Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Jedeme dál ...

30.01.2023 | Petr Šilar

Třetí utkání s Poličkou rozhodlo a postupujícím do čtvrtfinále. Hráči Litomyšle nepřipustili ani náznak zaváhání a bez problémů zvítězili. Utkání mělo rychlý spád a diváci mohli sledovat střeleckou exhibici.

H0186 | neděle 29.01.2023, 17:00
 

HC Litomyšl - HC Spartak Polička

8:2

3:0 4:0 1:2

Branky a nahrávky: 2. J. Voříšek (Bažant), 10. Jankovský (Cink), 18. T. Půlpán (A. Půlpán, Švec), 34. Stoklasa, 35. Jankovský (Cink, Švec), 36. Jakubec (Bažant, J. Voříšek), 39. T. Půlpán (A. Půlpán, Jonáš), 58. A. Půlpán (T. Půlpán, Švec) – 47. Nečas (Macek), 55. Čermák (Macek, Martinů)

Vyloučení: 4:3 Využití: 1:1 V oslabení: 1:0 

Rozhodčí: Škorpil - Pešková, Topolský

Diváci: 297

HC Litomyšl: Horáček (M. Dostál) - Bláha, Bažant, Š. Voříšek, Jonáš, Škvor, Švec - Edl, Jakubec, J. Voříšek, A. Půlpán, T. Půlpán, Barkóci, J. Dostál, Cink, Stoklasa, Jankovský

HC Spartak Polička: Klička (Hoch) - Macek, Elis, Čermák, Prokopec, Boštík, Máša - Šerejch, Zobač, Vondra, Tobiáš, Malenovský, Pazourek, Krajíček, Martinů, Nečas

Komentář
 
 
 

Domácí celek nastoupil s odhodláním rozhodnout vzájemnou sérii. Hostující Polička naopak věděla, že jedině výhra jí může zabezpečit setrvání v kolotoči play off.

Jako první se zapsal ve 2. minutě do střelecké listiny Jakub Voříšek – 1:0. Další gól přidal v 10. minutě Jankovský – 2:0 a do střelecké listiny se zapsal v 18. minutě i Tomáš Půlpán, který v oslabení uzavřel gólový učet první části hry – 3:0.

Hosté vstoupili do druhé třetiny s pořádným mankem. Zachránit je mohl jenom obrat, který litomyšlský led zažil v prvním utkání obou soupeřů. Naopak Litomyšl předvedla, komu patří led. Na začátku 34. minuty rozpoutal střelecké peklo Stoklasa – 4:0. Během pěti minut se k němu přidali Jankovský – 5:0. Dále Jakubec a Tomáš Půlpán – 7:0.

Poslední třetina o osudu utkání nerozhodla, ale přesto diváci nepřišli několik gólových příležitostí. Hosté se navíc nechtěli rozloučit s nulou na svém gólovém účtě. Ve 47 minutě se prosadil Nečas – 7:1 a v přesilovou hru v 55. minutě využil Čermák – 7:2. Poslední slovo v zápase ovšem měla Litomyšl. V čase 57:39 přidal přesilovkový gól Aleš Půlpán – 8:2.

Litomyšl po vítězství v sérii 3:0 postupuje do čtvrtfinále. První zápas se bude hrát v neděli 5. února na domácím ledě. Soupeř bude znám nejpozději v pátek 3. února.

Další informace o zápasech třetího čtvrtfinále a dva góly Litomyšle naleznete v článku Svitavského deníku.

 
 
 
Ohlasy

Martin Horáček (brankář HC Litomyšl): "Nechtěli jsme připustit žádné komplikace, což se nám povedlo. Ze začátku jsme dali tři góly a pak už jsme kontrolovali hru. Kluci dělali vlastně vše, co jsme si řekli. Po první třetině už si myslím, že bylo rozhodnuto.

Sérii s Poličkou jsme nechtěli podcenit, ale moc se nám to nepovedlo. Věděli jsme, že jsme favoriti, ale první třetina prvního zápasu byla katastrofa. V kabině jsme si to však vyříkali, semkli se a ukázali jsme sílu týmu.  Další dva zápasy jsme už jasně diktovali tempo.

Příští soupeř bude daleko těžší, ale věřím, že jsme připravený. Máme chuť do hokeje, parta je dobrá a nikoho se nebojíme. Ve všech letošních zápasech jsme byli lepší. Máme spoustu výher v základní části, takže ať přijde kdokoliv, určitě budeme připraveni."

 
 

Aktuální články
Ohlédnutí za sezónou juniorů

Juniorka HC Litomyšl se účastnila v uplynulé sezóně Regionální ligu juniorů. 

 
HOKEJOVÝ PLES 2023

V sobotu 25.3.2023 se uskutečnil v Music Clubu Kotelna v Litomyšli tradiční Hokejový ples.Večer provázela skupina Machos Burritos a v...

 
Přes překážky ke hvězdám

Patnáct let čekání na titul je za námi. Litomyšl ve čtvrtém finálovém utkání porazila jednoznačně Nový Bydžov a stala se...

 
Mistři Pardubického a Královéhradeckého kraje 2022-23
 
Pozvánka na finále proti Stadion Nový Bydžov
 
Velký špatný už je zapomenutý
 
Vítězná tečka za sezónou
 
Skvělé publikum zažilo neVeselý večer
 
Pozvánka na finále proti Stadion Nový Bydžov
 
První krok byl úspěšný
 
Utkání
Muži | neděle 12.03.2023, 17:00
H0241
2:5
Stadion Nový Bydžov - HC Litomyšl
 
Muži | středa 15.03.2023, 18:30
H0242
5:2
HC Litomyšl - Stadion Nový Bydžov
 
 
© eSports s.r.o. & HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS