E0006, středa 29.09.2021, 19:00

HC Spartak PoličkaHC Litomyšl

3:5 (1:2,0:0,2:3)

Tři body, ale sezona teprve začíná

Je to již mnoho dní, kdy si mohli fanoušci ledního hokeje zařvat z plných plic „GÓL“! Těm z Litomyšle se to zadařilo v prvním zápase sezony hned pětkrát. Utkání mělo sice slabší místa, ale počítají se hlavně body.

HC Spartak Polička:

Dostál - Doležal, Čermák, Augustin, Prokopec, Pelikán, Macek, Beran - Krajíček, Kunstmüller, Kyncl, Jindra, Boštík, Pazourek, Šerejch, Martinů, Zobač, Nečas

Horáček (Nimmerrichter) -- Ondráček (C) - Švec, Bažant -Dvořák, Voříšek Š. - Zahradník -- Ostřanský, Cink, Stoklasa - Vaňo, Skoumal, Vomočil - Vytlačil, Edl ,Drobný

Branky: 8. Pazourek (Krajíček, Martinů), 49. Prokopec (Martinů), 52. Kunstmüller (Martinů, Macek) - 12. Stoklasa (Cink,Ostřanský), 17. Ostřanský (Ondráček), 43. Dvořák (Bažant,Ostřanský), 56. Bažant (Stoklasa,Dvořák), 60. Stoklasa

Rozhodčí: Rulíček - Říha,Kolář

Vyloučení:4:6 Využití: 2:1 V oslabení: 0:2

Diváci: 210

V Poličce hrála Litomyšl na konci srpna přípravný zápas a zcela jasně zvítězila. Tentokrát to však bylo jiné. Domácí Spartak vylepšil svoji sestavu, a tak neoblíbený soupeř kladl odpor. Litomyšli chybělo několik hráčů základní sestavy a stoprocentní nasazení. To se však v prvním utkání sezony prostě stává. První se střelecky prosadili domácí a v 8. minutě vedli díky Pazourkovi – 1:0. O čtyři minuty později vyrovnal svoji první soutěžní trefou v novém dresu Stoklasa – 1:1. V 17. minutě se Litomyšl ujala vedení díky Ostřanskému – 1:2.

Druhá část zápasu patřila gólmanům Navzdory četným šancím ani jeden nepustil puk za své záda, a tak se čekalo na poslední dějství.

Když už zdálo, že Litomyšl nepustí své vedení o dva góly, které získalo ve 43. minutě díky Dvořákovi – 1:3, tak soupeř začal hrát a v rozpětí tří minut se trefili Prokopec a Kunstmüller  - 3:3. Tým Litomyšle však zabral a napravil svá předchozí zaváhání. Vítězný gól v 56. minutě vsítil Bažant – 3:4. Konečnou tečku zápasu pak napsal střelec první litomyšlské branky Stoklasa, který skóroval v čase 59:59 – 3:5.

Jakub Bažant, trenér HC Litomyšl: „Chybělo nám pět lidí ze základní sestavy, ale podařilo se nám přesto vybojovat vítězství. Nebyl to hokej na krásu, ale tři body se počítají. Tímto bych těl pozvat fanoušky na první domácí, kde chceme předvést zlepšený výkon."