neděle 21.11.2021, 17:00

HC LitomyšlHC Kohouti Česká Třebová

5:4 (2:1,2:2,1:1)

Vítězná vlna smetla i Kohouty

Derby s Českou Třebovou je vždy velkým lákadlem pro diváky. Litomyšl v tomto zápase obhajovala svoji neporazitelnost a úkol pro Českou Třebovou byl souboj o nejlepší čtyřku v soutěži. Po šedesáti minutách měli radost ti, kteří přáli hráčům domácího mužstva.

Horáček (Nimmerrichter) – Dvořák, Cink, Bažant, Bláha, Švec, Ondráček – Barkóci, Stoklasa, Ostřanský, Jakubec, Voříšek, Vomočil, Vaňo, Háněl, Večeřa

HC Kohouti Česká Třebová:

Mahdal (Kraus) – Sedlák, Jemelka, Král, Blažej, Daněk - Šejba Augustin,Prachař, Semorád, Veverka, Polodna, Plášek, Rozlílek, Fúzik, Korhoň, Adolf

Branky: 3. Vaňo (Ondráček), 19. Háněl (Švec,Vaňo), 27. Voříšek (Jakubec, Bažant), 37. Vaňo (Večeřa), 50. Háněl (Bláha) – 19. Rozlílek (Korhoň), 38. Rozlílek (Fúzik), 40. Polodna (Veverka), 50. Korhoň (Plášek, Sedlák)

Vyloučení: 6:3 (navíc Cink na 10 minut, Dvořák 10+10 + OK – Král na 10+10)

Rozhodčí: Čížek – Kopecký, Landsmann

Diváci: 451

Úvod do zápasu vyšel Litomyšli na výbornou. Do střelecké listiny se zapsal už ve 3. minutě Vaňo, který ještě v loňské sezoně nastupoval v dresu České Třebové. Jeho gól znamenal vedení – 1:0. Následovala přesilová hra hostí, ale ti si výraznou šanci nevypracovali.  Stejně se jim dařilo i o pár minut později. Početní výhodu si měli možnost vyzkoušet i domácí, ale i těm se nepodařilo navýšit skóre. Diváci hnali oba týmy dopředu a ty se jim odvděčily v závěru třetiny. V 19. minutě poslal puk na bránu od modré Švec a Háněl šikovnou tečí navýšil gólový účet – 2:0. Bohužel tento stav nevydržel dlouho. V čase 19:42 využil zaváhání obrany Rozlílek – 2:1.

Druhou třetinu začali hráči Litomyšle velmi aktivně. Navíc se mohli opřít o spolehlivý výkon brankáře Horáčka. Netrvalo dlouho a tuto herní pohodu zúročili „mladé pušky“. V 27. minutě našel Jakubec Voříška, který z těsné blízkosti nedal hostujícímu Mahdalovi šanci – 3:1. O minutu později už tak veselo nebylo. Kohouti získali výhodu přesilové hry. Ta trvala jen do té doby, než došlo k sérii dalších vyloučení, po kterých musel ukončit své působení na ledě Dvořák a na trestné lavici skončil Cink. Hostující celek dostal v součtu více jak dvouminutovou výhodu dvou hráčů v poli. Využít ji však nedokázal, neboť všechny pokusy o vstřelení branky eliminoval Horáček. Následující minuty přinesly poněkud klidnější okamžiky, ale ty byly předzvěstí bouře. V 37. minutě dostal Vaňo skvělou přihrávku od Večeři a mohl slavit druhý gól – 4:1. Jenže ani tato branka neposlala Kohouty do kolen. Ve 38. se podruhé v zápase trefil i Rozlílek – 4:2. Navíc v čase 39:44 snížil Polodna – 4:3.

Poslední část zápasu byla od počátku klidnější a ani jeden z celků nechtěl inkasovat. Pozorná obrana Litomyšle si poradila s útokem 2 na 1 a naopak třebovští eliminovali šance soupeře při přesilové hře. Ve 49. minutě si Trenér Rohlík vzal oddechový čas, který více než hostům pomohlo domácímu celku. V čase 49:14 se do střelecké pozice v kruhu dostal Háněl: „Zavřel jsem oči. Vystřelil a spadlo to tam. Super že to byl vítězný gól a tři body jsou doma.“  – 5:3. V následujících minutách se hosté pokoušeli alespoň vyrovnat a zkusili i hru bez brankáře. I na potřetí se jim tak povedlo vstřelit gól v poslední minutě třetiny. Do střelecké listiny se zapsal Korhoň – 5:4. Na obrat to však nestačilo, a tak si mohli hráči Litomyšle vychutnat vítězství v derby, díky kterému jsou vítězem základní části krajské ligy.

Za skvělý výkon patří i odměna. Občerstvení pro hráče zajistili partneři utkání Řeznictví Morávek a Restaurace Veselka Litomyšl.

Ondřej Háněl (útočník HC Litomyšl) „Byl to tvrdý a těžký zápas Byli jsme však bojovnější, obětavější a měli větší šance. Po zásluze jsme vyhráli. Nálada v kabině je super. Porazili jsme Českou Třebovou a jsme první. Těšíme se nadstavbou část, která bude něco nového a zajímavého. Naším cílem je být celou dobu první.“

Pavel Rohlík (trenér Česká Třebová) „Soupeř vyhrával většinu osobních soubojů, byl důraznější a lépe bruslil. Příliš často jsme inkasovali po hloupých chybách v defenzivní činnosti. V závěru jsme přitlačili, ale vyrovnat se nám nepodařilo. Litomyšl vyhrála zaslouženě.“