H0091, středa 14.12.2022, 18:30

HC LitomyšlHC Kohouti Česká Třebová

4:2 (0:0 1:2 3:0)

Venku létal sníh a v hale peří

Na litomyšlský led dorazili Kohouti z České Třebové, kteří chtěli navázat na svá první vítězství v nadstavbové části soutěže.  Potkali se však s vedoucím týmem, který nechtěl svou pozici v derby opustit. Neopustil.

Dostál (Horáček) - Zahradník, Jonáš, Bažant, Švec, Bláha, Š. Voříšek, Škvor - A. Půlpán, J. Voříšek, Vomočil, Stoklasa, Cink, Jakubec, Jankovský, Edl, Barkóci

HC Kohouti Česká Třebová:

Kraus (Ament) – Sedlák, Jemelka, Pažourek, Schejbal, Daněk, Král, Hradil - Pavlovský, Filip, Augustin, Fúzik, Semorád, Ostřanský, Vaňo, Veverka, Plášek,Čada.

Branky a nahrávky: 22. Švec (Jankovský), 54. Voříšek (Vomočil, Švec), 57. A. Půlpán (Jonáš), 59. Vomočil (Voříšek) – 32. Pavlovský (Sedlák, Augustin), 37. Semorád (Fúzik).

Vyloučení: 7:9 (navíc Cink 10 OT) Využití: 1:2 Oslabení: 1:0

Rozhodčí: Čížek, Vrba – Schaffer, Landsmann

Diváci: 231

První třetina příliš hokejové krásy nepobrala. Diváci jen stěží mohli uvěřit, že se Litomyšli vydařila předchozí dvě utkání. Oba týmy se vzájemně oťukávaly, ale k většímu rozruchu nedošlo ani u jedné brány.  Nic na tom nezměnila ani změna počtu hráčů na ledě. Pokud se někdo mohl pyšnit svým výkonem, tak to byli oba brankáři, kteří zlikvidovali sebemenší náznak šance.

Druhá část utkání už měla mnohem zajímavější průběh. Ve 22. minutě se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Krausovou brankou Švec a poslal Litomyšl do vedení – 1:0. Hosté hrozili z individuálních akcí, ale vždy narazili na skvěle chytajícího Dostála. Co nedokázali ve hře 5 na 5, to se jim povedlo v přesilovce. Ve 32. minutě se devět vteřin před návratem Jonáše na led trefil Pavlovský, který vymetl růžek litomyšlské branky – 1:1. Následovala přesilovka domácích, ale i přes veškerou aktivitu nebyla úspěšná. Poté přišlo  oslabení, které opět nahrálo Kohoutům. Na začátku 37. minuty se trefil Semorád - 1:2. Zbývající čas strávili domácí snahou o vyrovnání, ale více ze hry měli hosté.

„Nesmíte se nechat vylučovat. Naopak musíte více hrát a tlačit se do brány.“ Taková slova zněla v kabině Litomyšle před poslední částí hry. Hráči poslechli a v první řadě zrychlili hru. Výsledek se dostavil ovšem až po několika minutách. Ve 48. minutě se nepodařilo domácím zužitkovat přesilovku 5 na 3. O šest minut později však bylo veseleji. Z těsné blízkosti se prosadil Jakub Voříšek – 2:2. V 57. minutě byla radost ještě větší. Vteřinu před koncem přesilovky poslal Aleš Půlpán tvrdou ránou na soupeřovu bránu a nemýlil se – 3:2. Poslední dvě minuty začali šancí hostí, kteří si vzápětí vzali oddechový čas. Výsledkem byla hra bez brankáře a po drobné strkanici už to vypadalo, že se bude hrát 6 na 4. Oddechový čas si tentokrát vzal i trenér Bažant. Problém s hrou v oslabení vyřešilo hned první buly. Voříšek vyhrál a přihrál puk Vomočili, který ihned poslal puk na prázdnou bránu. V čase 58:55 bylo vymalováno  - 4:2.

Jakub Voříšek (útočník HC Litomyšl): "Byl to hodně těžký zápas. Měli jsme navrch a dotáhli jsme ho do vítězného konce a tři body zůstaly doma. V dalších zápasech chceme vyhrávat a držet první pozici."

Jaromír Jindřich (trenér HC Česká Třebová): „I když jsme na začátku druhé třetiny inkasovali jako první, většinu času jsme měli zápas pod kontrolou. Vytvořili jsme si řadu nadějných příležitost í, které jsme bohužel neproměnili. V závěrečných sedmi minutách jsme doplatili na pasivní hru a na hrubé chyby. Vyrovnávací branku na 2:2 jsme dostali po hrubce v předbrankovém prostoru. Místo toho, abychom závěr odehráli s chladnou hlavou, jsme byli nedisciplinovaní. To rozhodlo o naší zbytečné porážce.“