E0035, středa 26.10.2022, 18:30

HC LitomyšlHC Hlinsko

2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Body v odvetě bralo Hlinsko

Stejně jako v prvním utkání s Hlinskem padlo šest gólů. Dokonce i výsledek byl totožný. Bohužel pro Litomyšl i tentokrát vyhrál hostující celek.

Dostál M. (Horáček) - Myška, Bažant, Voříšek Š., Ondráček, Zahradník, Jonáš, Škvor - Švec, Jankovský, Edl, Stoklasa, Půlpán A., Barkóci, Dostál J., Cink, Vomočil

HC Hlinsko:

Saifr (Sodomka) - Bouška, Hudec, Fink, Nepokoj, Machač, Beneš - Králíček, Chvojka, Grygar, Karásek, Cejpek, Brožek, Kišš, Bříza, Jílek

Branky a asistence: 37. Barkóci (J. Dostál, Vomočil), 45. Jonáš (Vondráček) – 13. Karásek (Chvojka), 40. Machač (Kišš), 47. Jílek (Cejpek), 60. Jílek.

Vyloučení: 1:2 bez využití

Rozhodčí: Veselý – Najman, Kalus

Diváci: 189

Vstup do utkání vyšel lépe hostům, kteří nechali vyniknout kvality domácího brankáře Dostála. Tato lichotivá bilance platila až do 13. minuty, kdy zaváhání obrany využil Karásek – 0:1. Domácí se snažili zachytit tempo zápasu, ale hrozili spíše z individuálních akcí. Oba brankáři však byli pozorní a změnu skóre nedopustili.

Druhá třetina započala zvonkohrou Dostálovy branky a dalšími několika šancemi hostí. Obraz hry se však brzy změnil a napomohla tomu i přesilová hra Litomyšle ve 23. minutě. Zvýšený tlak, který donutil trenéra hostí k oddechovému času, se nakonec podařilo přetavit ve vyrovnávací gól. V 37. minutě se nejlépe v závaru před brankou Saifra zorientoval Barkóci – 1:1. Úspěšné tažení však zkazila další chyba v obraně, když v čase 39:57 uspěl s přesnou střelou Machač – 1:2.

V úvodu poslední periody se oba celky ocitly na ledě jen se čtyřmi hráči. Vzájemné vyloučení nahrálo do karet Litomyšli. Ve 45. minutě tvrdě od modré vypálil Jonáš a bylo vyrovnáno – 2:2. Radost domácích však trvala jen krátce. Už ve 47. minutě se podařilo Jílkovi protlačit puk za Dostálova záda – 2:3.  Soupeř prokazoval i nadále svoje kvality. Brankář Dostál však odpovídal stejnou mincí. Trenér Bažant odvolal v čase 59:26 brankáře a šestka hráčů se pokusila o vyrovnání. Bohužel po necelé půlminutě se podařilo Jílkovi vypíchnout puk a dojet s ním až do prázdné branky – 2:4.