E0060, středa 17.11.2021, 17:00

HC LitomyšlHC Chrudim

3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Zápas o první místo přinesl radost ze hry i výsledku

Chrudim patří i v letošním ročníku mezi nejlepší celky. Litomyšl zase v sezoně ještě neprohrála v základní hrací době. Zápas tak přinesl souboj o každý metr ledu, skvělý výkon gólmanů a infarktové situace. Více gólů však vstřelili domácí borci a patří jim zasloužené vítězství.

Horáček (Nimmerrichter) - Cink, Dvořák, Bažant, Bláha, Ondráček, Švec, Voříšek Š. - Ostřanský, Stoklasa, Barkóci, Vomočil, Voříšek J,. Jakubec, Dostál, Skoumal, Edl

HC Chrudim:

Ament (Matoušek) - Machač, Urban, Pejzl, Novotný, Pilař - Polák Jan, Karásek, Koreček, Hejl, Štěpánek, Haltuch, Polák Jiří, Cvrček, Formánek, Kišš, Dobiáš, Felcman

Branky: 12. Ostřanský, 23. Skoumal (Edl), 32. Barkóci (Stoklasa,Ostřanský) - 4. Hlatuch (Dobiáš) 48. Karásek

Vyloučení: 2:3 Využití: 1:0

Rozhodčí: Vrba - Schaffer, Švejda

Diváci: 246

Do utkání lépe vstoupila Litomyšl, když se od prvních okamžiků usídlila v útočném pásmě. První zápis do střelecké listiny však patřil soupeři z Chrudimi. Dobiáš uprchl obráncům a přihrál Haltuchovi, který se štěstím překonal Horáčka – 0:1. Branka však neubral nic z aktivity domácích, ale žádná střela se neujala. Ve 12. minutě hráči hostí tak dlouho míchali ve středu hřiště s pukem, až si ho přebral Ostřanský a vyrazil proti Amentovi. Uspěl… 1:1. Do konce první dvacetiminutovky měly oba týmy ještě pár šancí, ale oba gólmani byli bezchybní.

Úvod druhé části patřil opět Litomyšli, když hned několik šancí hasil na poslední chvíli hostující gólman. Ve 24. minutě však poslal na bránu puk Skoumal, který doslova zkopíroval situaci při prvním gólu hostí, kdy se puk doslova dokutálel do branky – 2:1. Historie se však na detaily neptá a zápas tak pokračoval ve svižném tempu. Ve 31. minutě se poprvé pískala nedovolená hra a Litomyšl si tak zahrála první přesilovku. V té si hrstka diváků mohla užít nejkrásnější akci utkání, na jejímž konci stál Barkóci, který poslal puk do odkryté branky – 3:1. Ani tento gól však nezlomil soupeře, který neustále okupoval Horáčkovu branku. V 37. minutě se naopak v problémech ocitl Ament, který čelil střele a dvěma dorážkám. Předvedl však skvělý výkon a radost divákům Litomyšle nepřinesl. Vzápětí se radovali hostující fanoušci, ale marně. Puk sice překonal brankovou čáru, ale místo gólu byl odpískán faul Dobiáše. Litomyšl si zahrála další přesilovou hru, ale gól nevstřelila. Zbytek třetiny se odehrál v bojovném duchu, ale skóre se neměnilo.

Poslední třetina začala přesilovkou domácích, ale více šancí v ní měl soupeř. Výhodu hráče v poli získala o pět minut později i Chrudim, ale obrana Litomyšle byla perfektní i za cenu zlámané hokejky Jakubce a výkonu Horáčka. Tlak hostí neochladl a ve 48. minutě využil chyby obrany Karásek, který z těsné blízkosti poslal puk pod víko Horáčkovy branky – 3:2. Gól vlil sílu do žil chrudimských borců, kteří se dostávali do gólových šancí častěji, než by se fanouškům Litomyšle líbilo. Navíc dostali v 54. minutě výhodu přesilové hry, ale narazili na odhodlané obránce domácí svatyně. Obrovský tlak polevil až minutu před koncem, kdy se hosté dostali do oslabení. I v takto nevýhodné situaci však odvolali brankáře, ale bez gólového úspěchu. Divákům tak nevadilo, že nikdo z hráčů Litomyšl netrefil opuštěnou klec.

Po vítězství se dočkala domácí kabina zasloužené odměna. Díky za občerstvení patří Na Chuť – foodtruck.

David Barkóci (HC Litomyšl)

Jaký byl dnešní zápas?
Hodnotím zápas pozitivně. Hráli jsme týmově. Sice jsme dostali první gól, ale začali jsme hrabat a skončilo to pro nás dobře.

Co dnes rozhodlo?
Dali jsme o jeden gól více než oni ????

Jaký byl soupeř?
Chrudimáci jsou dost naběhaní, takže je těžký zápas ubruslit. Z hokejového hlediska jsou však hratelný.

Jak hodnotíš výkon gólmanů?
Ament chytal dobře a při pár šancích jsme ho trefovali. Takže si myslím, že si nebyl občas jistý zákroky. Když vezmu Horyse, tak ten podal brilantní výkon.