TJ Loko Česká Třebová - HC LITOMYŠL 2:5 (0:0, 2:4, 0:1)

Branky: Josef Stráník 4x (!!), Jan Kocourek
Asistence: Antonín Zvěřina 3x, Josef Stráník
Vyloučení: 3:7

Předposlední a opět přeložené utkání Ligy starších žáků se vydařilo na 100%. Hráli jsme u tradičního soupeře „přes kopec“ a výborně. Pochvalu a uznání zaslouží celé mužstvo, ale vyzdvihnout za mimořádný výkon si zaslouží dva hráči: vynikající brankář Vítek Háněl a neskutečně výborně hrající a střílející – Josef Stráník. Ten byl u všech pěti vstřelených branek! ČTYŘI sám vstřelil a u zbylé asistoval jednomu z nejmladších z třetí lajny – Honzovi Kocourkovi. Vynikající výkon těchto hráčů a celého mužstva !! Trenér Stanislav Mečiar se opět osvědčil jako vynikající stratég - psycholog a dokázal kluky připravit na těžký zápas. Z České Třebové se body vozí velmi těžko… Poděkování za bojovný, soustředěný a odpovědný výkon patří, ještě jednou, všem. Závěrečné utkání sezóny je již tradičně přeložené: ve středu 22.3.2017 od 17.00 hodin hrajeme doma s HC Lanškroun. Vedoucí mužstva Olda Macek.

Upozornění pro hráče a rodiče: v sobotu 25.3. od 16.00 hod. se koná schůze starších žáků a jejich rodičů na tradičním místě – Kongres centru, KART ARENA, Moravská 1200. Účast jmenovaných povinná. Účast budou kontrolovat trenér mužstva Stanislav Mečiar a vedoucí mužstva Olda Macek.

18.3.2017 junioři PELHŘ-LIT
juniořiHC Lední Medvědi PELHŘIMOV - HC LITOMYŠL 3:4 (2:2,0:0,1:2)

Branky: Bláha Ondřej, Večeřa Martin, Pakosta Jan, Javůrek Matěj.
Asistence: Bureš Jan, Cimburek Jakub, Síla Jan.

Odvetné utkání o 5.místo lépe zvládla naše juniorka a v této poslední sezoně KLJ,
obsadili junioři 5.místo.

Poděkování patří všem hráčům z Litomyšle i Skutče, kteří za juniorku nastupovali
a také všem zainteresovaným, kteří se těch šest měsíců kolem toho motali :-) :-)

R.Kmošek
2017.03.17_2.Finále dorost SVE:LIT

HC Světlá nad Sázavou : HC LITOMYŠL
8:3 (3:2, 3:1, 2:0)

Druhé finálové utkání KLD odehráli naši dorostenci na zimním stadionu ve Světlé nad Sázavou, bohužel se jim nepodařilo vyrovnat finálovou sérii a tak obhájit loňské vítězství.
Takže v letošní sezóně obsadili výtečné 2.místo v Krajské lize dorostu, GRATULUJEME!!!!!

2017.03.12_St.žáci LIT:PCE

HC LITOMYŠL – HC Dynamo Pardubice 5:8 (3:2, 1:4, 1:2)

Branky: Jan Kocourek, Daniel Macek, Josef Stráník, Antonín Zvěřina, Tomáš Flídr
Vyloučení: 6:7

Přeložené utkání s favoritem a vedoucím celkem soutěže jsme začali ve velkém stylu. Dařilo se nám „na co jsme šáhli“. Přehráli jsme soupeře ve všem a naše touha obstát a co nejvíce potrápit kluky z Pardubic, vyšla do puntíku. První třetinu jsme vyhráli. Podobně se dařilo do poloviny utkání a poté soupeř přebral iniciativu a otočil vývoj utkání. Pravda, pomohli jsme mu v tom zbytečnými chybami v obraně, ale kluci dřeli dál. Žel, síly docházeli a byla také znát vynucená přestávka - jarní prázdniny…
V závěru jsme přece jen trochu upravili nepříznivé skóre. I přes prohru jsme bojovali a nechali na ledě duši. Klukům patří poděkování. Vedoucí mužstva Olda Macek.

