E0026, neděle 16.10.2022, 17:00

HC Slovan Moravská TřebováHC Litomyšl

5:4 (4:3, 1:0, 0:1)

První třetina rozhodla o výsledku utkání

Litomyšl odehrála utkání s Moravskou Třebovou, která pro nemoc odložila hned dvě utkání. Na rozehranosti soupeře to ovšem nebylo znát. V první třetině padlo sedm gólů z toho dva z trestného střílení. Po zbytek zápasu se hráči Litomyšle pokoušeli dohnat náskok soupeře, ale bohužel se jim to nepovedlo.

HC Slovan Moravská Třebová:

Peksa (Buchta) - Dubovčí, Kuchař, Janků, Pírek, Cekr, Blaháček - Marek, Horký, Fibrich, Scheuter, Cach, Rosecký, P. Vaňous, L. Šíp, F. Palička, P. Skopal

Horáček (Dostál M.) - Švec, Bláha, Bažant, Ondráček, Jonáš, Škvor - Dostál J., Edl, Jakubec, Voříšek J., F. Stoklasa, A. Půlpán, T. Půlpán, D. Barkóci, V. Cink, F. Vomočil

Branky a nahrávky: 10. Vaňous (Cach, Pírek), 15. Palička (TS), 16. Janků (TS), 20. Marek (Rosecký), 29. Cach (Vaňous) – 9. Půlpán A. (Půlpán T., Škvor), 10. Jakubec (Edl), 20. Švec (Voříšek, Jakubec), 51. Půlpán A.  (Půlpán T., Stoklasa)

Vyloučení: 5:9 bez využití

Rozhodčí: Rulíček - Kopecký J., Kopecký P.

Diváci: 400

Derby v Moravské Třebové nemělo favorita.  Na jedné straně stál rozehraný tým hostí na druhé odpočatý celek domácích. V prvních minutách ze své výhody těžila Litomyšl. Stačily dvě rychlé akce a během třiapadesáti vteřin mezi 9. a 10. minutou svítil na tabuli, díky trefám Aleše Půlpána a Jakubce, výsledek 0:2. Soupeř však nelenil a byl to Vaňous, kdo dokázal během patnácti vteřin gólově odpovědět – 1:2. Litomyšl začala od poloviny úvodní třetiny ztrácet a soupeř začal využívat mezer v obraně. Mezi 15. a 16. minutou se skóre opět měnilo. Dva fauly, dvě trestná střílení a dva přesní exekutoři Palička a Janků – 3:2. To ovšem ještě nebyl konec. Na počátku 20. minuty se prosadil Marek – 4:2. Litomyšl však dokázala zabrat a čtyři vteřiny před první sirénou snížil Švec – 4:3.

Do druhé třetiny zamíchal trenér Bažant sestavou, ale změna k lepšímu nenastala. Domácí navíc v 29. vstřelili pátý gól.  Trefil se Cach – 5:3. Následující minuty byla hra často přerušována a rozhodčí vyloučil postupně sedm hráčů. Ani jeden z týmů však z početní výhody branku nevytěžil.

V poslední části se hráči Litomyšle vrhli do boje a herní zlepšení bylo znát. V 51. minutě jejich snaha vyústila v gól z hole Aleše Půlpána – 5:4. Následovný tlak však ani přes veškerou snahu gól nepřinesl. Litomyšl tak zakončila v Moravské Třebové první polovinu základní části soutěže s bilancí čtyř výher a tří proher.

Kamil Přecechtěl (trenér HC Moravská Třebová): „Tak my jsme dnešní utkání začali trochu jiným způsobem, než jsme chtěli. Vzhledem k tomu, že jsme dlouho nehráli a soupeř byl rozehraný, tak nás v první části poměrně dost brutálně přehrával. Díky výbornému výkonu brankáře jsme se nedostali do větší ztráty než 0:2. V polovině úvodní třetiny jsme převzali iniciativu, byli jsme lepší a dostali jsme se tím taky do vedení. Ve druhé třetině soupeř vycítil, že mu ujíždí vlak a začal dohrávat osobní souboje. Byly tam zbytečné fauly, jak z naší strany, tak ze strany soupeře, tím hra trochu ztratila spád a dostali jsme se ze hry. I tak si myslím, že díky velké bojovnosti a výbornému přístupu i v poslední třetině jsme dneska zaslouženě vyhráli. Musím teda říct, že atmosféra byla znovu, jako bychom hráli o titul, to se mi moc líbí. A chci teda poděkovat za výkony nejen hráčům, ale také divákům.“

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): „Špatná první a druhá třetina nás stála zápas. V poslední části hry jsme to bohužel nezvládli dotáhnout. Nedá se nic dělat a jdeme dál. V druhé části soutěže budeme bojovat o první čtyřku. Máme stále co zlepšovat a věřím, že naše výkony a výsledky budou s postupem času lepší a lepší.“