E0034, neděle 24.10.2021, 17:30

HC HlinskoHC Litomyšl

2:3 (0:1, 2:0, 0:2)

Vybojované vítězství a jsme první

Hlinsko dokázalo v minulém kole skvělým obratem v zápasu urvat vítězství proti rivalovi z Chrudimi. Litomyšl naopak nezvládla prodloužení s Moravskou Třebovou. Tým pod vedením Jakuba Bažanta má vždy za úkol urvat body, a to se povedlo.

HC Hlinsko:

Saifr (Sodomka) - Fink, Lenoch, Hudec, Beneš, Sekyra, Brázda - Chvojka, Homola, Hamák, Bříza, Králíček, Brožek, Matýs, Bříza, Zdražil, Cejpek

Horáček (Nimmerichter) - Bažant, Bláha, Havlík, Ondráček, - Ostřanský, Cink, Stoklasa, Jakubec, Voříšek, Dvořák, Vaňo, Háněl, Barkóci, Večeřa

Branky: 26. Bříza (Beneš) 34. Zdražil (Hudec) - 8. Háněl (Havlík) 54. Ostřanský (Cink,Stoklasa) 57. Stoklasa (Bláha,Cink)

Vyloučení: 5:5 Využití: 1:1

Rozhodčí: Kis - Mikula, Švejda

Diváci: 161

Do zápasu vstoupili lépe hosté a domácí gólman tak čelil jednomu útoku za druhým. Bohužel se vrhl do nelehkého úkolu statečně, a tak se podařilo Litomyšli z mnoha šancí vytěžit jen jediný gól. Ten vstřelil v 8. minutě Háněl. Na druhé straně udržel Horáček čisté konto a do šaten odcházeli borci z Litomyšle s hubeným náskokem.

Druhá část utkání byla stejně špatná, jako ta v předchozím zápase. Vyloučení a osobní chyby soupeř trestal… Nejprve v 26. minutě vyrovnal přesilovkovým gólem Bříza – 1:1 a posléze v 34. minutě získal Zdražil pro Hlinsko vedení v zápase – 2:1.

Třetí třetina se nesla v duchu bojovnosti. Litomyšl ještě v žádném zápase neodešla bez bodu a nic na tom nechtěli hráči měnit ani v tomto zápase. Když se k útoku přidá dobrá hra do obrany, tak je k dobrému výsledku snazší cesta. Nepřehledná situace u branky a šikovná teč Ostřanského znamenala na začátku 54. minuty vyrovnání – 2:2. Bod však hráčům s lilií na prsou nestačil. Pár vteřin před koncem přesilovky se parádní akcí blýsknul v 57. minutě Stoklasa – 2:3. Hlinsko zareagovalo na nepříznivý stav bleskurychle. Po odvolání brankáře vrhlo veškeré síly do útoku, ale marně. Litomyšl si tak odvezla další cenné body.

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): „Zápas s celkem jako je Hlinsko je vždy těžký, neboť se vždy očekávají body. Jsem rád, že jsme je urvali. Zvláště po utkání s Moravskou Třebovou. Děkuji celému týmu za předvedený výkon. Těšíme se na další zápasy a věříme, že se utkáme s nejlepšími čtyřmi týmy z Královehradeckého kraje. Jsme teď první a nyní očekávám, že se na nás budou chtít soupeři vrhnout."