HC LitomyšlHC Chrudim

2:3 (0:1 2:1 0:1)
Petr Šilar |

Srdnatý výkon nestačil

Zápasem pravdy se stal střet mezi Litomyšlí a Chrudimí. Domácí bojovali o prodloužení sezony a hosté o postup do dalších vyřazovacích bojů. Bohužel ani srdnatý výkon nestačil hráčům s lilií na prsou na postup do semifinále krajské ligy.

HC Litomyšl:

Nimmerichter (Klička) - Ostřanský, Cink, Stoklasa, Vomočil, Voříšek J., Vaňo, Barkóci, Skoumal, Edl, Večeřa, Dvořák, Jakubec - Havlík, švec, Bažant, Bláha, Ondráček, Zahradník

HC Chrudim:

Cvrček Dominik (Matoušek) - Cvrček David, Votava, Novák, Kišš, Hykl, Karásek, Dobiáš, Kostka, Štěpánek, Koreček, Polák, Pavlík - Kalous, Machač, Pilař, Pejzl, Budínský, Novotný, Odehnal, Pazdera

Branky: 22. Cink (Havlík,Stoklasa) 26. Skoumal - 2. Pilař (Kostka,Kišš) 37. Hykl 42. Koreček (Kalous,Polák)

Vyloučení: 5:3 Využití: 2:0

Rozhodčí: Vrba, Čížek - Kopecký, Padevět

Diváci: 517

Komentář

Vstup do zápasu měli lepší hokejisté Chrudimi. Už ve 2. minutě se střelou od modré zapsal do listiny střelců Pilař – 1:0. Ani v dalších minutách útočné snahy hostů nepolevily a brankář Nimmerrichter se měl co ohánět. Další puk však za svá záda nepustil a stejně tak se dařilo Cvrčkovi v brance hostí.

Druhá třetina začala náporem Litomyšle a ta byla za svou snahu odměněna. Ve 22. druhé minutě stačilo uběhnout jen 21 vteřin z přesilové hry a radost domácích neznala mezí. Puk putoval po ose Stoklasa – Havlík – Cink a poslední jmenovaný vypálil puk z levého kruhu přesně do levého kouta chrudimské branky – 1:1. Skvělý pohyb zdobil domácí mužstvo i nadále. Ve 26. minutě předvedl v početní výhodě svůj důraz v brankovišti Skoumal a počínal si zkušeně – 2:1. O pár minut později se první střely na branku dočkali i hosté, kteří postupem času zvyšovali svou aktivitu. Ve 37. minutě se ocitl na ledě Zahradník a vzhledem k tomu, že hra plynula dále, tak situace využili mladíci v červených dresech. Ke střele se dostal Hykl a vyrovnal – 2:2.  Tento stav tak vydržel i do závěrečné třetiny.

Závěrečná třetina začala krátkou přesilovkou hostí, ale k úspěchu nevedla. Opakovala se však situace z první třetiny. Po necelých dvou minutách se prosadil Koreček a strhl vedení na chrudimskou stranu – 2:3. Litomyšl se snažila o vyrovnání, ale všechny snahy o vstřelení gólu zmařil Cvrček. Ve 49. minutě se hosté dostali do výhodné střelecké pozice, ale puk rozezvonil jen brankovou konstrukci. O minutu později se v oslabení dostal do šance Jakubec, ale k přesnému zakončení mu chybělo trochu více času. Stejný hráč vzápětí vyslal do úniku Vomočila, ale ani ten neměl štěstí. Na počátku 59. minuty si vzal domácí trenér oddechový čas a bylo jasné, že se blíží odvolání gólmana. K tomu došlo necelou minut před koncem. Ani závěrečný tlak však vyrovnání nepřinesl. Sezonu tak ukončila poslední rána litomyšlského kapitána v čase 59:57.

Ohlasy

Radislav Ondráček (kapitán HC Litomyšl) Bylo to těžký. Měli jsme krušný týden. Dali jsme do toho spoustu sil. Snažili jsme se, ale opakovali se drobné chyby, které nás trápily celou sezonu. Jako je nedůraz u brány. Pak jsme to měli párkrát na hokejce, ale nestálo při nás štěstíčko. Hokej je hra chyb a vyhraje ten tým, kterých jich udělá méně.

SEZÓNA 2023/24 OFICIÁLNĚ SKONČILA

Gratulujeme HC Kohouti Česká Třebová k celkovému vítězství. Děkujeme také všem našim soupeřům za napínavou sezónu.