POZOR. Čeká nás další přeložené utkání. V úterý 14.3. jedeme auty do České Třebové, kde hrajeme od 17:00 hodin. Sraz na ZS v 15:30 hod. Poslední utkání sezóny hrajeme také v týdnu, 22.3. doma od 17:00 hod. s HC Lanškroun.
11.3.2017 Junioři LIT-PELH o 5.místo
juniořiHC LITOMYŠL - HC Lední Medvědi PELHŘIMOV 10:2 (1:0,3:1,6:1)

Branky: 3x Bláha Ondřej, 2x Voříšek Jakub, 2x Cimburek Jakub, Pakosta Jan, Fila Ondřej, Kopecký Jan.
Asistence: 6x Cimburek Jakub, 2x Voříšek Jakub, Síla Jan, Pakosta Jan.

Poslední zápas juniorů se hraje v sobotu 18.3.v Pelhřimově od 15:45.

Bude to asi na dlouhé roky poslední zápas juniorů, Krajská liga juniorů se pro příští sezonu ruší
a bude nahrazena Ligou staršího dorostu.
2017.03.12_o 3.místo Poháru VM- LIT:CHN

6 : 2
(2:1, 2:1, 2:0)

Branky(nahrávky) 10.Kovář (Budina), 18. Pilavka (Vomočil), 24. Dvořák (Vomočil), 40. Voříšek J. (Skalník), 45. Dvořák (Starý, Vomočil), 50. Mečiar (Dvořák) – 7. Prachař T. (Knytl), 33. Saidl (Křečan)

6:7 SN (4:2, 1:1, 1:3, 0:0) samostatné nájezdy 1:2

Branky: 2x Jakub Voříšek, Jiskra, Zahradník, Pakosta, Háněl, nájezd proměnil Večeřa
Asistence: 2x Večeřa, Nešpor, Pakosta, Vytlačil, Leksa

Naši dorostenci přes slibně rozehrané utkání /vedení 4:1,5:2,6:4/do vítězného konce nedotáhli a po remíze v základní hrací době 6:6 následovalo prodloužení hrané 4 na 4,kde branka i přes šance na obou stranách nepadla. Rozhodly tedy nájezdy, ve kterých hosté vyhráli 2:1 a tím první finálový zápas. 2.finálový zápas se hraje v pátek 17.března ve Světlé nad Sázavou v 19:30 hodin a naši dorostenci se v něm pokusí vrátit sérii do Litomyšle. Držte nám palce a přijeďte nás povzbudit do Světlé. Děkujeme za skvělou atmosféru a hojnou diváckou kulisu při dnešním zápase.
2017.4.2_Tryout ml.dorost

Další info naleznete v PŘEČÍST VŠE

2017.03.8_3.Semifinále poharu V.Martince HLI:LIT

5 : 1

(1:0, 1:1, 3:1)

Branky (nahrávky) 13. Dítě, 35. Sobotka (Plachý), 50. Havel (Koželuh), 56. Havel, 58. Dítě (Pazdera, Kunz) – 31. Vomočil (Voříšek)

HC Hlinsko: Saifr – Kunz, Poskočil, Sobotka, Koželuh, Pazdera, Tulis, P. Hron – Dítě, J. Hron, Šuvara, Havel, Chvojka, Plachý, Brebera, Králíček, Zdražil
HC Litomyšl: Kalousek – Kovář, Starý, Mečiar, Bláha – Švec, Budina, Skoumal, Dvořák, Vomočil, Barkóci, Voříšek, Fajfr, Skalník

Rozhodčí: Čížek – Laczko, Bohuněk
Vyloučení: 5:6 navíc Koželuh a Mečiar 10 min. OT
Využití: 1:0
Diváci: 156
Stav série: 2:1 postupuje Hlinsko

Pohár Vladimíra Martince hokejisté Litomyšle v letošní sezoně nad hlavu nezdvihnou. V cestě za trofejí jim stál celek z Hlinska, se kterým si v sérii hrané na dvě vítězná utkání poradili pouze jedinkrát.

