xx
2017.02.04_ČTVRTFINÁLE

Derby nemá favorita. Tak to by si jistě přál každý fanoušek Litomyšle. Ze statistik totiž vyplývá, že Moravská Třebová je lepší hned v několika ohledech. Jedná se o nejméně trestaný tým, má více vstřelených gólů a dokonce jich i méně inkasovala. Tato čísla však nemusí hrát roli. Navíc tým z Litomyšle je připraven porvat se o postup. „Jsme moc rádi, že hrajeme proti Moravské Třebové. Věříme si na postup i když jsou favorité,“ řekl před začátkem série trenér Stanislav Mečiar. Ten také prozradil, jaký je recept na výhru. „Rozhodovat bude bojovnost a výkon našeho gólmana. Musíme si také dávat pozor na vyloučení a když ubráníme tři nejlepší hráče...,“ dodal trenér. Jeho optimismus je podpořen také faktem, že mu z týmu nikdo nechybí. Nezbývá tedy než jen dodat: „Kdy jindy když ne teď, kdo jiný když ne my!“

Plán utkání:
1. utkání: neděle 5. února v 17 hodin v Moravské Třebové
2. utkání: středa 8. února v 18:30 v Litomyšli
3. utkání: neděle 12. února v 17 hodin v Moravské Třebové
4. utkání: středa 15. února v 18:30 v Litomyšli
5. utkání: neděle 19. února v 17 hodin v Moravské Třebové

2017_valná hromada

VALNÁ HROMADA HC LITOMYŠL

Ve středu 26.4.2017 od 18:00 hodin se uskuteční volební valná hromada HC Litomyšl v salónku restaurace Karlov. Srdečně zveme všechny příznivce ledního hokeje v Litomyšli.

Výzva !!!! Vyzýváme všechny fanoušky litomyšlského hokeje, členy oddílu, rodiče hokejové mládeže, současné i minulé hráče a lidi spjaté s Litomyšlským hokejem. Pokud máte zájem pracovat ve vedení klubu, nahlaste svojí kandidaturu na post člena výboru emailem na adresu - vybor@hclitomysl.cz , nebo osobně komukoli ze současného výkonného výboru. Volit mohou pouze členové hokejového klubu Litomyšl, kteří zaplatili členský příspěvek - toto lze učinit i na valné hromadě před zahájením volby.
2017.02.03_Dorost LIT:CHN

HC LITOMYŠL : HC Spartak Choceň 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

branky: 2x Voříšek Jakub, Pakosta, Fila, Večeřa
asistence: 3x Vytlačil, Večeřa, Bláha, Zahradník
2017.01.29_Elevové
22.1.2017 Elévové hostili doma Českou Třebovou a těsně prohráli

HC LITOMYŠL-LANŠKROUN : HC Česká Třebová 2 : 3

Branky: Adam Daniel, Dominik Vrba

29.1.2017 jeli elévové do Chrudimi v sestavě oslabené nemocností pouze se dvěma útoky ve kterých pomáhali hráči ročníku 2008 Paťava, Brychta a Gildainová. Všichni podali maximální výkon.

HC Chrudim : HC LITOMYŠL-LANŠKROUN 7 : 4

Branky: Vojta Paťava, Zdeněk Kasal, Terezka Gildainová, Dominik Vrba
Playoff - 2016/17
info

PROGRAM PLAY-OFF O PŘEBORNÍKA VYPADÁ NÁSLEDOVNĚ:

HC Česká Třebová – HC Havlíčkův Brod B
HC Slovan Moravská Třebová – HC Litomyšl
HC Světlá n. Sázavou – HC Hlinsko
HC Spartak Choceň – HC Chrudim

Vyřazovací boje začínají příští neděli 5.2.2017, hraje se na tři vítězství.
Litomyšl odehraje první utkání 5.2.2017 na ledě v Moravské Třebové a ve středu 8.2.2017 od 18:30 doma !!!!
2017.01.29_

HC Pelhřimov : HC LITOMYŠL 0:13 (0:3,0:6,0:4)

branky Fila, 3x Vytlačil, 3x Večeřa, 3x Voříšek Jakub, Zahradník, Bláha 2
asistence 3x Večeřa, 5x Voříšek Jakub, 2x Bláha, Jiskra

V pátek 3.2 v 19:30 hodin zveme všechny fanoušky na derby s HC Choceň.
2017.01.27_Dorost SVE:LIT

HC Světlá nad Sázavou : HC LITOMYŠL 3:4 PP (0:0, 2:3, 1:0, 0:1)

branky Nešpor, Kroužel, Pakosta, Večeřa
asistence 2x Nešpor, Bláha
28.1.2017 PELH.-LIT.
juniořiHC Lední medvědi PELHŘIMOV - HC LITOMYŠL/SKUTEČ 4:3 PP (1:1,1:2,1:0)

Banky: Zoulík Michal(as.Voříšek Jakub), Pakosta Jan(as.Zoulík M.), Pakosta Jan(as.Voříšek J.)

Příští zápas hrajeme v sobotu 4.2. doma proti Lanškrounu. Začátek v 17:00.
2017.01.28_Starší žáci LIT:CTR

HC LITOMYŠL – TJ Loko Česká Třebová 2:4 (0:1, 0:3, 2:0)

Branky: Voříšek Štěpán, Macek Daniel
Asistence: 2x Savčuk David

V sobotním mistrovském utkání jsme nastoupil proti sousedovi „přes kopec“ České Třebové. Naše řady řádně probrala marodka i lyžařské výcviky. Proti oběma mužstvům bylo i počasí – silný mráz. Na výkonu to bylo znát. Po dvou třetinách jsme prohrávali 0:4. V té závěrečné jsme ze sebe vydali poslední zbytky sil a snížili dvěma krásnými brankami nepříznivé skóre utkání.

Další utkání nás čekají již v únoru. POZOR, první z nich již v PÁTEK 3.2.2017 od 14:30 hod. v Pardubicích, Tipsport arena. Druhé hned v sobotu 4.2.2014, doma od 9:00 hod. proti HC Polička. Do Pardubic jedeme autobusem, odjezd ve 12:30 hod. od ZS.
Vedoucí mužstva Olda Macek.

2017.01.24_Sportovec Svitavska
Čtyřicet laureátů, týmy i jednotlivci, převzalo svoje ocenění za sportovní výsledky v roce 2016 v tradiční anketě Nejúspěšnější sportovec regionu Svitavska. Slavnostní vyhlášení se konalo 24. února v Tylově domě v Poličce. Účastnili se ho i zástupci litomyšlského hokejového klubu. Ocenění si odnesli dorostenci v kategorii kolektivů dorostu za loňské vítězství v lize.

POJĎ HRÁT HOKEJ

Ve středu 25.1.2017 v odpoledních hodinách proběhnula na litomyšském zimním stadionu náborová akce malých hokejistů a hokejistek , POJĎ HRÁT HOKEJ , tato akce je pod záštitou Hokejového svazu.

Tato akce se z našeho pohledu povedla nad očekávání první krůčky na ledě si přišlo vyzkoušet téměř 50 dětí. Děkujeme všem účastníkům, že se dnes přišli podívat a přivedli své ratolesti a doufáme, že se jste si dnešní hokejové setkání spolu s HC Litomyšl užili. Budeme rádi pokud vaše děti u hokej zůstanou a pomohou nám vytvořit hokejové týmy.

Fotogalerii z této akce naleznete ZDE.
Zimní stadion (774 432 169)

ZS rozpis ledu únor 2017

Veřejné bruslení únor 2017

Seznamy zápasů LIT