Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Když se daří, tak se daří

01.12.2022 | Petr Šilar

Litomyšl sehrála čtvrtý zápas nadstavbové části soutěže proti soupeři z Moravské Třebové. Ve vyrovnaném utkání nakonec zvítězila touha po vítězství a skvělý výkon gólmana.

H0072 | středa 30.11.2022, 18:30
 

HC Litomyšl - HC Slovan Moravská Třebová

2:1 sn

1:0 0:1 0:0

Branky a nahrávky: 19. Půlpán A. (Bažant), rozhodující nájezd Půlpán A. (TS) – 28. Skopal

Vyloučení: 8:6 (navíc TS pro MT) 

Rozhodčí: Čížek - Topolský, Pešková

Diváci: 256

HC Litomyšl: Horáček (Dostál M.) -Bláha, Bažant, Voříšek Š.,Zahradník, Jonáš, Škvor - Švec, Dostál J., Jakubec, Voříšek J. , Stoklasa, Půlpán A., Půlpán T., Barkóci, Cink, Vomočil

HC Slovan Moravská Třebová: Peksa (Faltus) - Blaháček, Kuchař, Janků, Pírek, Cekr, Holub, Moučka - Marek, Horký, Langr, Kavan, Berčák, Fibrich, Scheuter, Palička, Cach, Skopal

Komentář
 
 
 

Opatrný začátek rozčísnula až Vomočilova střela ve 3. minutě. Domácí celek navíc brzy získal výhodu přesilové hry, ale gól se vstřelit napodařilo. Nejblíže k první brance měl Stoklasa a následně také Aleš Půlpán. Další část hry byla ve znamení častých vyloučení a rozhodčí rozdali celkem 18 trestných minut. Na tresty se ovšem nehraje. V 19. minutě přesně zamířil Aleš Půlpán a byl z toho gól – 1:0.

Vstup do druhé třetiny nebyl tou nejzáživnější částí utkání. Výkony upadly a diváky zvedla ze sedaček až akce ze 28. minuty, kdy se do samostatného úniku dostal Skopal a vyrovnal - 1:1. V následujících minutách byla hra rozhárána a nic zajímavého se nestalo. Snad jen přesilové hry měly v sobě trochu dobrodružství. Hostě ukázali, že dokáží s favoritem utkání držet krok. 

Poslední část zápasu získala na tempu. Ve 45. minutě mohl strhnout vedení na svou stranu Stoklasa, ale z poloviny odkrytou bránu netrefil. Do konce třetiny se ovšem nic dalšího nestalo a na řadě bylo prodloužení.

Jako první ohrozil bránu v 63. minutě Barkóci. Na opačné straně se předvedl Marek, který nařízené trestné střílení neproměnil.  Přesné gólové zakončení diváci neviděli a na řadu tak přišly nájezdy.  Za Litomyšl nastoupili Pešan, Jakubec a Dostál J. Gól napadl, a tak se do hry dostal opět Aleš Půlpán. Ten gólmana Peksu překonal v zápase podruhé – 2:1. 


 
 
 
Ohlasy

Martin Horáček (brankář HC Litomyšl): „Zápas byl hodně těžký. Chtěli jsme však prodloužit sérii vítězných utkání. Známe Moravskou Třebovou. Je to nepříjemný soupeř. Hrají tvrdě do těla, chodí do brány, hrají na brejky a čekají na svou šanci. Vypořádali jsme se s tím. Kluci hráli dobře dozadu a měli jsme více ze hry. Za mě dobrý. Když jsme hráli v Moravské, tak na mě jeli dva trestné nájezdy a dali mi dva góly. Dnes jsem to chtěl odčinit. Když jsem chytil nájezd v prodloužení, tak jsem si věřil, že už to dotáhneme i při nájezdech. Věděl jsem, že máme dobré střelce a kluci nějaký gól dají. 

 
 

Aktuální články
VZPOMÍNÁME

Ve čtvrtek 2.2.2023 nás navždy opustil pan Vladimír Vích - grafik, který dlouhá léta připravoval plakáty na utkání HC Litomyšl....

 
Pozvánka na čtvrtfinále proti Moravské Třebové

Zveme všechny fanoušky na čtvrtfinále proti Moravské Třebové.  V neděli 5. 2. 2023 od 17.00 hodin na zimním stadionu...

 
"ÓLÉ JISKRA DO BOJE, VŠICHNI VÁM FANDÍME"

My Vám nyní přinášíme celkové zhodnocení po prvním vyřazovacím kole playoff. Hodnotit bude Ondřej Dvořák, ex hokejista HC Litomyšl a...

 
Jedeme dál ...
 
V odvetě se nedařilo
 
Nic zvláštního se nestalo
 
O velikém zmaru a sladkém vítězství
 
Juniorka vydřela výhru nad Hlinskem
 
PLAY OFF 2023
 
Junioři znají soupeře
 
Utkání
Muži | neděle 05.02.2023, 17:00
H0211
3:1
HC Litomyšl - HC Moravská Třebová
 
Muži | středa 08.02.2023, 19:00
4. kolo
VS.
HC Moravská Třebová - HC Litomyšl
 
 
© eSports s.r.o. & HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS