TJ Lanškroun : HC LITOMYŠL 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Branky: Zezula Filip, Zvěřina Antonín, Flídr Tomáš
Asistence: Voříšek Štěpán
Vyloučení: 3:5

Liga starších žáků pokračovala o víkendu dalším střetnutím. Opět jsme zavítali do Lanškrouna a … přivezli maximum!!!
Husarský kousek se povedl našim klukům. Trenér Standa Mečiar byl spokojen a trvalo nám celou cestu autobusem, než jsme vstřebali tento úspěch.

Popořádku. V 17. minutě první třetiny jsme prohrávali 1:0. V 19. minutě hrál soupeř přesilovku. Ovšem ten, kdo skóroval, jsme byli MY! 1:1. Druhá třetina byla podobná té první. Soupeř nás drtil svou převahou, kluci oslabení o 3 hráče základní sestavy bojovali. Všichni, i ti věkem z mladších žáků. Na skóre se tento tlak projevil pouze jedním gólem. Po 2. třetině 2:1 pro domácí. V závěrečném dějství to byl atak nejen na naši branku, ale i na nervy nás všech. Od trenéra počínaje až po fandy (rodiče) v hledišti. Vyvrcholení se vměstnalo do posledních 16 minut zápasu: vyloučení ve 43. minutě na 5 min. + do konce za hrubý faul na modré čáře Jáchyma Renzy. Čekaly nás krušné chvíle. ALE. Trenér opět potvrdil své kvality. Kluky postavil „do lajny“ a nemožné se stalo skutečností. Po druhé jsme skórovali ve vlastním oslabení a srovnali na 2:2, Toníkem Zvěřinou !! Domácí byli „na prášky“. To ale nebylo všechno. O minutu později jsme využili zmatků ve hře domácích a vstřelili třetí, rozhodující gól střetnutí – Flídr Tomáš. Pořád ve vlastním oslabení. Závěrečný tlak, veletlak, jsme přežili bez újmy na ledě i v hledišti. NESKUTEČNÉ!! Přivezli jsme z horkého ledu v Lanškrouně plný počet bodů a VŠECHNY branky jsme vstřelili ve vlastním oslabení! Kluci předvedli fantastický výkon. Je to parádní, ale také zavazující do závěrečných kol letošní soutěže.

Další boj ve skupině nás čeká v NEDĚLI - 19.02.2017, kdy doma přivítáme HC Chrudim od 9.00 hod.
Vedoucí mužstva Olda Macek.
2017.02.08_2.Čtvrtfinále LIT:MTR
5 : 4 SN

(1:0, 1:1, 2:3)

Branky (nahrávky) 5. Pilavka (Starý), 32. Š. Švec (Kovář), 42. Musil (Budina), 43. Pilavka (Mečiar), rozhodující nájezd Barkóci – 28. Ministr (Kvapil), 46. Kutmon (Mička), 48. Rosendorf (Čikl), 48. Řehulka. Nájezd proměnil: Barkóci.
Nájezdy neproměnili: Musil, Starý, Budina, Pilavka – Aulehla, Mička, Čikl, Řehulka, Ministr.

Rozhodčí: Prchal – Škorpil, Gregar Vyloučení: 8:3, navíc Kvapil (Moravská Třebová) 5 min. + OK Využití: 2:3 Diváci: 450 Stav série: 1:1

2017.02.05_Elevové LIT:PCE

HC LITOMYŠL-LANŠKROUN : HC Dynamo Pardubice 3 : 6

Branky: 2x Adam Daniel, Max Doseděl

Elevové odehráli své další utkání s Pardubicemi 1. I přes prohru 3 : 6 s tímto kvalitním soupeřem je potřeba pochválit všechny naše hráče za bojovnost a předvedený výkon. Velká škoda, že jsme z sedmi trestných střílení proměnili pouze jedno.
2017.02.05_Dorost POL:LIT

HC Spartak Polička : HC LITOMYŠL 4:6 (1:1, 2:1, 1:4)

branky: 2x Pakosta, Nešpor, Kroužel, Večeřa, Vytlačil
asistence: 3x Večeřa, Leksa, Pakosta, Vytlačil

