HC Spartak PoličkaHC Litomyšl

1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Petr Šilar |

Tři body z Poličky se počítají

Polovina základní části soutěže je za námi. Do té druhé vstoupila Litomyšl na ledě Poličky, které v předchozím utkání nedovolila vstřelit branku. Tentokrát se to soupeři povedlo, ale stejně zůstal bez bodu.

HC Spartak Polička:

Borovička - Elis, Čermák, Prokopec, Lidmila, Máša, Nunvář - Šerejch, Zobač, Šutera, Plachý, Malenovský, Vondra, Krajíček, Kunstmüller

HC Litomyšl:

Horáček (Dostál M.) - Švec, Bláha, Bažant, Ondráček, Zahradník, Jonáš, Škvor - Dostál J., Edl, Jakubec, Voříšek, Stoklasa, Půlpán A., Půlpán T., Barkóci, Cink, Vomočil

Branky a nahrávky: 10. Zobač (Plachý) - 4. Půlpán A. (Stoklasa), 8. Vomočil (Jakubec, Bažant), 22. Jakubec (Švec), 28. Švec (Ondráček)

Vyloučení: 1:3 bez využití

Rozhodčí: Škorpil - Dalecký, Hájková

Diváci: 168

Komentář

Do utkání s nepříjemným soupeřem vstoupila Litomyšl rázně. Úvodní branku za Litomyšl vstřelil ve 4. minutě Aleš Půlpán – 0:1. O čtyři minuty později se zapsal mezi střelce Vomočil – 0:2. Rychlý nástup vystřídalo vystřízlivění. Hrubou chybu hostující obrany využil v 10. minutě Zobač – 1:2. Kdo čekal po rychlém nástupu na další góly, tak byl zklamán. Skóre se do konce třetiny nezměnilo.

„Do druhé třetiny jsme vstoupili s tím, že chceme dát dva, tři rychlé góly a rozhodnout zápas. To se nám povedlo,“ poznamenal Jakub Bažant. Taktika trenérovi vyšla na výbornou. Po dvou odehraných minutách skóroval Jakubec – 1:3 a na konci 28. minuty se trefil Švec – 1:4. Po tomto gólu převzala Litomyšl otěže zápasu a kontrolovala hru až do závěrečné sirény.

Ohlasy

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): „Utkání příliš krásy nepobralo, ale je to za námi. Vítězství je doma a jsme za něj rádi. Čeká nás série důležitých zápasů a my budeme bojovat o další body, které nám pomohou v závěrečném vyúčtování základní části.“

SEZÓNA 2023/24 OFICIÁLNĚ SKONČILA

Gratulujeme HC Kohouti Česká Třebová k celkovému vítězství. Děkujeme také všem našim soupeřům za napínavou sezónu.