Daniela Holingerová |

Adam Jonáš v rozhovoru pro Fanklub HC Litomyšl

HOKEJOVÝ BONUS

Pár hodin před vypuknutím krajské ligy Vám přinášíme exkluzivní rozhovor.

Zjevil se, nikdo neví odkud. Nic neříkající jméno se od nové sezony objeví na soupisce A týmu. Jeho rychlé nohy a silné ruce ukázaly kvalitu v přípravných zápasech a nezbývá, než mu dát prostor a nechat tohoto urostlého obránce hrát svou hru.

ADAM JONÁŠ

.Můžeš se nám krátce představit?

,,Moje hokejové začátky začínaly v Třebechovicích pod Orebem, kde jsem hrál do 3. třídy, pak jsem se přestěhoval do Hradce Králové, kde jsem hrál až do konce juniorky. Poté jsem šel hrát do Znojma za juniorku Ebel ligu. V půlce sezóny jsem se dostal kvůli marodce do áčka a odehrál jsem tam zbytek sezóny. Další rok jsem hrál už za a-tým Ebel ligu, ale bohužel covid nám v play-off ukončil sezónu. Pak jsem se vrátil domů a šel hrát druhou ligu do Nové Paky, kde jsem strávil 2 sezóny.”

Jak jsi se dozvěděl o Litomyšli a proč jsi se rozhodl hrát zrovna u nás?

,,Minula sezóna pro mě byla náročná kvůli zranění, takže jsem odehrál jen půlku. Po skončení sezóny jsem na to nějak nespěchal a čekal, co se naskytne. Chtěl jsem hrát 2.ligu, ale nový systém Čechy a Morava bych s prací dělat nemohl. Před sezonou jsem si šel zahrát s Alešem a Tomášem hokej a ptali se mě, kam půjdu. Řekl jsem, že zatím nevím a oni že jdou do Litomyšle, a že se zeptají pana Vandase. Tak jsem řekl, proč ne, a asi o 2 dny později mě oslovili z Litomyšle. Myslím, že jsme si hnedka ve všem sedli a domluvili.”

Jak se těšíš na novou sezónu, která vypukne již za pár hodin, a co by jsi vzkázal fanouškům?

,,Těším se jako vždy na novou sezónu a nové zážitky. Doufám, že kluky a fanoušky nezklamu a že se jim moje hra bude líbit.”

Pro HC Litomyšl Daniela.