E0024, středa 12.10.2022, 18:30

HC LitomyšlHC Chrudim

5:2 (1:1, 0:0, 4:1)

Vítězství se zrodilo v poslední třetině

Zápas proti Chrudimi nebyl zpočátku příliš atraktivní. Gólových šancí i vstřelených branek bylo minimum. Zlom nastal v závěrečné dvacetiminutovce, kdy se domácí borci postarali o přesvědčivé vítězství.

Dostál M. (Háněl) - Švec, Myška, Bažant, Jonáš, Škvor, Voříšek - Stoklasa, Půlpán A., Půlpán T., Barkóci, Vomočil, Gyomber, Dostál J., Jankovský, Renza

HC Chrudim:

Cvrček Dominik (Novotný) - Pejzl, Linhart, Pilař, Budínský, Hejduk, Hrdlička, Felcman - Polák, Formánek, Dobiáš, Hebek, Roubal, Cvrček David, Turčáni, Votava, Pavlík, Kostka, Cimburek, Plch, Langr

Branky a nahrávky: 19. Půlpán A. (Půlpán T., Jonáš), 44. Dostál (Gyomber, Švec), 48. Stoklasa (Půlpán A., Půlpán T.), 58. Barkóci (Půlpán T.) 59. Jankovský (Dostál J.) - 3. Pavlík (Cimburek, Hebek), 60. Kostka (Cvrček, Budínský)

Rozhodčí: Čížek — Schaffer, Teplý

Vyloučení: 2:2 (5+OK Bažant, Myška - 5+OK Hrdlička)

Diváci: 144

Vstup do utkání začal lépe pro hostující celek. Ve 3. minutě se nepodařilo domácí obraně vyhodit puk, který se zamotal mezi nohy hned několik hráčů. Jako první se k němu dostal Pavlík, který překonal z blízkosti Dostála – 0:1.  Domácí se snažili o rychlé vyrovnání. V 8. minutě si zahráli první přesilovku, ale ani ta na skóre nic nezměnila. Za zmínku stojí pouze střela Tomáše Půlpána, který prověřil Cvrčka. Zápas pokračoval bez větších zvratů a ani tempo nebylo kdovíjak vysoké. V 17. minutě mohli hosté odskočit na rozdíl dvou branek, jenže Pavlík odražený puk do pravého kruhu netrefil. V 17. minutě si zahrála Litomyšl další přesilovou hru, ale její výsledek nebyl pro zápas obohacující. Zajímavější byla ovšem akce, která následovala několik vteřin po jejím skončení. Aleš Půlpán dostal přihrávku od svého bratra Tomáše a naložil s ní na výbornou – 1:1. Branka přinesla trochu oživení na hřišti. V čase 19:56 ještě zkusil střelou zpoza kruhu Bažant, ale brankář Chrudimi byl pozorný.

Obraz hry se v druhé části zápasu příliš nezměnil. Oba týmy měli minimum šancí a těch pár vyřešili výborně chytající gólmani. Do kabin se tedy odcházelo za vyrovnaného stavu.

Závěrečná třetina přinesla konečně hokej, jaký by si přál každý divák. Ve 44. minutě si Jan Dostál najel do kruhu a svou střelou změnil průběh utkání – 2:1. Litomyšlský tým se probudil z letargie Ve 48. minutě předvedl krásnou individuální akci Stoklasa, který vymíchal chrudimskou obranu a zakončil přesně pod víko – 3:1. O minutu později se o rozruch u domácí branky postarali Bažant a Hrdlička, pro které zápas po pěstním souboji skončil. V 53. minutě dostala Chrudim příležitost na zvrat v zápase, neboť Myška obdržel pětiminutový trest. I ve čtyřech odehráli domácí oslabení velmi aktivně s výraznou podporou brankáře Dostála. Hostující celek si v závěru přesilovky pomohl hráčem v poli, když branku opustil Cvrček. Ten se však po půlminutě vrátil, neboť se v 58. minutě přes celé hřiště trefil opuštěnou klec Barkóci – 4:1. Gólový účet za domácí pak uzavřel v 59. minutě Jankovský – 5:1 a za hosty sedm vteřin před koncem Kostka – 5:2

Matěj Dostál (brankář HC Litomyšl): „Zápas byl náročný, protože Chrudim je nepříjemný soupeř. Za stavu 1:1 jsem si říkal, že kdo dá gól, tak bude mít výhodu. Dost nás tedy uklidnilo, že jsme druhou branku dali jako první. Velkou radost mi navíc udělalo, že ji vstřelil brácha. Náročné však bylo pětiminutové oslabení. Já jsem však věřil, že to dobře dopadne. Kluci hráli celý zápas velmi dobře dozadu.