E0007, středa 28.09.2022, 18:30

HC HlinskoHC Litomyšl

2:4 (0:1 1:1 1:2)

Tři body podruhé!

První venkovní zápas v sezoně sehráli borci z Litomyšle na ledě Hlinska. Sestava oproti minulému zápasu doznala změn, ale přesto se ukázalo, že týmový duch dokáže změnit i nepříznivou situaci na ledě.

HC Hlinsko:

Vlk (Sodomka) — Poskočil, Sekyra, Fink, Nepokoj, Machač, Beneš, Lenoch - Bouška, Chvojka, Karásek, Cejpek, Brožek, Hudec, Kišš, Bříza, Havel, Štěpánek

Horáček (Dostál) - Švec, Myška, Bažant, Voříšek, Ondráček, Zahradník, Jonáš, Škvor - Edl, Stoklasa, A. Půlpán, T. Půlpán, Barkóci, Večeřa, Cink, Háněl

Branky: 33. Bříza (Fink), 47. Machač – 14. Stoklasa (Bažant), 39. Půlpán A. (Škvor, T. Půlpán), 48. Škvor (Edl, T. Půlpán), 60. Bažant (T. Půlpán, Horáček)

Vyloučení: 1:1 V oslabení: 0:1

Rozhodčí: Pilný - Pošvář, Schaffer

Diváci: 110

První třetinu hráli oba celky oťukávací hokej. „Hlinsko překvapilo skvěle organizovanou hrou,“ poznamenal na adresu soupeře trenér A týmu Jakub Bažant. První vážné šance měli domácí, kteří však ztroskotali na brankáři Horáčkovi. Skóre se tak poprvé měnilo ve 14. minutě, když se odražený puk dostal ke Stoklasovi. Kapitán střelou z úhlu poslal puk do sítě - 1:0.

Druhou část zápasu doprovázelo spoustu nepřesností, ale to neznamená, že neměly oba celky několik dobrých příležitostí ke vstřelení gólu. Oba brankáři však podrželi své týmy. V 29. minutě byla odpískána první přesilovka a výhodu hráče v poli získala Litomyšl. Gólu se však nedočkala. Naopak soupeř zahrozil a ve 33. minutě vyrovnal Bříza střelou, která mohla skončit na betonech, ale proplula mezi nimi – 1:1.  Vzápětí soupeř zahrozil dvěma dalšími útoky, ale neuspěl. Nedáš dostaneš. Ve 39. minutě šlápl do pedálu Aleš Půlpán, který se prokličkoval ze středního pásma až před branku a vystřelil přesně k levé tyči – 1:2.

Závěrečná třetina přinesla další šance na obou stranách.  Ve 47. minutě se radovali domácí, když se Machačovi podařilo vyrovnat – 2:2. Radost však netrvalo dlouho. O 45 vteřin později se k odraženému puku dostal Škvor a nemýlil se – 2:3. Hlinečtí se ani tentokrát nevzdali a vrhli své síly do útoku. V čase 58:29 byl vyloučen Jonáš, a tak se šance na vstřelení branky zvýšila. Trenér domácích navíc odvolal gólmana a hned se poměr sil na ledě změnil. Ani dva hráči navíc však nakonec Hlinsku nepomohli. Krátce před koncem vybojoval Bažant puk a vyhodil jej směr prázdná brána. V čase 59:27 puk překročil brankovou čáru a bylo vymalováno – 2:4.

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): „Předvedli jsme zodpovědný výkon proti velmi silnému soupeři, který bude okupovat přední příčky soutěže. Doufám, že zkušenosti z tohoto utkání zúročíme hned v příštím kole, kdy hostíme Českou Třebovou.“