HC LitomyšlHC Chrudim

5:6 sn (2:1 3:0 0:4)
Petr Šilar |

Průšvih? Slabé slovo

Zápas proti Chrudimi byl prvním z trojice domácích utkání před vypuknutím play off.  Přinesl spoustu krásných momentů, ale hlavně velké zklamání. Domácí tým ztratil pohodlný náskok a přišel o cenné dva body.

HC Litomyšl:

Dostál (Horáček) - Švec, Bláha, Bažant, Š. Voříšek, Zahradník, Škvor - Jankovský, Edl, Jakubec, J. Voříšek, Stoklasa, A. Půlpán, Barkóci, Cink, Dostál

HC Chrudim:

Novotný (Chalupa) - Linhart, Pilař, Hejduk, Urban, Pejzl, Hybeš, Hrdlička - Formánek, Dobiáš, Hebek, Novák, Roubal, Cvrček, Turčáni, Felcman, Kostka, Plch

Góly a asistence: 5. Jakubec (Cink), 10. Voříšek (Stoklasa), 25. Cink (Jakubec, Stoklasa), 28. Jakubec, 38. Dostál (Jankovský, Barkóci) – 11. Plch (Hejduk), 48. Roubal, 49. Hybeš (Kostka, Hejduk), 56. Novák, 58. Novák (Plch, Linhart), rozhodující nájezd Plch

Tresty: 7:9 Využití: 0:1 Oslabení: 1:0

Rozhodčí: Kratochvíl - Dalecký, Kolář

Diváci: 166

Komentář

Zápas proti Chrudimi začal v klidném tempu a z pohledu domácího fanouška tím nejlepším možným způsobem. V 5. minutě vstřelil úvodní gól Jakubec – 1:0.  Když se k němu přidal o šest minut později Jakub Voříšek, tak se fanouškům rozzářily oči – 2:0. Chrudim odpověděla v 11. minutě gólem Plcha – 2:1.  Tím se účet úvodní části uzavřel a domácí odcházeli do kabin spokojenější.

Druhá část zápasu začala v rychlejším tempu, neboť domácí dohrávali přesilovou hru. Bohužel výhoda hráče v poli nepřinesla výrazný úspěch. Navíc hosté nejevili známky toho, že by se chtěli vzdát. Ve 23. minutě orazítkovali tyč Dostálovi svatyně a směle pronikali do útočného území.  Byli to však domácí, kteří zvýšili střeleckou aktivitu, a to se jim vyplatilo. V 25. minutě se puk z hole Jakubce odrazil od zadního mantinelu k Cinkovi, který uklidil bezpečně puk do brány – 3:1. Stejný hráč se dostal do zakončení o chvíli později v oslabení, ale gólman Novotný měl tentokrát navrch. Hra ve čtyřech však nakonec přeci jenom znamenala navýšení náskoku. Jakubec se dostal do samostatného úniku a elegantní kličkou vyzrál na chrudimského brankáře – 4:1. Hosté však zbraně nesložili a neustále drželi v pozornosti Matěje Dostála v brance. Jeho úspěch se přenesl i na jeho bratra Honzu, který stál na konci krásné souhry s Jankovským a Barkócim – 5:1. Třetina snů skončila pohodlným náskokem a většina přítomných očekávala poslední dvacetiminutovku, která se odehraje v klidu a pohodě.

Úvodní minuty závěrečné části plynuly přesně podle plánu. Oba celky hrály ve vlažném tempu, ale nad ledem se mezitím začala stahovat bouřková mračna. Ve 48. minutě využil chybu v rozehrávce Roubal - 2:5.  O minutu později se k zakončení dostal Hybeš a nedal Dostálovi střelou do růžku šanci – 3:5. „Žádná tragédie,“ řekli si mnozí diváci. Litomyšl totiž v 53. minutě dostala k dispozici čtyřminutovou přesilovku. Jenže. V 55. minutě se snesl z nebe pověstný blesk a na ledě se začaly dít věci. Výhoda hráče v poli se změnila po sérii vyloučení ve hru 3 na 3, která je typická pro prodloužení. Lépe se v nastalé situaci zorientovali hosté. Konkrétně to byl kapitán Novák, který v čase 55:19 zavěsil – 5:4. Bohužel pro domácí nezůstal u jednoho úspěchu. V čase 57:39 dokonal v přesilové hře dílo zkázy – 5:5. Domácí hráči ještě zkusili na studenou sprchu zareagovat, ale do konce třetiny další gól nepřidali.

Prodloužení rozzuzlení nepřineslo. O několik málo střel se postarali gólmani a o bonusovém bodu tak rozhodly nájezdy.

Naději do žil domácího publika vlil v prvním nájezdu Jakubec, který se při svém zakončení nemýlil. Další trestná střílení byla v rukou gólmanů. Poslední nájezd, který mohl zvrátit situaci, jel Plch. Tomu se podařilo vyrovnat a nejen to. V šesté sérii ukončil zápas.

Ohlasy

Tadeáš Jakubec (útočník HC Litomyšl): "První dvě třetiny byly od nás dobré. Třetí jsme podcenili. Hra se sesypala. Soupeř byl na koni a my jsme začali dostávat góly. Nájezdy jsou už jen loterie. Musíme však na prohru zapomenout a soustředit se na to dobré, co se nám povedlo. Věříme, že v posledních dvou zápasech vyhrajeme a přeneseme si vítěznou náladu do play off."

SEZÓNA 2023/24 OFICIÁLNĚ SKONČILA

Gratulujeme HC Kohouti Česká Třebová k celkovému vítězství. Děkujeme také všem našim soupeřům za napínavou sezónu.