H0186, neděle 29.01.2023, 17:00

HC LitomyšlHC Spartak Polička

8:2 (3:0 4:0 1:2)

Jedeme dál ...

Třetí utkání s Poličkou rozhodlo a postupujícím do čtvrtfinále. Hráči Litomyšle nepřipustili ani náznak zaváhání a bez problémů zvítězili. Utkání mělo rychlý spád a diváci mohli sledovat střeleckou exhibici.

Horáček (M. Dostál) - Bláha, Bažant, Š. Voříšek, Jonáš, Škvor, Švec - Edl, Jakubec, J. Voříšek, A. Půlpán, T. Půlpán, Barkóci, J. Dostál, Cink, Stoklasa, Jankovský

HC Spartak Polička:

Klička (Hoch) - Macek, Elis, Čermák, Prokopec, Boštík, Máša - Šerejch, Zobač, Vondra, Tobiáš, Malenovský, Pazourek, Krajíček, Martinů, Nečas

Branky a nahrávky: 2. J. Voříšek (Bažant), 10. Jankovský (Cink), 18. T. Půlpán (A. Půlpán, Švec), 34. Stoklasa, 35. Jankovský (Cink, Švec), 36. Jakubec (Bažant, J. Voříšek), 39. T. Půlpán (A. Půlpán, Jonáš), 58. A. Půlpán (T. Půlpán, Švec) – 47. Nečas (Macek), 55. Čermák (Macek, Martinů)

Vyloučení: 4:3 Využití: 1:1 V oslabení: 1:0

Rozhodčí: Škorpil - Pešková, Topolský

Diváci: 297

Domácí celek nastoupil s odhodláním rozhodnout vzájemnou sérii. Hostující Polička naopak věděla, že jedině výhra jí může zabezpečit setrvání v kolotoči play off.

Jako první se zapsal ve 2. minutě do střelecké listiny Jakub Voříšek – 1:0. Další gól přidal v 10. minutě Jankovský – 2:0 a do střelecké listiny se zapsal v 18. minutě i Tomáš Půlpán, který v oslabení uzavřel gólový učet první části hry – 3:0.

Hosté vstoupili do druhé třetiny s pořádným mankem. Zachránit je mohl jenom obrat, který litomyšlský led zažil v prvním utkání obou soupeřů. Naopak Litomyšl předvedla, komu patří led. Na začátku 34. minuty rozpoutal střelecké peklo Stoklasa – 4:0. Během pěti minut se k němu přidali Jankovský – 5:0. Dále Jakubec a Tomáš Půlpán – 7:0.

Poslední třetina o osudu utkání nerozhodla, ale přesto diváci nepřišli několik gólových příležitostí. Hosté se navíc nechtěli rozloučit s nulou na svém gólovém účtě. Ve 47 minutě se prosadil Nečas – 7:1 a v přesilovou hru v 55. minutě využil Čermák – 7:2. Poslední slovo v zápase ovšem měla Litomyšl. V čase 57:39 přidal přesilovkový gól Aleš Půlpán – 8:2.

Litomyšl po vítězství v sérii 3:0 postupuje do čtvrtfinále. První zápas se bude hrát v neděli 5. února na domácím ledě. Soupeř bude znám nejpozději v pátek 3. února.

Další informace o zápasech třetího čtvrtfinále a dva góly Litomyšle naleznete v článku Svitavského deníku.

Martin Horáček (brankář HC Litomyšl): "Nechtěli jsme připustit žádné komplikace, což se nám povedlo. Ze začátku jsme dali tři góly a pak už jsme kontrolovali hru. Kluci dělali vlastně vše, co jsme si řekli. Po první třetině už si myslím, že bylo rozhodnuto.

Sérii s Poličkou jsme nechtěli podcenit, ale moc se nám to nepovedlo. Věděli jsme, že jsme favoriti, ale první třetina prvního zápasu byla katastrofa. V kabině jsme si to však vyříkali, semkli se a ukázali jsme sílu týmu.  Další dva zápasy jsme už jasně diktovali tempo.

Příští soupeř bude daleko těžší, ale věřím, že jsme připravený. Máme chuť do hokeje, parta je dobrá a nikoho se nebojíme. Ve všech letošních zápasech jsme byli lepší. Máme spoustu výher v základní části, takže ať přijde kdokoliv, určitě budeme připraveni."