Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Premiéra vyšla na výbornou

23.09.2022 | Petr Šilar

V prvním letošním utkání letošní přivítala Litomyšl soupeře z Poličky. Zápas byl pikantní zvláště pro oba brankáře, kteří v uplynulé sezoně hájili barvy soupeře. Fanoušci domácího celku museli mít radost nejen z výkonu strážce svatyně, ale také z bodového přísunu nových posil.

E0003 | neděle 25.09.2022, 17:00
 

HC Litomyšl - HC Spartak Polička

8:0

1:0, 5:0, 2:0

Branky: Barkóci (Cink), 22. Bláha (Barkóci, Stoklasa), 29. Půlpán (Edl, Škvor), 37. Voříšek (Háněl), 38. Půlpán (Jonáš, Půlpán), 40. Škvor (Půlpán, Půlpán), 53. Půlpán (Edl, Půlpán), 60. Stoklasa (Cink, Bažant)


Vyloučení: 9:13 (navíc Macek 5 + OK) Využití: 3:0 V oslabení: 2:0 

Rozhodčí: Ondřej Škorpil — Lukáš Matějka, Adam Najman


Diváci: 185

HC Litomyšl: Dostál (Horáček) - Bláha, Bažant, Ondráček, Zahradník, Jonáš, Škvor - Jakubec, Voříšek, Stoklasa, A. Půlpán, T. Půlpán, Barkóci, Večeřa, Cink, Edl, Háněl

HC Spartak Polička: Klička — Macek, Elis, Boštík, Máša, Nunvář - Šerejch, Zobač, Vondra, Tobiáš, Malenovský, Jindra, Krajíček, Kunstmüller

Komentář
 
 
 

Premiérový zápas nové sezony začal přivítáním fanoušků, o které se postarali předseda litomyšlského oddílu Martin Vandas a starosta Litomyšle Daniel Brýdl. Ten také vhodil čestné buly. Litomyšl se hned na úvod představila s novými posilami. Kromě Matěje Dostála, Jana Škvora a bratrů Půlpánových se uvedl Adam Jonáš, který v loňské sezoně nastupoval v druholigové Nové Pace. 

Počáteční minuty utkání patřily hráčům v červeno-žlutých dresech.  Ti si také zahráli první přesilovou hru, a tak se měl domácí gólman co ohánět. Obraz hry se však začal pomalu otáčet. Pomohla k tomu přesilová hra v polovině 9. minuty. Litomyšl v ní měla několik šancí na vstřelení prvního gólu, ale gólman Klička byl proti svým bývalým spoluhráčům stoprocentní. Stejně si počínal i v následujících třech početních výhodách. Poprvé kapituloval v 18. minutě, když mu za záda zapadla střela Barkóciho – 1:0. Tou dobou hráli domácí již pátou přesilovkou. 

Druhá třetina nabídla hned desetkrát hru v nestandardním počtu hráčů na ledě. Stejně jako v první části hry si první přesilovku zahrála Polička. Gólovou radost však v 22. minutě zažili domácím, když se v oslabení trefil Bláha – 2:0. O sedm minut později se rozjel litomyšlský brankostroj. Pouhých osm vteřin početní výhody stačilo Alešovi Půlpánovi na vstřelení gólu – 3:0. V polovině utkání mohlo být pro hosty ještě hůře, když se v oslabení neúspěšně rozjel na svého bývalého spoluhráče Voříšek. Ten svou chybu napravil ve 37. minutě, když vymetl při hře 5 na 4 růžek Kličkovy branky – 4:0. O necelou minuty později se předvedli tři nováčci v dresu Litomyšle. Aleš Půlpán přihrál Adamovi Jonášovi a ten vyzval ke střele Tomáše Půlpána – 5:0. Gólový učet třetiny se uzavřel v čase 39:57. Bratři Půlpánové si vyměnili puk, který nakonec putoval na hokejku Škvora. Ten zakončil přesně mezi betony – 6:0. 

Poslední část utkání ztratila tempo a vše nasvědčovalo i tomu, že hlavní rozhodčí bude moci nechat píšťalku v kapse. V 53. minutě klid přerušila střela Aleše Půlpána, která rozvlnila síť Kličkovy brány – 7:0. O několik minut později odpískal sudí dva tresty a oba týmy si zahrály přesilovou hru. V čase 58:35 se na trestnou lavici podívala bratrská dvojice za krosček a z týmu soupeře putoval předčasně do kabin Macek. Drobná roztržka však nebyla tím posledním zajímavým momentem zápasu. Pomyslnou tečku udělal při hře 3 na 4 patnáct vteřin před koncem kapitán Stoklasa, který zazvonil pukem o břevno, a nakonec mohl zdvihnout ruce nad hlavu – 8:0. 

 
 
 
Ohlasy

Filip Stoklasa (kapitán HC Litomyšl) :

Jaké bylo úvodní utkání? 
Zápas s Poličkou byl pro mě vůbec prvním v této sezoně. Těšil jsem se a kluci taky. První utkání jsou takové na prd a jsme rádi, že to skončilo 8:0 a těšíme se na další zápas. Hlavně v první třetině jsme měli těžké nohy. Podržel nás Dosty a pomohlo i hodně přesilových her. Jsme rádi, že to je za náma a v dalších zápasech to bude lepší. Chceme se neustále zlepšovat a posouvat laťku úspěchu.  

Došlo ke změnám v týmu. Jaká je nálada v kabině? 
Začlenění do týmu není moc těžké. Je to malej rybník. Všichni se známe a je jedno odkud přijde nový spoluhráč. Jestli z Chocně nebo Třebové.   

 
 

Aktuální články
Závěrečný nápor body nepřinesl

Utkání s celky ze sousedního kraje jsou divácky velmi atraktivní a nejinak tomu bylo proti Novému Bydžovu. Litomyšl předvedla proti...

 
Junioři neuspěli v Jaroměři

Vyrovnaný zápas rozhodli domácí ve třetí třetině když během 8. minut nastříleli 3 branky.   

 
Když se daří, tak se daří

Litomyšl sehrála čtvrtý zápas nadstavbové části soutěže proti soupeři z Moravské Třebové. Ve vyrovnaném utkání nakonec zvítězila...

 
Já na bráchu a brácha na mě
 
Z Lanškrouna bez bodů
 
Příklady táhnou
 
POJĎ HRÁ HOKEJ
 
Perfektní výkon znamenal další zisk bodů
 
Prohra v Chocni
 
Drama v závěru vyřešil Škvor
 
Utkání
Muži | neděle 04.12.2022, 17:00
8. kolo
3:6
HC Litomyšl - Stadion Nový Bydžov
 
Muži | středa 07.12.2022, 19:00
6. kolo
VS.
HC Chrudim - HC Litomyšl
 
 
© eSports s.r.o. & HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS