E0015, středa 06.10.2021, 18:30

HC Kohouti Česká TřebováHC Litomyšl

7:6 pp (1:1, 1:3, 4:2 -1:0)

Zlepšená hra v přesilovkách a ztráta dvou bodů

Hráči Litomyšle se po dvou vyhraných utkání vydali na led České Třebové. Více než dvě třetiny sahali po vítězství, které jim nakonec o vlásek uniklo. Zápas byl ovlivněn častými vyloučeními a například v první třetině se hrálo jen 8 minut v plném počtu hráčů. V celém utkání pak jen 2 góly padly při hře 5 na 5.

HC Kohouti Česká Třebová:

Mahdal (Peřina) – Schejbal, Blažej, Král, Sedlák, Hradil, Jemelka – Rozlílek, Filip, Fúzik – Augustin, T. Prachař, Veverka – Korhoň, Semorád, Plášek – Daněk, Adol

Nimmerrichter (Horáček) – Ondráček, Švec, Bažant, Dvořák, Zahradník, Bláha – Drobný, Stoklasa, Ostřanský – Barkóci, Cink, Vaňo – Jakubec, Voříšek, Vomočil

Branky: 11. Filip (Schejbal, Rozlílek), 32. Fúzik (Blažej), 44. Semorád, 47. Veverka (Schejbal, Fúzik), 49. Filip (Fúzik, Semorád), 57. Fúzik (Filip), 63. Augustin (Schejbal, T. Prachař) - 3. Stoklasa (Ostřanský), 30. Vomočil (Jakubec, Voříšek), 39. Stoklasa, 39. Vomočil (Bažant), 41. Drobný (Stoklasa), 59. Stoklasa (Ostřanský).

Rozhodčí: Škorpil – P. Kopecký, J. Kopecký

Vyloučení: 13:11 (navíc Hradil 10 OT – Drobný OK). Využití: 3:4. Oslabení: 0:2

Diváci: 424

Taktika před zápasem byla jasná: „Hrát disciplinovaný hokej bez vyloučení.“ Bohužel se tak nestalo. První hráč Litomyšle putoval na trestnou lavici v čase 0:37 a další o dvě minuty později druhý. Ani oslabení však nerozhodilo Filipa Stoklasu, který z rychlého protiútoku otevřel gólový účet utkání - 0:1.  Domácím se podařilo vyrovnat v polovině úvodní periody gólem Filipa – 1:1. Po první třetině se podařilo udržet remízový výsledek. „Motivovali jsme kluky, aby pokračovali ve svém výkonu,“ řekl trenér Jakub Bažant.

Slova realizačního týmu padla na úrodnou půdu. Druhá část hry byla v režii Litomyšle, i když další gól padl až v polovině utkání. Po pěkné kombinaci se trefil Vomočil – 1:2. O rychlé vyrovnání se postaral za necelé dvě minuty Fúzik – 2:2. O nejlepší třetině utkání pak rozhodla 39. minuta, když se ve dvou přesilových hrách v rozmezí 20 vteřin prosadili oba dosavadní střelci Litomyšle – 2:4.

Vstup do poslední třetiny měla Litomyšl parádní. V čase 40:38 navýšil náskok Drobný – 2:5. Následující minuty však patřily domácím, kteří prokázali svou sílu. Během třinácti minut se jim podařilo otočit zápas, a tak po gólu Fúzika svítilo na tabuli 56:07 a 6:5. Navíc dostali Kohouti výhodu přesilové hry v posledních dvou minutách zápasu. Ani to však nezastavilo chuť Litomyšle hnát se za dalšími body a v čase 58:11 dokonal hattrick Stoklasa – 6:6. Ten samý hráč mohl přidat i další branku, ale nebylo mu přáno.

Po šedesáti minutách si domácí připsali první bod sezony a bylo otázkou, zda přidají ještě jeden. To se jim nakonec povedlo navzdory tomu, že hráli téměř minutu v oslabení. Utkání ukončil pohotovou dorážkou v 63. minutě Augustin.

Martin Šejba (trenér HC Česká Třebová): „Utkání ovlivnily přesilové hry a oslabení. Rozhodčí se dopustil řady chyb, ale na obě strany. Není možné, abychom měli tolik vyloučených hráčů a tolik času hráli v oslabení. Povedl se nám obrat z 2:5 na 6:5, těsné vedení jsme v závěru měli udržet. Škoda, ke třem bodům jsme neměli daleko.“

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): „Chtěl bych kluky pochválit, i když trochu chyběla taktika a disciplinovanost. Hráli na sto procent a dali do zápasu srdíčko. Věřím, že toto přetavíme v náš prospěch v dalších utkáních. Mohli jsme mít tři body a bohužel máme jen jeden.“