V tvrdém utkání na půdě tradičního rivala jsme vynikající poslední třetinou rozhodli zápas pro sebe a udrželi první místo v průběžné tabulce KLD. Poslední zápas základní části hrají naši dorostenci tento pátek 10.2 v 19.30 hodin na zimním stadionu v Litomyšli proti HC Lokomotiva Česká Třebová. Zveme všechny fanoušky hokeje a litomyšlského dorostu obzvláště.
2017.02.05_Čtvrtfinále MTR:LIT
1 : 0

(1:0, 0:0, 0:0)

Branky (nahrávky) 3:41 Aulehla (Polák)
Rozhodčí: Hájek – Kolář, Teplý Vyloučení: 6:10 Využití: 0:0 Diváci: 621 Stav série: 1:0

Fotogalerii z čtvrtfinálových utkání naleznete ZDE.
2017.02.04_ČTVRTFINÁLE

Derby nemá favorita. Tak to by si jistě přál každý fanoušek Litomyšle. Ze statistik totiž vyplývá, že Moravská Třebová je lepší hned v několika ohledech. Jedná se o nejméně trestaný tým, má více vstřelených gólů a dokonce jich i méně inkasovala. Tato čísla však nemusí hrát roli. Navíc tým z Litomyšle je připraven porvat se o postup. „Jsme moc rádi, že hrajeme proti Moravské Třebové. Věříme si na postup i když jsou favorité,“ řekl před začátkem série trenér Stanislav Mečiar. Ten také prozradil, jaký je recept na výhru. „Rozhodovat bude bojovnost a výkon našeho gólmana. Musíme si také dávat pozor na vyloučení a když ubráníme tři nejlepší hráče...,“ dodal trenér. Jeho optimismus je podpořen také faktem, že mu z týmu nikdo nechybí. Nezbývá tedy než jen dodat: „Kdy jindy když ne teď, kdo jiný když ne my!“

VALNÁ HROMADA HC LITOMYŠL

Ve středu 26.4.2017 od 18:00 hodin se uskuteční volební valná hromada HC Litomyšl v salónku restaurace Karlov. Srdečně zveme všechny příznivce ledního hokeje v Litomyšli.

Výzva !!!! Vyzýváme všechny fanoušky litomyšlského hokeje, členy oddílu, rodiče hokejové mládeže, současné i minulé hráče a lidi spjaté s Litomyšlským hokejem. Pokud máte zájem pracovat ve vedení klubu, nahlaste svojí kandidaturu na post člena výboru emailem na adresu - vybor@hclitomysl.cz , nebo osobně komukoli ze současného výkonného výboru. Volit mohou pouze členové hokejového klubu Litomyšl, kteří zaplatili členský příspěvek - toto lze učinit i na valné hromadě před zahájením volby.
2017.02.03_Dorost LIT:CHN

HC LITOMYŠL : HC Spartak Choceň 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

branky: 2x Voříšek Jakub, Pakosta, Fila, Večeřa
asistence: 3x Vytlačil, Večeřa, Bláha, Zahradník
2017.01.29_Elevové
22.1.2017 Elévové hostili doma Českou Třebovou a těsně prohráli

HC LITOMYŠL-LANŠKROUN : HC Česká Třebová 2 : 3

Branky: Adam Daniel, Dominik Vrba

29.1.2017 jeli elévové do Chrudimi v sestavě oslabené nemocností pouze se dvěma útoky ve kterých pomáhali hráči ročníku 2008 Paťava, Brychta a Gildainová. Všichni podali maximální výkon.

HC Spartak Choceň – HC Chrudim

Vyřazovací boje začínají příští neděli 5.2.2017, hraje se na tři vítězství.
Litomyšl odehraje první utkání 5.2.2017 na ledě v Moravské Třebové a ve středu 8.2.2017 od 18:30 doma !!!!
2017.01.29_

HC Pelhřimov : HC LITOMYŠL 0:13 (0:3,0:6,0:4)

branky Fila, 3x Vytlačil, 3x Večeřa, 3x Voříšek Jakub, Zahradník, Bláha 2
asistence 3x Večeřa, 5x Voříšek Jakub, 2x Bláha, Jiskra

V pátek 3.2 v 19:30 hodin zveme všechny fanoušky na derby s HC Choceň.