Stoklasa, A. Půlpán, T. Půlpán, Barkóci, Cink, Vomočil

HC Slovan Moravská Třebová:

Peksa (Faltus) - Dubovčí, Kuchař, Janků, Cekr, Holub, Moučka - Marek, Horký, Kavan, Berčák, Fibrich, Scheuter, Palička, Cach, Skopal, Šíp

Branky a nahrávky: 11. Jakubec (Vomočil), 46. Vomočil, 59. Vomočil (J. Voříšek) – 27. Cach (Horký, Moučka)

Vyloučení: 2:2 bez využití

Rozhodčí: Čížek,  Rulíček - Schaffer, Hájková

Diváci: 491

Utkání začalo ve slušném tempu a bylo znát, že nikdo nechce udělat první chybu. Více ze hry měli v prvních minutách hosté, a to znamenalo práci pro Horáčka. Od 8. minuty však začali přebírat iniciativu domácí a své brankářské umění předvedl Peksa. Ten se vytáhl v 10. minutě proti Cinkově šanci.  O minutu později však nestačil na výbornou souhru třetí formace.  Vomočil poslal puk před bránu, kam si sjel Jakubec, který v těchto situacích ví přesně co má dělat – 1:0.  Na obdrženou branku zareagovali hosté zvýšenou aktivitou a domácí obrana měla co dělat, aby odrazila nebezpečné útoky. V 17. minutě se do zakončení dostal Barkóci, ale z těžké pozice nezakončil ideálně.  V první třetině další gól nepadl a do kabin se lépe šlo litomyšlským hráčům.

Dobrý pohyb a snaha hrát vydržela Litomyšli i v druhé části utkání. Bohužel jen prvních pět minut, než si vzali slovo hosté. V 27. minutě neudržel Horáček puk, který se dostal k Cachovi. Rychlá otočka a střela znamenaly vyrovnání – 1:1.  V polovině zápasu se na ledě začalo trochu přiostřovat. Rozhodčí vyloučil postupně po dvou hráčích na obou stranách. Přesilové hry však gólovou radost nepřinesly.

V poslední dvacetiminutovce se začal lámat chleba. Na hostech se začala projevovat únava z předchozích dnů. Domácí tak dostali více prostoru v útočném pásmu a náležitě toho využili. Ve 46. jako blesk z čistého nebe vypálil z kruhu Vomočil. Peksa se sice snažil zareagovat, ale proti přesné střele neměl šanci – 2:1. Na branku Třebové se valil jeden útok za druhým. Aktivní hra Litomyšle byla nejlepší receptem na odvrácení šancí soupeře. V 56. minutě mohl uklidnit tým Aleš Půlpán, který však v rozhodujícím momentu nepřehodil brankáře. V 58. minutě sáhl hostující trenér k time outu, aby svým svěřencům naordinoval taktické pokyny pro poslední minuty. V čase 58:48 odjel Peksa z brány. Výhodu hráče v poli využili hosté k nastěhování se do útočného pásma. Jenže o pět vteřin později byly veškeré pokyny marné. Jakub Voříšek vyhrál buly a puk poslal Vomočilovi. Navrátilec do sestavy hned věděl, co udělat. Puk se vydal přes celé hřiště a zastavil se až za brankovou čarou – 3:1. Litomyšl se díky skvělému výkonu ujala vedení v sérii hrané na tři vítězná utkání.

Filip Vomočil (útočník HC Litomyšl): „Byl to suprově odmakaný zápas. Od začátku hry jsme plnili pokyny trenéra a získali těžký bod v sérii. Ve středu se budeme snažit vybojovat další.“

Kamil Přecechtěl (trenér HC Slovan Moravská Třebová): „My jsme do dnešního utkání vstupovali s tím, že chceme hrát zodpovědnou a poctivou hru, to se nám i celých šedesát minut dařilo. V pátek jsem skončili velice těžkou sérii a dnes jsme odehráli výborné utkání. Měli jsme i spoustu šancí, které jsme ale bohužel nedokázali využít. Soupeř zkušeně potrestal několik hrubek, které jsme vytvořili, proto jsme to utkání prohráli. Před klukama ale musím smeknout, za to že po sérii s Chocní dnes dokázali předvést to, co předvedli. Jsme v této sérii určitě schopní něco uhrát."