H0178, středa 25.01.2023, 18:30

HC Spartak PoličkaHC Litomyšl

2:6 (0:3 2:2 0:1)

Nic zvláštního se nestalo

Litomyšl sehrála druhý osmifinálový zápas s Poličkou v naprostém klidu. Zatímco v minulém utkání musel favorit dotahovat nepříjemné manko, tak tentokrát tomu bylo jinak. Pohodlný náskok z první třetiny stačil na druhé vítězství v sérii.

HC Spartak Polička:

Klička (Ehrenberger) - Elis, Čermák, Boštík - Šerejch, Zobač, Vondra, Holec, Tobiáš, Šutera, Šváb, Pazourek, Krajíček, Martinů, Nečas

Horáček (Dostál) - Bláha, Bažant, Š. Voříšek, Zahradník, Jonáš, Škvor - Edl, Jakubec, Voříšek, A. Půlpán, T. Půlpán, Barkóci, J. Dostál, Cink, Háněl

Branky a nahrávky: 32. Nečas (Martinů, Šutera), 38. Tobiáš (TS) – 7.  A. Půlpán (Jonáš, Škvor), 16. A. Půlpán (Jonáš, T. Půlpán), 16. J. Voříšek (Jakubec, Bažant), 22. J. Voříšek (Háněl, Jakubec), 37. Škvor (Barkóci, T. Půlpán), 56. Jakubec (Cink, Bažant)

Vyloučení: 3:5 (navíc TS Šváb a Martinů 5 + OK - TS Edl) Využití: 0:1

Rozhodčí: Rulíček - Dalecký, Hájková

Diváci: 145

O poznání lépe, ale přesto s chybami. Tak by se dala popsat první třetina druhého utkání s Poličkou. Hned v 1. minutě nabídli hráči Litomyšle špatným střídáním svému soupeři přesilovku.  Nabídka však zůstala nevyužita. Po jejím skončení se Litomyšl přesunula do útočné třetiny a jala se dobývat Kličkovu branku. Úspěch se dostavil v 7. minutě, kdy se do úniku dostal Aleš Půlpán a otevřel gólový účet – 0:1. Tempo zápasu nebylo kdovíjak vysoké, ale pod kontrolou hostujícího celku. O jeho narušení se pokusila Polička v 10. minutě, kdy si zahrála přesilovou hru za opětovnou hru v šesti. Marný pokus znamenal návrat do zajetých kolejí zápasu. Jeho nejhezčí část viděli příznivci Litomyšle v 16. minutě. Jako první propálil všechno, co mu stálo v cestě, Aleš Půlpán – 0:2. O devatenáct vteřin později se rozjel na bránu Jakubec, který ke střele vybídl Jakuba Voříška. Ten nabídkou nepohrdl – 0:3. Chyby byly zapomenuty a mohlo se jít na další.

Na gól se dlouho nečekalo. Po necelých dvou minutách se opět trefil Jakub Voříšek – 0:4. V poklidném tempu hra pokračovala až do 32. minuty, kdy se mezi střelce zapsal Nečas – 1:4. O minutu později mohl na rozdíl čtyřech gólu odskočit Edl, který se stal exekutorem trestného střílení. Svou šanci však promarnil. Mnohem lépe se však hostům dařilo v 37. minutě, kdy Barkóci přehodil Kličku, za jehož záda dorazil puk Škvor – 1:5. Radost v této třetině měli ještě i domácí, když na začátku 38. minuty proměnil trestné střílení Tobiáš – 2:5.

Poslední třetina už příliš zábavy nenabídla. Trochu vzruchu nabídli přesilové hry, kterých bylo poněkud více, než by odpovídalo výsledku na světelné tabuli. Gólová byla pouze jedna.  V čase 55:50 využil výhodu hráče v poli Jakubec – 2:6. Po zbytek hrací doby veškeré střelecké pokusy zpacifikovali brankáři a Litomyšl se ujala vedení v sérii 2:0.

Aleš Půlpán (útočník HC Litomyšl): „První třetinu jsme do puntíku plnili to, co jsme si řekli. Hráli jsme aktivně, napadali, dávali jsme góly. Pak jsme Poličce zase odskočili a úplně jsme od toho upustili. Nebyli jsme důrazní. Hra neměla parametry play off a zbytečně jsme připustili, že by to mohlo být zase komplikovaný. Jsem rád že to dobře dopadlo a dali jsme ještě nějaké góly. V neděli určitě rozhodneme. Nemyslíme na nic jiného.  Prostě chceme zavřít sérii, abychom jsme si trošku odpočinuli a připravili se na dalšího soupeře.“