HC LitomyšlTJ Lanškroun

4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Petr Šilar |

Další tři body a jedeme dál

Na prvním domácím zápase v nové sezoně přivítala Litomyšl tým z Lanškrouna. Po třech bodech z Poličky chtěli domácí získat další vítězství a to se jim podařilo.

HC Litomyšl:

Nimmerrichter (Horáček) - Bažant, Havlík, Ondráček, Švec, Dvořák, Bláha - Ostřanský, Cink, Stoklasa, Jakubec, Skoumal, Vomočil, Vaňo, Voříšek, Barkóci

TJ Lanškroun:

Faltus (Ehrenberger) – Kužílek, Macháček, Bureš, Pražák - Mann, Čada, Drlík, Řehák, Markl, Pejcha,Vogel, Švub, Nastoupil, Marek, Doležal

Branky: 8. Stoklasa (Ostřanský,Cink) 39. Ostřanský (Cink) 51. Vaňo (Bláha), 52. Skoumal (Bažant) – 33. Drlík (Vogel,Švub)

Vyloučení: 3:6 Využití: 1:0

Rozhodčí: Kiss - Schaffer,Kopecký

Komentář

První zápas sezony na domácím ledě měl slavnostní nádech. Miroslav Brýdl obdržel od hokejového klubu dres s číslem #80, které připomíná jubileum tohoto emeritního starosty Litomyšle. Domácí hráče i hosty z Lanškrouna přišli také pozdravit senátor Michal Kortyš a starosta Litomyšle Daniel Brýdl, který vhodil čestné buly. Partnerem utkání byla firma Řeznictví Morávek.

Hosté začali zápas po dvou nevydařených utkání zostra, a tak si v první minutě zahrála Litomyšl přesilovku. V té však gól diváci neviděli, a tak tomu bylo i po několik následujících minut. O rozruch se postaral až v 7. minutě Barkóci, který zachytil rozehrávku a vydal se do útoku. Úspěšný však nebyl. O dvě minuty později se však do situace 1 na 1 dostal Stoklasa, který z těsné blízkosti nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 1:0. V následujících minutách si zahráli početní výhodu hosté, ale svou šanci nevyužili. Stejně tomu bylo i v následujících minutách, kdy Nimmerrichter zmařil veškeré snahy na vyrovnávací branku.

Prostřední část začali domácí opět přesilovkou, ale tentokrát dvojitou. Bohužel však se stejným výsledkem, jako v předchozí třetině. Po nevydařený pár minutách se otěží zápasu chopili na pár minut hosté, ale většího úspěchu nedosáhli. V polovině zápasu se k další přesilovce dostali domácí, ale nebylo jim to moc platné. Vzápětí po skončení trestu se dostal k domácí bráně Drlík, který dostal puk za záda Nimmerrichtera a potvrdil tak známé pravidlo: „Nedáš, dostaneš.“ – 1:1. Dvě minuty před koncem předvedlo v přesilovce duo Ostřanský – Cink vydařenou akci, když druhý jmenovaný poslal přesnou přihrávku z buly a na střelu Ostřanského nestihl hostující brankář zareagovat – 2:1.

Hned na úvod závěrečné třetiny zahrozil Stoklasa, ale nechal vyniknout lanškrounského brankáře. Puk byl i nadále více v držení domácích, ale k vážnějšímu ohrožení soupeřovi svatyně nedošlo. Naopak deset minut před koncem se rozjel na bránu hostující Nastoupil, který však Nimmerrichtera nepřevezl. Na tuto akci zareagoval v čase 50:55 Vaňo, který nepohrdl přihrávkou od Bláhy a poslal puk k levé tyči – 3:1.  Jak rychlý dokáže být hokej ukázali domácí borci vzápětí. Pouhých 8 vteřin stačilo Barkócimu, aby přihrál Skoumalovi a puk se ocitl znovu v bráně - 4:1. Závěr utkání už další rozruch nepřinesl, a tak si Litomyšl připsala další tři důležité body do ligové tabulky.

Ohlasy

Kamil Nimmerichter (brankář, HC Litomyšl): „Věděli jsme, že Lanškroun neměl dobré dva předchozí zápasy, takže jsme je trochu podcenili, i když jsme si dávali bacha. Pravdou je, že nám to moc nešlo. Nešly přihrávky, nešly nohy. Byl to pro nás dneska těžký soupeř. Ještě se trochu hledáme na ledě. Přesilovky jsou hrůza, ale je začátek sezony. Natrénujeme je a věřím, že nám to tam začne padat. Čekají nás těžší soupeři, a to musíme zamakat."

SEZÓNA 2023/24 OFICIÁLNĚ SKONČILA

Gratulujeme HC Kohouti Česká Třebová k celkovému vítězství. Děkujeme také všem našim soupeřům za napínavou sezónu.