E0024, středa 13.10.2021, 18:30

HC ChrudimHC Litomyšl

3:4 (1:0, 1:2, 1:2)

Není horší sestava. Je jen tým!

Litomyšl zajížděla na led doposud neporažené Chrudimi. Domácí nastoupili v plné polní proti výrazně omlazené sestavě Litomyšle. Převaha Chrudimi byla znát a dlouho to vypadalo, že favorit má jasnou převahu. Skvělý výkon podpořený mladou dravostí však rozhodnul o cenném vítězství Litomyšle.

HC Chrudim:

Ament (Matoušek) - Urban, Pilař, Novotný, Hejl, Pejzl, Kalous, Secký - Felchman, Karásek, Votava, Novák, Kišš, Kostka, Polák Jiří, Polák Jan, Koreček, Dobiáš, Plch, Hykl

Horáček (Nimmerrichter) - Havlík, Ondráček, Bažant, Dvořák, Zahradník - Barkóci, Skoumal, Stoklasa, Vaňo, Cink, Edl, Vomočil, Švec, Dostál

Branky: 20. Plch (Novák) 25. Kostka (Novák) 51. Novák (Urban) - 27. Dostál (Vomočil) 38. Dvořák (Havlík) 44. Dostál (Vomočil, Ondráček) 58. Ondráček (Barkóci, Skoumal)

Vyloučení: 8:5 (navíc 58. Kalous 5+OK) Využití: 0:1 V oslabení: 1:0

Rozhodčí: Škorpil - Schaffer, Pilný

Diváci: 247

Na stadion tabulkového favorita přijela Litomyšl s trochu pozměněným kádrem, než s kterým porazila doma Choceň. Do sestavy nastoupili tři junioři, ale chuť vyhrát se tím neztratila.

„Řekli jsme si, že budeme hrát zodpovědně,“ prozradil taktiku na bitvu s lídrem tabulky Jakub Bažant. Jeho plán mu vycházel velmi dobře a dlouho. Domácí dostali hned na úvod utkání výhodu dvou přesilových her, ale gólman Horáček žádné drama nepřipustil. Ke změně skóre však během první periody došlo. První gól utkání vstřelil Plch. Když vystihl nepřesnou přihrávku Litomyšle, která hrála přesilovku – 0:1.

Trocha bouřky v kabině znamenala zrychlení hry a tím pádem vzrostlo množství šancí. Jenže ke změně skóre to vedlo ve prospěch domácích. Na konci 25. minuty se prosadil Kostka – 2:0. Vzápětí mohlo být ještě hůře, ale Horáček byl bezchybný. Naopak z následného protiútoku těžil Dostál a rázem bylo o co hrát – 2:1. Gólová zpruha měl na výkon Litomyšle blahodárný efekt, který se podařilo zužitkovat i gólově v 38 minutě, kdy se trefil Dvořák – 2:2.

„Po dvou třetinách pro nás bylo velkým lákadlem si urvat nějaké body,“ řekl trenér A týmu. Přání mu splnil dobře hrající Dostál, který se prosadil před Amentem – 2:3. Domácí se nechtěli připravit o body a v 51. minutě to potvrdil Novák – 3:3. Poslední slovo měl však litomyšlský kapitán Ondráček, který v 58. minutě využil přesilovku – 3:4. Závěr utkání drama příliš nepřinesl, neboť domácí dohrávali závěr zápasu v oslabení.

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): „Podali jsme týmový výkon. Jsme moc rádi, že jsme přeskočili Chrudim na jejich stadionu. Bereme to však s pokorou a jdeme zápas od zápasu.  Chceme tímto výkonem pozvat naše fanoušky na domácí zápas Moravskou Třebovou.“