Rozhodující zápas v Hlinsku měl podobné parametry jako předchozí utkání. Mírnou převahu tak domácí Hlinsko přetavilo v první gól. Ve 13. minutě se trefil Dítě – 1:0. Do konce třetiny brankáři nechybovali, a tak se skóre neměnilo.

Snaze vyrovnat bránil domácí gólman Safir až do 31. minuty. To se trefil Vomočil a bylo vyrovnáno – 1:1. V té chvíli nikdo z příznivců Litomyšle netušil, že to bude poslední branka v této sérii za hostující celek. Radost z vyrovnání netrvalo dlouho a v 35. minutě Sobotka vstřelil druhý gól Hlinska – 2:1. Tím byl brankový příděl pro druhou třetinu vyčerpán.

Šance Litomyšle na vítězství stále byla, ale domácí Hlinsko prokázalo své kvality. Svůj potenciál si schovalo na posledních deset minut utkání. V 50. a 56. minutě se trefil Havel a dílo zkázy pro Litomyšl zpečetil střelec první branky Dítě. „Hlinsko bylo celou sérii lepší. Předstihli nás ve všem,“ ohodnotil sportovně soupeře trenér Stanislav Mečiar. Rozhodně však neplatilo, že by jeho svěřenci utkání podcenili nebo vypustili. „Škoda, že jsme se nedostali do finále...,“ dodal trenér.

Sezona pro Litomyšl skončí dvojzápasem s Chocní. třetí místo v Poháru Vladimíra Martince a zároveň konečné sedmé místo v pořadí krajské ligy První utkání se hraje v neděli v Litomyšli a následně pak odveta na hřišti soupeře. „Nechceme prohrát, ale uvidíme kdo nastoupí,“ poznamenal k poslednímu zápasu v sezoně na domácím ledě Stanislav Mečiar.

2017.03.05_Dorost semifinále s Hlinskem

1.semifinále KLD - HC Hlinsko : HC LITOMYŠL 1:6

První semifinálové utkání vyhráli naši dorostenci v pátek 3.3.2017.

2.čtvrtfinále KLD - HC LITOMYŠL : HC Hlinsko 4:2

Odvetu na domácím ledě v neděli 5.3.2017 vyhráli opět naši a to po urputném boji. Takže si opět po roce zahrají finále tentokrát proti HC Světlá nad Sázavou.

První finálové utkání na domácím ledě sehrají v neděli 12.3.2017 od 11:00 hodin.
5.3.2017_ 2.Semifinále poharu V.Martince LIT:HLI

3 : 4 sn

(1:1, 0:0, 2:2)

Branky (nahrávky) 2. Švec (Vomočil), 52. Vomočil (Dvořák), 54. Budina (Starý, Skoumal) – 15. Chvojka (Havel), 53. J. Hron (Dítě, Pazdera), 60. J. Hron (Dítě), rozhodující nájezd Sobotka.
Nájezd proměnil: Sobotka
Nájezd neproměnili: Barkóci, Starý, Budina – Dítě, Chvojka

HC Litomyšl: Kalousek – Kovář, Starý, Mečiar, Švec – Musil, Budina, Skoumal, Dvořák, Vomočil, Barkóci, Fajfr, Skalník
HC Hlinsko: Saifr – Kunz, Poskočil, P. Hron, Pazdera, Sobotka, Koželuh – Dítě, Tulis, Zdražil, Chvojka, Králíček, J. Hron, Plachý, Havel, Brebera

Rozhodčí: Kukeně – Veverka, Doležal
Vyloučení: 5:5
Diváci: 176
Stav série: 1:1

Hra o finále. I takový měl podtitul druhý semifinálový zápas s Hlinskem. Ten přinesl spoustu dramatických momentů, které nakonec znamenali vítězství hostů. To však neznamená, že by domácí podali špatný výkon. Spíše chyběla trocha energie a malá dávka štěstí.