14. kolo, neděle 13.11.2022, 17:00

HC LitomyšlHC Slovan Moravská Třebová

7:4 (2:1 4:2 1:1)

Vítězství v derby je vstupenkou mezi nejlepší

Zápas proti Moravské Třebové byl zatím tím nejdůležitějším v této soutěži. Pouze vítězství mohlo posunout Litomyšl do nadstavby mezi nejlepších osm týmů. Diváci si nakonec užili střelecké představení, ale hlavně postup.

Horáček – Švec, Bláha, Myška, Bažant, Voříšek Š, Zahradník, Jonáš, Škvor – Edl, Jakubec, Voříšek J., Stoklasa, Půlpán A., Půlpán T., Barkóci, Cink, Vomočil

HC Slovan Moravská Třebová:

Faltus – Blaháček, Dubovči, Holub, Janků, Pírek, Moučka – Marek, Horký, Kavan, Fibrich, Cach, Maška, Skopal, Vaňous, Šíp

Branky a nahrávky: 4. Barkóci, 11. Stoklasa (Cink), 21. Jonáš (Půlpán A., Půlpán T.), 22. Stoklasa (Cink), Vomočil (Voříšek J., Barkóci), 25. Bláha (Vomočil, Barkóci), 43. Vomočil (Voříšek Š., Voříšek J.) - 10. Marek (Holub, Fibrich), 23.Vaňous (Horký), 37. Pírek (Moučka), 58. Marek (Skopal)

Vyloučení: 11 (navíc Barkóci 5+OK) - 7 (navíc Horký 10)

Rozhodčí: Čížek - Mikula, Švejda

Diváci: 306

Vstup do derby lépe zvládl domácí tým. Ve 4. minutě se jako první mezi střelce během přesilové hry zapsal Barkóci – 1:0. Soupeř, který měl již zajištěný postup, se však po obdržené brance nezatáhl do ulity. Brankář Horáček měl plné ruce, aby ustál veškeré ataky. Hlavně díky němu se hosté neradovali z brzkého vyrovnání. To přišlo až v 10. minutě, kdy Marek zcela nečekaně vypálil a jeho střela skončila za brankovou čarou – 1:1. Z rychlého gólu se však domácí borci otřepali rychle. V 11. minutě vyhrál Cink vhazování po pravé ruce Faltusovy branky a přihrál Stoklasovi, který z první vypálil a strhl vedení na domácí stranu – 2:1. Ve zbytku úvodní části hry se skóre nezměnilo a Litomyšl měla k postupu blíže.

Kdo přišel pozdě na tribunu, tak se musel divit. Litomyšl zažila nejlepší vstup do třetiny v sezoně. Za minutu a pětapadesát vteřin se podařilo hostujícího gólmana překonat hned 3x! Postupně se trefili Jonáš, Stoklasa a Vomočil – 5:1. Radost domácího publika neznalo mezí. Do reality je ovšem vrátil Vaňous, který v 23. minutě korigoval výsledek – 5:2. To však střeleckou chuť domácímu celku nezkazilo. O dvě minuty později dostal na levém kruhu nabito Bláha a nemýlil se – 6:2. Zatímco diváci čekali uklidnění hry, tak se spletli. Na ledě se začalo jiskřit. Vše začalo vyloučením v 31. minutě a vyvrcholilo bitkou ve 34. minutě. Závěrečný účet? Celkem 47 trestných minut. Litomyšl přišla o Barkóciho, který musel odejít předčasně do sprch. Třebová dostala výhodu pětiminutové přesilové hry a využila ji, když se v 37. minutě trefil Pírek – 6:3. Poslední minuty však patřili pro změnu domácím, kteří zaměstnali Faltuse. Bohužel další branku nepřidali.

Poslední třetina se odehrála v poklidném tempu. Ve 43. minutě navýšil gólový účet Vomočil – 7:3. Ten samý hráč mohl v následujících minutách dokončit hattrick, ale ani hbitá střela ani samostatný nájezd se mu nepovedly. Stejně se vedlo střelcům na druhé straně, kteří nevyužili nabídnutou přesilovku z 54. minuty. Poslední gól se jim, ale nakonec vstřelit podařilo. V 58. minutě vsítil poslední gól zápasu Marek – 7:4.

Litomyšl díky vítězství postoupila do nadstavbové části ze čtvrtého místa. Ta začíná v neděli 20. listopadu. Jméno soupeře se dozví ve středu 16. listopadu, kdy se v sousedním kraji dohraje základní část.

Filip Vomočil (útočník HC Litomyšl): „Zápas rozhodlo, že jsme skvěle vstoupili do druhé třetiny. Co střídání to gól. Moravská odpadla. Šlo nám o všechno.  Pokud jsme chtěli postoupit tak jsme museli vyhrát a Hlinsko muselo udělat chybu, což se naštěstí stalo. Samozřejmě jsme rádi, že jsme ubojovali čtyřku. Budeme se na nadstavbu připravovat a těšíme se na lepší zápasy. Pro nás je dobře, že se udržíme ve formě a ve výkonu na play off.“

Kamil Přecechtěl, hlavní trenér: „Já myslím, že dnešní utkání trochu kopírovalo to, co se dneska v té soutěži odehrálo. Poslední kolo, jehož výsledek pro nás nebyl podstatný. Kluci do zápasu nastoupili uvolnění, nekoncentrování a hra odpovídá výsledku. Budeme se snažit na tohle utkání co nejrychleji zapomenout a doufám, že v dalších zápasech se budeme prezentovat jinými výkony a přístupem.“