H0082, neděle 11.12.2022, 17:00

TJ Spartak Nové Město nad MetujíHC Litomyšl

4:9 (1:4 3:3 0:2)

Nahoru, dolů a zase nahoru

V zápase s Novým Městem nad Metují nebylo o dramatické chvíle nouze. Taková gólová přestřelka se jen tak nevidí. Diváci mohli vidět například 6 gólů v rozmezí 12 minut a 35 vteřin. Souboj o první místo zvládla Litomyšl na výbornou.

TJ Spartak Nové Město nad Metují:

Biegl (9. Čáp) - Franc, Klust, Šrenk, Borovec, Dufek, Mert - Reichmann, Bucek, Řehák, Hynek, Veselý, Lelka, Šťastný, Vaňát, Prouza

Horáček (Dostál) - Bláha, Myška, Bažant, Voříšek Š., Zahradník, Jonáš, Škvor - Švec, Edl, Jakubec, Voříšek J., Stoklasa, Půlpán A., Barkóci, Cink, Jankovský

Branky: 15. Bucek (Hynek), 25. Reichmann (Šťastný, Franc), 26. Vaňát (Šrenk, Lelka), 27. Bucek (Veselý) – 4. Cink, 7. Voříšek J. (Edl), 9. Barkóci (Švec), 10. Půlpán A. (Voříšek J., Škvor), 29. Stoklasa (Jakubec, Švec), 34. Půlpán A., 37. Bažant (Škvor, Stoklasa), 50. Jakubec (Bláha), 56. Švec (Bažant)

Vyloučení: 4:5 Využití: 1:0

Rozhodčí: Machač - Horák, Vodička

Diváci: 105

Zápas na ledě lídra soutěže začal pro Litomyšl tím nejlepším možným způsobem. Už ve 4. minutě se prosadil Cink – 0:1. V 7. minutě přidal další trefu Voříšek – 0:2. O minutu se později se stejně jako v minulém zápase pískala hrubost. Tentokrát se jednalo o drobné tresty. To však byla jen drobná mezihra mezi gólovými akcemi. V 9. minutě navýšil Jakubec – 0:3 a vyhnal z brány Biegla. Jeho nástupce Čáp však nezačal ideálně, neboť po 37 vteřinách inkasoval z hole Půlpána – 0:4.  S domácími mohlo být ještě hůře, když se pár vteřin po gólu ocitli v oslabení.  To však hráči Litomyšle nevyužili. Když už si mysleli, že udrží slibný náskok, tak přišel gól Bucka – 1:4. Branka zbrzdila rozjetou Jiskru, které se do této chvíle dařilo opravdu vše.

Druhá část utkání byla plně v režii domácích, kteří využili zmírnění tempa nastoleného v úvodu utkání. Necelé tři minuty potřebovali na to, aby dokázali vyrovnat. Postupně se trefili Reichmann, Vanát a Bucek. V čase 26:51 tak na tabuli svítilo skóre – 4:4. Studená sprcha však hráče Litomyšle probudila. Tým začal šlapat a rozhodně se z rychlého vyrovnání nepoložil. Ve 29. minutě zavelel k obratu Stoklasa – 4:5. Opět minut později přidal druhou branku Půlpán – 4:6 a gólové hody v druhé třetině uzavřel v 37. minutě Bažant – 4:7.

Oba týmy hrály útočně, a tak výsledek utkání museli rozhodnout gólmani. Závěrečná část ukázala, že tím lepším byl tentokrát Horáček. Hlavně díky němu se domácím nepodařilo utkání zdramatizovat. Zápis utkání se však ještě měnil. V 50. minutě překonal Čápa Jakubec – 4:8 a v 57. minutě uzavřel střelecký účet Švec – 4:9.

Pořadí po 7. kole: 1. Litomyšl 16 2. Nové Město nad Metují 14 3. Nová Paka 11 4. Nový Bydžov 11 5. Chrudim 11 6.Česká Třebová 8 7. Jaroměř 7 8. Moravská Třebová 6

Jakub Bažant: (trenér HC Litomyšl): „Supr výkon. Všichni makali a dřeli. V zápase rozhodovaly výkony gólmanů. Zaslouženě jsme si došli pro tři cenné body.“