HC Spartak ChoceňHC Litomyšl

3:6 (1:2 0:2 2:2)
Petr Šilar |

Litomyšl obrat soupeři nedovolila

Hráči Litomyšle chtěli nechat zapomenout na listopadové drama, které se událo na choceňském ledě. Stejně jako v minulém utkání se ujali vedení, ale pohodlný náskok se brzy ztenčil na rozdíl jednoho gólu. Nakonec se však radovali z vítězství.

HC Spartak Choceň:

Valenta (Mahdal) - Půlpán T., Prachař, Krejza, Procházka, Pilař M., Pulpán, Pilař L., Lichtág, Farkas - Škvor, Knytl, Rudy, Novák, Šeda, Pazdera

HC Litomyšl:

Horáček (Nimmerrichter) - Ostřanský, Cink, Stoklasa, Večeřa, Voříšek, Jakube, Dostál, Vaňo, Barkóci - Švec, Dvořák, Bažant, Bláha, Ondráček, Zahradník

Branky: 7. Krejza (Novák, Lichtág) 47. Půlpán (Prachař) 49. Krejza (Půlpán, L. Pilař) - 16. Jakubec (Ondráček, Voříšek) 17. Barkóci (Ondráček, Zahradník), 24.Stoklasa (Bláha), 29. Stoklasa (Vaňo), 50. Bláha (Večeřa), 60. Zahradník (Cink)

Vyloučení: 5:6 Využití: 1:1 Oslabení: 1:1

Rozhodčí: Vrba - Landsmann, Obr

Diváci: 317

Komentář

Derby s Chocní je vždy velmi atraktivní a oba soupeři předvedli, že nejinak je tomu i v letošní sezoně. Domácí začali velmi dobře. Byli aktivnější a lépe bruslili. Není tak divu, že se v 7. minutě dostali díky Krejzovi do vedení – 1:0. Dlouho to vypadalo, že Litomyšl nenajde recept na brankáře Valentu, ale nakonec se jej podařilo přelstít, díky zodpovědné hře a trpělivosti, hned v první přesilové hře. V 16. minutě vyrovnal Jakubec – 1:1. Otočit vývoj utkání se Litomyšli povedlo v následující minutě, kdy se prosadil Barkóci – 1:2.

Druhá třetina měla jasného vítěze. Svou šikovnost a rychlost ukázal divákům nejlepší střelec Litomyšle Filip Stoklasa. Ten skóroval ve 24. minutě, a to za situace, kdy hrála Choceň čtyři minuty s výhodou hráče v poli – 1:3. Další gól pak přidal dvě minuty před sirénou – 1:4.  Jelikož soupeř pouze nastřeloval tyče Horáčkovy branky, tak mohli hosté s klidem vkročit do závěrečné třetiny.

Chocenští stejně jako v listopadovém zápase zaveleli k obratu. Snaha o vyrovnání se jim rozhodně upřít nedala a bylo jen na Litomyšli, zda se nechá zbavit pohodlného vedení. Ve 47. minutě se v oslabení prosadil Půlpán – 2:4 a o dvě minuty později při přesilové hře skóroval Krejza – 3:4. Na tento příděl zareagoval trenér Bažant oddechovým časem.  Jeho slova k týmu měla blahodárný efekt a do minuty se trefil Bláha – 3:5. „Chtěli jsme hrát zodpovědně do obrany, ale aktivnější soupeř využil našich chyb. Naštěstí se nám podařilo vstřelit po sporné situaci gól,“ řekl trenér Jakub Bažant. Následující minuty patřily opět Chocni, která zvýšila tlak. K dispozici měla i další čtyřminutovou přesilovku. Další gól však vstřelit domácí mužstvo nedokázalo. Naopak Litomyšl uzavřela gólový účet utkání v čase 59:59, kdy se trefil Zahradník – 3:6.

Ohlasy

Jaromír Jindřich (trenér HC Spartak Choceň): „Dnes i přes prohru s Litomyšlí musím kluky pochválit za bojovný výkon a za atraktivní hokej. Škoda, že jsme se dopustili individuálních chyb v útočném pásmu, kdy nám soupeř ujel a tvrdě tyto chyby z našeho tlaku trestal. Ve třetí třetině jsme zabojoval a snížili jsme na rozdíl jedné branky. V tuto chvíli jsem věřil, že utkání otočíme. Soupeř značně přitvrdil a vstřelil dle mého názoru neregulérní branku - pan rozhodčí byl jiného názoru a závěr, jinak kvalitního utkání, se odehrál dost zmateně. Ztratili jsme body, ale jsem přesvědčen, že jsme našli sami sebe."

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): „Děkuji hráčům za týmový výkon. Musím pochválit brankáře Horáčka a zároveň pozvat diváky na nedělní zápas s atraktivním soupeřem z Nového Města nad Metují. Utkání má charitativní podtext, a tak věřím, že dorazí co nejvíce lidí.“

SEZÓNA 2023/24 OFICIÁLNĚ SKONČILA

Gratulujeme HC Kohouti Česká Třebová k celkovému vítězství. Děkujeme také všem našim soupeřům za napínavou sezónu.