přátelské utkání, čtvrtek 03.03.2022, 18:30

HC LitomyšlTJ Lanškroun

6:4 (2:1, 3:1, 1:2)

Výhra v pohodovém rytmu

K přátelskému utkání přijeli na litomyšlský led hosté z Lanškrouna. Těm se podařilo vstřelit první branku utkání, ale vítězství patřilo domácímu celku.

Nimmerrichter (Horáček) - Barkóci, Dvořák, Stoklasa, Jakubec, Voříšek J., Vaňo, Dostál, Háněl, Edl, Stráník - Ondráček, Švec, Bažant, Bláha, Voříšek Š., Zahradník

TJ Lanškroun:

Ehrenbergr - Nastoupil, Řehák, Pejcha, Markl, Pirkl, Švub, Dvořák, Janík, Preisner - Kaplan, Pražák, Kužílek, Mann, Bureš, Zedníček, Šlezinger

Branky: 5. Dvořák (Bláha) 7. Edl (Voříšek J., Jakubec) 22. Jakubec (Voříšek J., Stoklasa) 25. Stoklasa (Švec)  37. Bažant (Jakubec,Vaňo) 59. Barkóci (Stoklasa, Švec) - 5. Pejcha (Kužílek,Pražák) 33. Švub (Pirkl) 46. Markl 56. Pražák (Nastoupil,Pejcha)

Vyloučení: 4:1 Využití: 0:1

Rozhodčí: Vrba - Kukla, Brýdl

Diváci: 127

Zápas se odehrál v klidném tempu. První dva góly padly v už v 5. minutě, kdy se na straně Lanškrouna trefil nejprve Pejcha a o několik desítek vteřin později litomyšlský Dvořák – 1:1. Vyrovnaný stav však nevydržel dlouho, neboť se v 7. minutě prosadil Edl – 2:1. Kdo čekal v následujících minutách divokou přestřelku, tak se mýlil. Skóre se už do první sirény nezměnilo.

V druhé části se jako první prosadil ve 22. minutě Jakubec – 3:1. K němu se přidal o tři minuty Stoklasa – 4:1. Ve 27. minutě dostal Lanškroun výhodu přesilové hry, když se domácí ocitli na ledové ploše v šesti.  Výhoda hráče v poli hostům nepomohla, ale o pár minut později se mohli radovat po gólu Švuba – 4:2. Reakce domácích však přišla záhy, když střelu od modré tečoval do brány Bažant – 5:2.

Úvod poslední třetiny patřil hostím, kteří ve 46. minutě proměnili další přesilovku. Zaváhání obrany využil Markl – 5:3 K další výhodě se dostali hosté v 50. minutě, ale po pár vteřinách se hrálo 4 na 4. V 56. minutě na rozdíl jednoho gólu snížil Pražák, když jeho střela propadla za záda brankáře Nimmerrichtera – 5:4. V čase 58:00 si hosté vzali oddechový čas a zkusili hru bez brankáře.  Tento tah jim však nevyšel. Po 23 vteřinách trefil prázdnou branku Barkóci a uzavřel gólový účet utkání – 6:4.