E0010, neděle 02.10.2022, 17:00

HC LitomyšlHC Kohouti Česká Třebová

2:5 (1:1, 1:3, 0:1)

Srdnatý výkon na vítězství nestačil

Litomyšl přivítala na svém ledě doposud neporažený celek z České Třebové. Proti silnému soupeři se postavil tým s lilií na prsou s odvahou a chutí zvítězit. Bohužel ani přes veškerou snahu se nepodařilo získat cenné body.

M. Dostál (Horáček) – Bažant, Bláha, Zahradník, Škvor, Jonáš, Švec, Myška – Jakubec, Voříšek, Vomočil, Stoklasa, Cink, J. Dostál, A. Půlpán, T. Půlpán, Edl

HC Kohouti Česká Třebová:

Ament (Kraus) - Sedlák, Daněk, Hradil, Jemelka, Král, Pažourek – Pavlovský, Ostřanský, Augustin, Semorád, T. Prachař, Plášek, Vaňo, Stolín, Čada, Veverka.

Branky: 9. Jakubec (Voříšek), 23. T. Půlpán (Škvor) – 16. Vaňo (Veverka), 27. Čada (Vaňo), 31. Pavlovský (Augustin, Ostřanský), 37. Vaňo (Veverka, Král), 59. Augustin (Ostřanský, Daněk).

Vyloučení: 3:3. Oslabení: 1:0

Rozhodčí: Kratochvíl – Teplý, Voltner

Diváci: 344

Derby začalo v ostrém tempu a oba týmy sváděly boje o každý metr ledu. V 8. minutě využili hostující hráči zmatku v domácí obraně a problém uhasil až brankář Dostál. O pár vteřin později navíc začala přesilová hra Kohoutů. Ta dopadla pro Litomyšl více než dobře. Voříšek vyhrál buly, obešel obránce a přihrávkou našel svého parťáka Jakubce, který svým zakončením přelstil Amenta – 1:0. Situace mohla být ještě lepší, ale kapitán Stoklasa další překvapení v oslabení nepřipravil. Litomyšl úspěch nakopl a v následujících minutách měla více ze hry. Tento stav trval do 16. minuty, kdy se po závaru u Dostálovy brány nejlépe zorientoval Vaňo a vyrovnal – 1:1.  Tento moment nakopl hosty a do konce třetiny byli pány ledu. To potvrdili i v čase 19:47, kdy Prachař orazítkoval břevno domácí branky.

Druhá část zápasu začala velmi dobře. Ve 22.  minutě se do střelecké pozice dostal Tomáš Půlpán, který z pravé strany chytrou střelou na zadní tyč překvapil Amenta – 2:1.  Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat, ale s jejich proměňováním to bylo horší. Svou druhou příležitost neproměnil Jakubec a lepší zakončení si přál určitě i Stoklasa. Ve 27. minutě se na druhé straně kluziště vydal k bráně Čada, který svou střelu skryl za obránce a Dostál nestihl zareagovat – 2:2. Ve 31. minutě dostal do vedení Kohouty Pavlovský – 2:3. Ani dva rychlé góly nesebraly domácím chuť útočit, což dokázal v dalším oslabení Stoklasa, leč bez úspěchu. To samé platilo i o dalších snahách před Amentovou bránou, a tak přišel   trest.  Ve 37. minutě se do šance dostal opět Vaňo, který ještě v loňské sezoně hájil barvy Litomyšle. Moc respektu neprojevil a s pomocí břevna zavěsil – 2:4. Studená sprcha pro domácí tým nevystavila stopku touze vyhrát, ale útoky byly bezzubé.

Do poslední části utkání trenér Bažant zamíchal sestavou a jeho snaha se přetavila v desetiminutový tlak. K vyrovnání však nepomohly ani přesilové hry 5 na 4 a 5 na 3. O závěrečnou tečku zápasu se postaral v čase 58:28 Augustin, který poslal puk do prázdné brány při hře bez brankáře – 2:5.

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): „Soupeř bere z utkání zaslouženě tři body. Většinu šancí dokázal na rozdíl od nás proměnit. Zvláště ve druhé třetině. Předvedli jsme dobrý výkon, ale trápila nás produktivita. Pro nás je utkání motivace k další práci.“

Martin Filip (trenér HC Česká Třebová): „K úspěchu vedl disciplinovaný výkon celého mužstva, které svými zákroky podržel brankář Ament. Jsme rádi, že jsme v souboji o první místo uspěli i bez několika absentujících hráčů. Honzovi Stolínovi přejeme všichni rychlé uzdravení.“