E0083, neděle 12.12.2021, 17:00

HC NáchodHC Litomyšl

2:8 (0:2, 0:4, 2:2)

Z Náchoda vezeme po zásluze tři body

Výlet do Královehradeckého kraje se vydařil. Hráči Litomyšle se rychle otřepali z nepovedeného derby a s chutí si na hřišti soupeře zastříleli. Svou aktivitou rozhodli zápas po dvou třetinách a po zásluze jej dotáhli do vítězného konce.

HC Náchod:

Bláha (Kubeček) - Vondřejc, Rojšl, Vanát, Červíček, Škoda M., Kubasa, Prouza, Steklík, Zeman, - Králik, Štelzig, Jičínský, Lelek, Škoda P., Sochor

Nimmerrichter (Horáček) - Ostřanský, Cink, Stoklasa, Dvořák, Voříšek, Jakubec, Večeřa, Vaňo, Barkóci - Bažant, Bláha, Ondráček, Švec, Zahradník

Branky: 45. Rojšl (Škoda M.) 57. Vonřejc (Králik) - 9. Stoklasa (Ondráček, Cink) 15. Ostřanský (Bažant,Cink) 22. Bláha (Dvořák), 25. Cink 26. Voříšek (Jakubec, Bláha) 35. Stoklasa (Bažant) 42. Jakubec (Voříšek) 56. Vaňo (Barkóci)

Vyloučení: 4:1 Využití: 2:0

Rozhodčí: Karlík - Smola, Řezníček

Diváci: 87

První třetina na zimním stadionu v Náchodě byla takříkajíc ideální. V 9. minutě otevřel brankový účet Stoklasa – 0:1. Domácí si vzápětí zahráli přesilovou hru, jedinou v zápase, ale svou šanci na vyrovnání nevyužili. Hosté předváděli zodpovědnou hru, byli daleko aktivnější než soupeř a dokázali to zúročit i gólově. V 15. se přesně trefil Ostřanský – 0:2.

V prostřední části hry se projevila herní pohoda litomyšlských hráčů, kteří hned v úvodu využili dvě přesilové hry. Ve 22. minutě tu první po devíti vteřinách proměnil Bláha – 0:3 a ve 25. minutě Cink nezaváhal při individuální akci – 0:4. Když se o necelou minutu později prosadil Voříšek – 0:5, tak bylo o výsledku zápasu prakticky rozhodnuto. Navíc v 35. minutě vstřelil svůj druhý gól v zápase Stoklasa – 0:6.

„Ve třetí třetině jsme chtěli pošetřit síly a obejít se bez zranění. Hráči si však za rozhodnutého stavu začali trochu vymýšlet a obraz hry nebyl ideální,“ poznamenal k poslední dvacetiminutovce trenér Jakub Bažant. Ideální však neznamenalo úplně špatný. Ve 42. minutě se prosadil Jakubec – 7:0. Drobné polevení hostí znamenalo prosazení domácího celku. Ve 45. minutě Rojšl dostal puk za záda Nimmerrichtera – 7:1. Další góly viděla hrstka diváků až v závěrečné pětiminutovce. V 56. minutě uzavřel litomyšlský gólový příděl Vaňo – 8:1 a o necelou minutu později kosmeticky upravil výsledek Vondřejc – 8:2.

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): „Soupeře jsme přebruslili a přidali i dobrou produktivitu. Celý zápas jsme byli lepším týmem.“