E0076, neděle 05.12.2021, 17:00

HC LitomyšlHCM Jaroměř

10:2 (4:0, 5:1, 1:1)

Lvi si odvezli bohatou mikulášskou nadílku

Prvním soupeřem pro Litomyšl po základní části soutěže byla Jaroměř. Domácím se podařilo zlomit zápas v první třetině, a navíc po vzoru Mikuláše nadělili soupeři pořádnou výslužku.

Nimmerrichter – Vaňo, Voříšek, Jakubec, Ostřanský, Cink, Stoklasa, Jankovský, Háněl, Barkóci, Večeřa - Bažant, Bláha, Dvořák, Švec, Ondráček, Zahradník

HCM Jaroměř:

Mišinec, Vágner, Souček L. st., Kotrč, Dvořák, Bujňák – Vejman, Souček L. ml., Záliš, Holub, Kačerovský, Háze, Tomášek,Teuber, Mertlík

Branky:  5. Stoklasa (Švec), 8. Ostřanský (Cink, Dvořák), 12. Ostřanský (Švec, Jankovský), 16. Ostřanský (Cink, Švec), 26. Stoklasa (Ostřanský), 29. Cink (Dvořák), 32. Jakubec (Bažant, Bláha), 38. Vaňo (Jakubec), 39. Stoklasa (Ostřanský, Jakubec), 44. Jakubec (Voříšek) – 33. Souček ml., 55. Kačerovský (Vágner).

Střely: 34:18 Vyloučení: 8:3.  Využití: 1:1.  Oslabení: 2:0

Rozhodčí: Kis – Kalina, Gregar.

Diváci: 166

Vstup do utkání se hostům z královehradeckého kraje vydařil. Domácí se však nedopustili žádné chyby vedoucí ke vstřelenému gólu do Nimmerrichterovy branky. Navíc využili hned první přesilovou hru a v 5. minutě se jako první radoval Stoklasa – 1:0. Králem první třetiny se však stal jeho parťák z útoku. Ostřanský začal úřadovat v 8. minutě a během 8 minut a 38 vteřin dokázal nastřílet hattrick – 4:0. Soupeř nedokázal zareagovat, a naopak mohl ještě v závěru první dvacetiminutovky inkasovat během vlastní přesilovky.

První minuty druhé třetiny se odehrály v klidném tempu. Nic nenasvědčovalo tomu, že diváci dočkají gólového přídělu. Obraz hry se však začal měnit ve 26. minutě, kdy svůj dynamit v pažích nechal odpálit Stoklasa a poslal puk do vinglu Mráčkovy branky – 5:0. O tři minuty sehráli domácí učebnicově přesně situaci 2 na 1. Cink neměl po přihrávce od Dvořáka problém zakončit – 6:0. V 32. minutě se ve skrumáži zase nejlépe zorientoval Jakubec a navýšil gólový účet – 7:0. Soupeř však ani za tohoto stavu své zbraně nesložil. O minutu později Litomyšl snadno opustila útočné pásmo a nechala individuální akcí vyniknout útočníka Součka, který předvedl v přesilovce přesné zakončení – 7:1.  Hosté v této části utkání hráli více jak 7 minut s výhodou hráče v poli. Dokonce si zahráli i přesilovku 5 na 3, ale nebylo jim to nic platné. Naopak i ve dvojitém oslabení se prosadili domácí. Střelcem branky byl v 38. minutě Vaňo – 8:1. O necelou minutu později se mohl další hráč radovat z hattricku. Nebyl to nikdo jiný než Stoklasa – 9:1.

Závěrečná část hry měla přinést odpověď na jedinou otázku. Zda se podaří vstřelit domácím desátou branku. Odpověď přinesl ve 44. minutě Jakubec, který využil příležitosti v oslabení – 10:1.  Dalších úspěšných zásahů se už však domácí nedočkali. O drobnou korekci skóre se postaral Kačerovský, který uspěl v 55. minutě se svou prudkou střelou za záda Nimmerrichtera. V 58. minutě udělal tečku za zápasem Ostřanský (v zápase 3+2), který rozezvonil břevno jaroměřské branky.

Partnery utkání byly Řeznictví Morávek a TexCord.

Ondřej Dvořák (útočník HC Litomyšl): „První třetina byla těžká. Soupeř hrál velmi dobře. Dali jsme čtyři góly a ty nám to rozhodly. Jaroměř na tom není špatně a určitě to bude těžký soupeř pro ostatní týmy. Ještě bych chtěl pozvat všechny fanoušky na příští zápas s Českou Třebovou. Těšit se mohou určitě na dobrej zápas.“