E0070, neděle 28.11.2021, 17:00

HC LitomyšlHC Hlinsko

5:4 (2:3, 2:1,1:0)

Neporazitelnost trvá i po koňském nájezdu

V posledním zápase základní skupinu nastoupila Litomyšl proti Hlinsku. V zápase nešlo o postupové body, ale přesto se nejednalo o zápas bez energie. Litomyšl zvládla roli favorita, ale soupeř ukázal, že dokáže trestat sebemenší chybu.

Nimmerrichter (13. Horáček) - Bažant, Bláha, Švec, Ondráček, Zahradník - Ostřanský, Cink, Stoklasa, Jankovský, Voříšek, Jakubec, Vaňo, Háněl, Dostál

HC Hlinsko:

Saifr (Sodomka) - Fink, Hamák, Bouška, Sekyra - Chvojka, Bříza, Cejpek, Netolický, Kulhánek, Matýs, Brožek, Zdražil, Havel

Branky: 1 Švec, 5. Háněl (Vaňo,Bláha) 22. Jakubec (Voříšek) 39. Jakubec (Vaňo) 43 Jakubec (Vaňo) - 8. Bříza ( Cejpek) 12. Havel (Bouška) 13. Kulhánek (Bříza) 38. Bříza (Kulhánek)

Vyloučení: 4:5 ( navíc Havel OK nesportovní chování)

Rozhodčí: Čižek - Voltner, Mikula

Diváci: 214

Oba týmy vstoupily do utkání se změnami v sestavě. Přesto však diváci viděli hokej se zápalem a nasazením. Lepší začátek si fanoušci domácího celku nemohli přát. Už ve 41. sekundě se díky šikovné dorážce prosadil Švec – 1:0. V 5. minutě zavezl Vaňo puk do rohu a krásným pasem našel Háněla, který poslal puk za záda Saifra – 2:0.  Soupeř ani po takto rychlém náporu nesložil zbraně. V 8. minutě předvedli hosté, jak se hraje 2 na 1 a mezi střelce se zapsal Bříza – 2:1. O čtyři minuty dostal přesnou přihrávku Havel a střelou z kruhu vyrovnal – 2:2. Ve 13. minutě hlinečtí využili další šanci a otočili zápas ve svůj prospěch. Úspěšným střelcem byl Kulhánek – 2:3. Tato branka znamenala pro Litomyšl změnu na pozici brankářů. V následujících minutách ke změně skóre nedošlo a nezměnila to ani dvouminutová hra ve čtyřech hráčích na obou stranách. Největší šanci měla na vyrovnání Litomyšl v poslední minutě, ale ani závar před hostující brankou gólem neskončil.

Druhou třetinu začali lépe hosté, ale střelu Havla zastavila tyčka Horáčkovi branky. Domácí hráči se nehodlali smířit s výsledkem a svou snahu potvrdili i gólově. Ve 22. minutě našel Voříšek svého parťáka Jakubce a ten vyrovnal – 3:3. Do dalšího vedení mohli jít hlinečtí ve 26. minutě, ale jejich snahu zastavila opět tyč Horáčkovy branky. Ve 30. minutě viděli diváci první přesilovku, a to v podání domácího celku. Ta však gólovou radost nepřinesla, i když šancí bylo k vidění dost. To se nezměnilo ani v následujících minutách, kdy oba týmy myslely spíše na útok než na obranu. Ve 38. minutě zafungovala souhra Kudláčka s Břízou a právě střelec první branky poslal svůj tým opět do vedení – 3:4. Reakce domácích však byla okamžitá. Vaňo našel před brankou Jakubce a ten poslal puk za Saifrova záda - 4:4.

Závěrečnou část hry na úvod ovládli hosté, kteří však narazili ve svých snahách na Horáčka. Naopak ve 43. minutě vyšla Litomyšli osvědčená souhra. Vaňo přihrál Jakubcovi a ten po nekompromisní ráně pod víko mohl slavit hattrick – 5:4. „Kluci mi to dali krásně a je to jejich velká zásluha. Já měl štěstí v zakončení,“ řekl ke svému druhému hattricku v sezoně Tadeáš Jakubec. Útočné snahy obou celku pokračovaly, ale gólmani veškerou snahu střelců mařili. V 51. minutě se strhla drobná potyčka mezi Havlem a Ostřanským. Ta měla za následek zaplnění trestných lavic a pro útočníka Hlinska znamenala odchod do kabin. K uklidnění zápasu došlo v 56. minutě, kdy si Litomyšl zahrála přesilovku. Hosté se snažili vyrovnat ještě při hře bez brankaře, ale téměř minutová výhoda hráče v poli ke zdárnému výsledku nevedla.

Litomyšl tak prošla základní části bez porážky v základní hrací době a může se těšit na soupeře z Královehradeckého kraje. Těmi budou Nový Bydžov, Nové Město nad Metují, Náchod a Jaroměř.

Partnery utkání byly Řeznictví Morávek a TPR nábytek

Tadeáš Jakubec (útočník HC Litomyšl): „Jsme rádi, že jsme poslední zápas v základní části dotáhli do vítězného konce. Bylo to těžké. Celou dobu se to přetahovalo o gól, ale nakonec jsme vyhráli a těšíme se na nadstavbu. Je to něco nového. Jak soupeři, tak stadiony. Bude to i vyšší úroveň.“