E0125, neděle 30.01.2022, 17:00

HC LitomyšlHO Nový Bydžov

6:2 (3:1 0:1 3:0)

Do play off jdeme naladěni výhrou

Poslední zápas základní části zakončili hráči Litomyšle proti týmu Nového Bydžova. Jeden z nejlepších týmu Královéhradeckého kraje předvedl sympatický výkon. Domácí však předvedli, že umí vyhrávat a poslali všem soupeřům jasný vzkaz.

Horáček (Klička) - Ostřanský, Skoumal, Stoklasa, Vomočil, Voříšek J., Večeřa, Barkóci, Vaňo, Drobný, Dostál - Havlík, Zahradník, Bažant, Bláha, Dvořák, Voříšek Š.

HO Nový Bydžov:

Veselý (Schovánek) - Šuvara, Jebavý, Postolka, Eis, Chára, Černý, Kubišta, Divíšek - Nebal, Březák, Bezděk, Zmítko, Štěpán, Kulhánek

Branky: 5. Havlík 8. Ostřanský (Stoklasa) 17. Stoklasa (Ostřanský) 44. Ostřanský (Stoklasa) 55. Skoumal (Ostřanský, Stoklasa) 60. Bláha (Dostál) - 6. Chára (Kubišta,Eis) 25. Jebavý

Vyloučení: 2:2 bez využití

Rozhodčí: Kis - Landsmann, Švejda

Diváci: 202

Úvodní třetina se hrála v rychlém tempu.  Úvodní minuty patřily hostům, kteří si zahráli už ve 2. minutě přesilovou hru. Diváci si však na gól museli počkat a to do 5. minuty, kdy se po pravé straně na bránu rozjel Havlík a přesnou střelou po ledě překonal Veselého – 1:0. Hosté zareagovali velmi rychle. Nepotřebovali na gól ani půl minuty. Na začátku 6. minuty se prosadil Chára – 1:1. V 8. minutě však došlo k dalšímu zvratu, když Stoklasa udělal pásmo a přesným pasem našel Ostřanského, který se nemýlil – 2:1. V následujících minutách oba týmy útočily a od poloviny první části hry měli navrch hosté. V 17. minutě se však před hostujícího gólmana dostal Stoklasa, který zamíchal pukem a zamířil přesně – 3:1. Další šance už radost ani jednomu celku nepřinesly, a tak do šaten odcházeli spokojenější domácí.

V prostřední části hry tempo zvolnilo. Ve 26. minutě navíc chybu v útočném pásmu Litomyšle potrestal Jebavý, který ujel do nájezdu a překonal Horáčka – 3:2. O minutu později mohlo být vyrovnáno, ale Horáček nájezd Divíška pokryl.  Odpovědí na dva průniky byla ve 28. minutě střela Stoklasy, který ze slibné pozice pouze orazítkoval břevno. Vzápětí se dostal do zakončení Večeřa, ale ani ten neuspěl. Podobně se dařilo i dalším střelcům, kteří nechali vyniknout oba brankáře. V 38. minutě si zahráli domácí přesilovku. V jejím závěru však došlo k dalšímu vyloučení a počet hráčů se srovnal. V následující výhodě Bydžova však měl nejblíže ke gólu Voříšek, který při špatném střídání ujel soupeřům, avšak zakončit přesně se mu nepodařilo.

V poslední třetině se dal očekávat tlak hostí, ale ten se nedostavil. Navíc ve 44. pobídl Stoklasa Ostřanského, který ujel do nájezdu. Jeho střelu Veselý sice vyrazil do vzduchu, ale tenisová smeč elitního útočníka poslala puk za jeho záda – 4:2. V 50. minutě dostala Litomyšl výhodu přesilové hry, ale ta zůstala bez efektu. V 55. minutě už se však skóre měnilo, když Skoumal z téměř nulového úhlu nachytal Veselého v nedbalkách a puk skončil v pravém rohu jeho branky – 5:2. Už to vypadalo, že se zápas dohraje bez dalších gólů, ale nebylo tomu tak. V čase 59:36 se prosadil Bláha, který závěrečný gól popsal takto: „Dosty mě dobře našel. Já jsem zavřel oči a nějak do toho plácnul.“ – 6:2.

Ondřej Bláha (obránce HC Litomyšl): „Dali jsme dost gólů, což se nám letos moc nedařilo. Odmakali jsme to a Horáček nás podržel. Zaslouženě jsme vyhráli. Byl to rychlý a tvrdý hokej. Náročný zápas a dobrá příprava na play off.“