Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dobrý výkon na body nestačil

05.01.2022 | Petr Šilar

K prvnímu zápasu v letošním roce vyjeli hráči Litomyšle do Nového Bydžova, který patří mezi nejlepší celky soutěže. Tomu také byla přizpůsobena taktika. Zisku bodů zabránil domácí strážce svatyně. 

E0097 | Středa 05.01.2022, 18:00
 

Stadion Nový Bydžov - HC Litomyšl

5:2

2:1 0:0 3:1

Branky: 6. Kubišta (Zmítko) 7. Kubišta (Chára) 46. Jebavý (Pilný) 60. Nedbal (Kubišta) Divíšek (Jebavý) - 6. Cink (Stoklasa, Havlík) 55. Švec (Vaňo, Dostál) 


Vyloučení: 6:5 bez využití

Rozhodčí: Petr - Boček, Hurei

Diváci: 160

Stadion Nový Bydžov: Veselý (Schovánek) - Šuvara, Hlaváček, Kubišta, Eis, Divíšek, Jebavý, Pilný, Černý, Chára - Malý, Spal, Zmítko, Bezděk, Novák, Nedbal

HC Litomyšl: Horáček (Nimmerrichter) - Ostřanský, Cink, Stoklasa, Dvořák, Voříšek, Jakubec, Dostál, Vaňo, Barkóci - Havlík, Švec, Bažant, Bláha, Zahradník, Ondráček

Komentář
 
 
 

Do Nového Bydžova se příliš pro body nejezdí, a tak není opatrnosti nikdy nazbyt. „Naší taktikou byla zodpovědná obrana a čekání na soupeřovi chyby. To se nám bohužel na úvod zápasu nepovedlo,“ řekl k taktice utkání trenér Jakub Bažant. V 5:15 pláchl po křídle Kubišta – 1:0. Za necelou půl minutu později však vyrovnal Cink – 1:1. Do minuty však střelec první branky předvedl další povedený únik – 2:1. 

Ve druhé třetině byla snaha hostujícího celku vyrovnat, ale to se ani přes dodržování taktiky a zlepšení hry ve středním pásmu nepodařilo. Na skóre nic nezměnilo ani šest přesilových her. V poslední části zápasu tak bylo o co hrát. 

Domácí vzdorovali snahám o vyrovnání úspěšně a navíc ve 46. minutě při hře 4 na 4 uspěl v dalším úniku Jebavý – 3:1. Snaha urvat body byla značná, a tak se v 55. minutě podařilo Švecovi snížit – 3:2. Následovali i další gólové příležitosti, ale domácí gólman kryl i doslova ložené šance. Na konci 59.  minuty sáhl trenér Bažant ještě ke hře bez brankáře, ale tento tah nevyšel. Domácí se v poslední minutě dvakrát trefili do odkryté branky a díky Nedbalovi a Divíškovi uzavřeli zápasový účet – 5:2.  
 
 
Ohlasy

 
 

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): „Nemyslím si, že jsme byli horším týmem, ale soupeř proměnil šance a my nikoliv. Gólman nedovolil nic se zápasem udělat. Po třech porážkách jdeme do dalších dvou venkovních zápasů, kde se pokusíme udělat další body a postupně se začneme připravovat na vrchol sezony, což je blížící se play off. Měsíc příprav bude směřovat na finálové boje.“ 

Utkání
Muži | Čtvrtek 03.03.2022, 18:30
přátelské utkání
6:4
HC Litomyšl - TJ Lanškroun
 
Muži | Pátek 11.03.2022, 18:30
přátelské utkání
HC Litomyšl - HC Moravská Třebová
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS