Stadion Nový BydžovHC Litomyšl

8:4 (3:2 1:1 4:1)
Petr Šilar |

V letošním roce se nedaří vítězit

Ani ve druhém zápase v novém roce se nepodařilo Litomyšli vyhrát. S výborně hrajícím Novým Bydžovem se dařilo držet krok pouze dvě třetiny. Do konce základní části chybí sehrát tři domácí utkání. Je potřeba nabrat herní pohodu.

Stadion Nový Bydžov:

Žalčík (Paleček) - Muška, Matějíček, Zmítko, Brotánek, Bezděk, Heligr - Němec, Postolka, Procházka, Eis, Jebavý, Černý, Ladman, Petr, Hlaváček, Pilný

HC Litomyšl:

Horáček (Dostál) - Bláha, Bažant, Š. Voříšek, Zahradník, Škvor, Švec, Ondráček - Jankovský, Edl, Jakubec, J. Voříšek, Stoklasa, Půlpán, Barkóci, Cink, Vomočil

Branky a asistence: 1. Procházka (Matějíček, Hlaváček), 14. Postolka (Černý, Eis), 14. Postolka (Muška, Eis), 27. Hlaváček, 41. Petr (Hlaváček, Matějíček), 51. Petr (Pilný, Procházka), 53. Černý (Žalčík, Bezděk), 57. Postolka (Bezděk, Muška) – 2. Jakubec (Bažant), 4. Voříšek J. (Vomočil, Stoklasa), 54. Ondráček (Stoklasa)

Rozhodčí: Petr – Paštika, Plodek

Vyloučení: 5:8 Využití: 2:0 Oslabení: 1:0

Diváci: 243

Komentář

Kdo přišel pozdě na zápas, tak neviděl úvodní gól domácích. Ten padl už po 18 vteřinách hry a postaral se o něj Procházka – 1:0. Na „blbej“ gól přišla brzy odpověď. Ve 2. minutě srovnal Jakubec – 1:1 a o dvě minuty později poslal Litomyšl do vedení Jakub Voříšek – 1:2 Hosté mohli svou herní převahu přetavit v další góly, ale nepomohli k tomu ani dvě přesilové hry. Naopak soupeř využil nedůslednosti v obraně a otočil zápas.  Ve 14. minutě se trefil hned dvakrát Postolka – 3:2.

V kabině o přestávce měl trenér ráznou domluvu, ale tým nedbal cenných rad. Ve 27. minutě navýšil skóre Pilný – 4:2. Litomyšl reagovala na vstřelenou branku zvýšenou aktivitou a hráči začali plnit pokyny trenéra. Zlepšená hra přinesla několik dobrých šancí, ale gól pouze jeden.  Ve 32. minutě snížil Škvor – 4:3.

Do poslední třetiny vstupovali hráči Litomyšle s tím, že musí dát do zápasu všechno, pokud chtějí urvat vítězství. Bohužel plány zhatil brzký gól. V čase 40:24 se z nulového úhlu trefil Petr – 5:3. Navíc přišla série oslabení a domácí hráli 7 minut v početní výhodě. Výhodu 5 na 3 využil v čase 51:00 střelec předchozího gólu – 6:3. Bydžov hrál výborně do obrany i do útoku a skvěle se mu dařilo i ve středním pásmu. Z mnoha šancí zužitkovali domácí tu z 53. minuty, kdy se trefil Černý – 7:3. Na tuto trefu odpověděl o necelou minutu později Ondráček – 7:4. V 56. minutě si zahrála Litomyšl přesilovku, kterou si vylepšila odvoláním brankáře. Ani dvojitá výhoda však úspěch nepřinesla a do prázdné branky dokonal hattrick Postolka – 8:4.

Ohlasy

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): „Naše hra je trochu v útlumu. Čekají nás tři těžké zápasy doma a nebude to jednoduché.  Máme zraněné hráče, ale musíme rychle zmobilizovat síly. Chceme základní část zakončit v dobré pohodě bez ohledu na postavení v tabulce.

SEZÓNA 2023/24 OFICIÁLNĚ SKONČILA

Gratulujeme HC Kohouti Česká Třebová k celkovému vítězství. Děkujeme také všem našim soupeřům za napínavou sezónu.