TJ Spartak Nové Město nad MetujíHC Litomyšl

3:5 (2:2 1:1 0:2)
Petr Šilar |

Hodinkářům jsme vrátili bůra

Odveta proti Novému Městu nad Metují vyšla na výbornou. Soupeři se sice dařilo dvě třetiny zápasu dotahovat, ale v té poslední na dva góly už odpovědět nedokázal.

TJ Spartak Nové Město nad Metují:

Čáp (Biegl) - Hynek, Maršík, Hylena, Mach, Černý, Kubasa, Zámečník, Veselý, Petr, Velinský - Dufek, Pohl, Borovec, Mert, Dostál, Klust

HC Litomyšl:

Horáček (Nimmerrichter) - Večeřa, Voříšek J., Jakubec, Ostřanský, Cink, Stoklasa, Barkóci, Vaňo, Drobný - Zaqhradník, Havlík, Bažant, Dvořák, Voříšek Š., Bláha

Branky: 7. Pohl (Velinský,Zámečník) 14. Dufek (Petr) 36. Klust (Hynek,Černý) - 6. Vaňo (Drobný, Bláha) 11. Bažant 29. Ostřanský (Cink) 58. Ostřanský (Stoklasa, Cink) 60. Havlík (Stoklasa)

Vyloučení: 3:2 bez využití

Rozhodčí: Petr - Všetečka, Boček

Diváci: 200

Komentář

Do Nového Města nad Metují odjeli hráči s jediným cílem. Oplatit soupeři porážku z domácího duelu a ukázat, kdo hraje prim.

Vstup do utkání se povedl lépe Litomyšli. V 6. minutě se prosadil Vaňo – 0:1. Soupeř na úvodní branku zareagoval velmi rychle a z gólu se tak po necelých dvou minutách mohl radovat Pohl – 1:1. V následujících minutách šance obou týmu zlikvidovali brankáři. Nepříliš atraktivní hokej s mnoha nepřesnostmi okořenili alespoň góly. V 11. minutě se rozjel do útoku Bažant, který blafákem do bekhendu překonal Čápa – 1:2. Ani tato akce neznamenala dlouhé vedení. Ve 14. minutě vyrovnal Dufek – 2:2. V závěru třetiny dostali hosté výhodu přesilové hry, ale ta zůstala bez využití.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta první.  Šance pramenily zejména z chyb obou celků. První, kdo jednu takovou potrestal byl v 29. minutě Ostřanský – 2:3. Stejně jako v předchozích případech domácí napnuli všechny síly k vyrovnání, a to se jim ve 36. minutě díky Klustovi podařilo – 3:3.

Do poslední části hry vstoupili hráči Litomyšle s nasazením, bojovností a snahou urvat zápas. Soupeř však nasadil podobnou taktiku, a tak k výhře měli blízko oba týmy. Ve 47. minutě si domácí zahráli přesilovku, ale bez úspěchu. V čase 57:59 však zápas rozseknul Ostřanský svojí druhou brankou v zápase – 3:4.  Následně však došlo ke smutnému momentu, kdy Jakubce trefil puk do obličeje a hra byla na několik minut přerušena. Snaha domácích o vyrovnání však neochladla. Šanci na zvrat utnul Havlík, který necelou minutu před konce uzavřel gólový účet – 3:5.

Ohlasy

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): „Získali jsme tři body, a to je super. Mrzí nás zranění Tadeáše. Věříme, že se dá rychle dohromady a brzy nastoupí do zápasu. Velká pochvala patří týmu zejména za bojovnost a doufám, že na tento zápas navážeme v Chrudimi.

SEZÓNA 2023/24 OFICIÁLNĚ SKONČILA

Gratulujeme HC Kohouti Česká Třebová k celkovému vítězství. Děkujeme také všem našim soupeřům za napínavou sezónu.