E0107, středa 12.01.2022, 18:30

HC Kohouti Česká TřebováHC Litomyšl

2:1 (1:0 1:1 0:0)

Na ledě lídra se body získat nepovedlo

Souboj s Českou Třebovou, která je momentální lídr ligy, je vždy prestižní záležitostí a nejinak tomu bylo i v tomto zápase. Diváci díky skvělému výkonu brankářů příliš mnoho gólů neviděli. Bohužel pro Litomyšl měli domácí o jednoho střelce více a zvítězili.

HC Kohouti Česká Třebová:

Vlk (Kraus) - Polodna, Augustin, Semorád, Čada, Prachař, Pavlovský, Fúzik, Stolín, Rozlílek, Korhoň, Veverka - Jemelka, Blažej, Daněk, Sedlák, Schejbal, Král, Šejba, Havránek

Horáček (Nimmerrichter) - Ostřanský, Cink, Stoklasa, Večeřa, Voříšek, Jakubec, Barkóci, Vaňo, Drobný - Dvořák, Havlík, Bažant, Bláha, Švec, Zahradník

Branky: 11. Prachař (Fúzik, Pavlovský), 28. Pavlovský (Jemelka, Prachař) – 26. Ostřanský (Havlík, Cink)

Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1

Rozhodčí: Čížek – Landsmann, Mikula

Diváci: 406

Derby s Českou Třebovou je ozdobou krajské ligy. Kdo však čekal gólovou přestřelku, tak musel být zklamán. Rozhodně se však díky časté střelbě nenudil. Brankáři zaznamenali v tomto utkání více než 80 zásahů. První, kdo dostal puk za brankovou čáru, byl v 11. minutě Prachař. Česká Třebová využila tlaku a po ukončené přesilovce 5 na 3 využila klasické výhody – 1:0. To však bylo jediné střelecké vystoupení v první třetině.

Prostřední část zápasu začali s výhodou hosté. Více než tříminutová přesilovka však radost nepřinesla. Domácí však dlouho v pěti nevydrželi a druhé šance se hráči Litomyšle zhostili na výbornou. V 26. minutě přišlo vyrovnání zásluhou Ostřanského – 1:1. Kohouti zareagovali zvýšenou aktivitou a ta jim přinesla ovoce. Na začátku 28. vypálil z mezikruží Pavlovský a mířil přesně - 2:1. V dalších minutách však kralovali gólmani a nic na tom nezměnila ani další přesilovka domácích.

Závěrečná třetina byl plná gólových akcí i osobních soubojů. Snahu Litomyšle o vyrovnání však mařila dobře sešikovaná obrana a stejně tak se nedařilo navýšit skóre Kohoutům. Jediné, co tak přibylo do zápisu o utkání, byly trestné minuty. Hosté zkusili v poslední minutě dokonce i hru bez brankáře, ale ani to nestačilo na zisk bodů.

Pavel Rohlík, trenér České Třebové: „Naše trápení v koncovce pokračuje. Mohli jsme rozhodnout dříve, bohužel jsme hodně šancí neproměnili. Podstatné bylo, že jsme dokázali navázat na výkon v Novém Bydžově, tým hrál velmi dobře do obrany. V závěru jsme si těsné vedení pohlídali a kvalitního soupeře nepustili do žádného drtivého tlaku. Máme tři vyrovnané pětky, do hry velmi dobře zasahovali mladí hráči.“

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): „V zápasech jako byl s Českou Třebovou je k vítězství nutné využít každou šanci ke skórování, kterou soupeř poskytne. To se nám bohužel nepodařilo. Naopak Kohouti dvakrát využili našich chyb ve vlastním pásmu. I přes skvělý výkon brankáře Horáčka, který držel šance na zisk bodů do poslední chvíle, se nám nepodařilo náskok soupeře snížit. V závěru nám chyběly na zvrat utkání síly. Přesto jsem s výkonem celého týmu maximálně spokojen a věřím, že pokud takto budeme hrát i nadále, můžeme hrát vyrovnaný zápas s jakýmkoliv soupeřem.“