H0100, středa 04.01.2023, 19:00

HC Slovan Moravská TřebováHC Litomyšl

4:1 (2:1 0:0 2:0)

Lépe nabito měl soupeř

První letošní utkání odehrál A tým na ledě Moravské Třebové.  Soupeř kromě drobného zaváhání v úvodu nechyboval. Hráči Litomyšle ovšem musí na první letošní prohru zapomenout a připravit se na další těžká utkání.

HC Slovan Moravská Třebová:

Peksa (Faltus) - Blaháček, Dubovčí, Kuchař, Janků, Holub, Moučka - Marek, Kavan, Fibrich, Scheuter, Palička, Cach, Skopal, Vaňous, Šíp

Horáček (M. Dostál) - Bláha, Bažant, Zahradník, Jonáš, Škvor, Š. Voříšek - Švec, Jankovský, Edl, Jakubec, J. Voříšek, Stoklasa, Barkóci, Vomočil, A. Půlpán, Cink

Branky a nahrávky: 6. Šíp (Marek), 16. Moučka (Kavan, Skopal), 58. Palička (Cach, Vaňous) - 3. Bláha (Jakubec)

Vyloučení: 4:6 Využití: 1:0

Rozhodčí: Vojtěch Pilný — Matěj Javůrek, Michal Dalecký

Diváci: 365

Vstup do utkání poznamenalo dlouhé volno a možná i zkonzumované vánoční dobroty. Nepřesnosti se jen hemžily, ale přesto diváci nečekali na úvodní gól dlouho. Už ve 3. minutě se prosadil Bláha – 0:1. Domácí se z úvodní trefy rychle oklepali a už v 6. minutě vyrovnal Šíp – 1:1. Další hrubá chyba v obraně přišla v 16. minutě a Moučku nic nezastavilo – 1:2.

Do druhé části hry vstoupila Litomyšl se změnami v sestavě. Ty rozhodně znamenaly zlepšení hry. Zvýšil se i počet šancí na vstřelení gólu, ale bohužel i té sebelepší stál v cestě skvěle chytající Peksa. Stejně dobře se dařilo ovšem i Horáčkovi, takže branka ve druhé třetině nepadla.

V poslední části utkání chtěla Litomyšl urvat vítězství. Hráči makali, ale častá vyloučení srážela jejich šance na bodový zisk. Domácí si postupně zahráli několik přesilových her a tlak na svou obranu rozmělnili. V 58. minutě se nakonec podařilo Slovanu využít přesilovou hru a potrestat další nepřesnost v obraně. Do střelecké listiny se zapsal Palička – 3:1. O půl minuty později přišel poslední úder, který zasadil Marek – 4:1.

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): „Rozhodujícím faktorem v utkání s Moravskou Třebovou byl jistě gólman Peksa a naše nepřesnosti v první třetině. Musíme však zvednout hlavu a pracovat dál, abychom zvládli další důležité utkání na ledě Nového Bydžova.