E0016, středa 05.10.2022, 18:30

HC Spartak ChoceňHC Litomyšl

6:5 (3:1, 0:3, 3:1)

Přestřelka dopadla lépe pro domácí

Derby na choceňském ledě nepostrádalo dramatické okamžiky ani góly. Litomyšl prohrávala nejprve o dva góly, aby vzápětí otočila zápas a vedla o dvě branky. V závěrečné fázi hry však skórovali jen domácí a nejtěsnější možný výsledek udrželi do závěrečného hvizdu.

HC Spartak Choceň:

Valenta (Zavřel) - Pazdera, Rudy, Novák, Pecháček, Knytl, Šeda, Novotný - Lichtág, Farkas, Michalec, Pilař M., Martinec, Prachař, Pilař L., Krejza, Pulpán, Adámek, Polák

Dostál M. (Horáček) - Švec, Bláha, Bažant, Voříšek Š, Zahradník, Jonáš, Škvor - Dostál J., Jakubec, Voříšek J., Stoklasa, Půlpán A., Půlpán T., Barkóci, Cink, Vomočil

Branky a nahrávky: 9. Martinec (Novotný, Krejza), 12. Šeda (Pulpán), 19. Pilař (Martinec, Novotný), 49. Krejza (Novotný), 50. Krejza (Martinec), 55. Novotný (Martinec, Pecháček) - 9. Jonáš (Půlpán A., Půlpán T.), 24. Půlpán T. (Vomočil, Půlpán A.), 25. Stoklasa (Barkóci), 37. Barkóci (Stoklasa), 47. Půlpán T. (Vomočil)

Vyloučení: 1:5 Využití: 2:0

Rozhodčí: Čížek - Mikula, Landsman

Diváci: 298

Choceň před utkáním s Litomyšlí vyměnila hlavního trenéra. Domácí hráči se tedy chtěli zákonitě předvést v tom nejlepším světle. Od počátku utkání jich byl plný led. Herní aktivita se také projevila na světelné tabuli.  V čase 8:27 vstřelil první branku Martinec. Odpověď z druhé strany přišla po 11 vteřinách, když vyrovnal Jonáš – 1:1. Obraz hry se však nezměnil a domácí potrestali vlažný výkon Litomyšle. Ve 12. minutě se trefil Šeda – 2:1 a v 19. minutě navýšil skóre kapitán Pilař – 3:1.

Do druhé části trenér Bažant zamíchal sestavou a jeho tah měl na hru Litomyšle ozdravný efekt. Lepší držení kotouče a kontrola hry slavily úspěch. Na steč se jako první vydal ve 24. minutě Tomáš Půlpán - 3:2. O vyrovnání se postaral o necelé dvě minuty později Stoklasa – 3:3. Konečný účet podařené třetiny uzavřel v 37. minutě Barkóci - 3:4.

Poslední třetina slibovala drama a fanoušci se těšili na další gólovou nadílku. Litomyšl navázala na vydařenou druhou část hry. Gólově to potvrdil ve 47. minutě opět Tomáš Půlpán – 3:5. Jenže vzápětí po vstřelení branky obdržel Cink dvojitý trest. Soupeř okamžitě vycítil svou šanci zvrátit zápas. V obou přesilovkách byl úspěšný Krejza – 5:5. Domácí se dvěma góly dostali do hry a Litomyšl byla po vyrovnání psychicky dole. Stále však bylo o co hrát. V 55. minutě však využil zaváhání litomyšlské obrany Novotný a vstřelil rozdílový gól – 6:5. Litomyšl marně lovila zbytky sil a ani hra bez brankáře nepřinesla vyrovnávací gól.

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): „Zkušený tým by měl za stavu 5:3, deset minut před koncem, dovést zápas do vítězného konce. Tohle by se prostě nemělo stávat. Nedá se ovšem nic dělat a jdeme dál. Čekají nás další důležité zápasy a musíme bodovat.