xx
2017.03.19_o 3.místo poháru VM CHN:LIT

7 : 3 sn
(2:1, 2:1, 3:1 - 1:0)

Branky(nahrávky) 1. Velinský (Knytl), 7. Prachař P. (Král), 21. Prachař P., 40. Prachař P. (Prachař T.), 46. Král (Prachař T.), 51. Prachař P. (Král, Pilař L.), 53. Svatoš (Pilař L.), rozhodující nájezd Prachař T. - 16. Mečiar (Starý, Pilavka), 24. Vomočil (Pilavka), 48. Večeřa (Starý)

Rozhodčí: Doležal - Málek, Souček
Vyloučení: 3:6
Využití: 1:0
Oslabení: 1:1
Střely na branku: 34:33
Diváci: 269

HC Choceň: Sajdl - Novák, Vacek, Pilař L., Teplý - Kučera, Prachař T., Pilař M., Velinský, Prachař P., Knytl, Bor, Lichtag, Svatoš, Král

HC Litomyšl: Kalousek - Bláha, Fajfr, Kovář, Mečiar, Starý - Dvořák, Skoumal, Barkóci, Vomočil, Večeřa, Pilavka, Budina

Poslední zápas sezony odehráli hokejisté Litomyšle na ledě Chocně. Za běžných okolností by se jednalo o prestižní derby s početným publikem v zádech, ale nestalo se tak. Žádný z celků nechtěl prohrát, ale motivace přesto nebyla kdovíjaká. Hrálo se o třetí místo v Poháru Vladimíra Martince.

„Jednalo se spíše o přátelský zápas, který nesnesl srovnání se soutěžním utkáním,“ zhodnotil poslední představení svých svěřenců trenér Stanislav Mečiar.

Začátek utkání vyšel lépe borcům z Chocně. Na vstřelení prvního gólu jim stačila první minuta. Střelcem byl Velinský – 1:0. Nápor Litomyšle se podařilo domácí lavičce eliminovat. Do pohody se vyspal zvláště P. Prachař, který vstřelil druhý gól v 7. minutě – 2:0. Tempo nechtěli ztratit ani hráče Litomyšle. V 16. minutě zaúřadoval Mečiar a překonal Sajdla, který oproti minulému utkání nastoupil na tradičním postu v bráně – 2:1.

Vstup do druhé třetiny hráčům Litomyšle opět nevyšel. Tentokrát stačilo na gól Chocni ještě o pár vteřin méně než v té první. Trestné střílení proměnil P. Prachař – 3:1. Blýskli se i hosté. Vomočil se rozjel v 24. minutě na bránu a své sólo proměnil – 3:2. Šance na vyrovnání byla, ale bohužel k vyrovnání nedošlo. Góly nepadaly ani z přesilovek, a tak se skóre neměnilo. Kdo však měl svůj den, tak to byl P. Prachař. Patnáct vteřin před koncem druhé části hry dokonal hattrick – 4:2.

Pokud by se chtěli hokejisté Litomyšle vyhnout neoblíbeným nájezdům a získat v minisérii s Chocní vítězství, tak museli uhrát alespoň remízu. Tento plán jim zmařil ve 46. minutě Král – 5:2. O minutu odpověděl na gól čerstvě stříbrný Večeřa – 5:3. Veškeré šance nakonec zmařil v 51. minutě Pavel Prachař – 6:3 a v 53. minutě Svatoš – 7:3.

Hned po konci základní hrací doby se jely nájezdy. Jako první se rozjel Pilař a proměnil. Za Litomyšl se trefil záhy Kovář. Král ani Pilavka nezměnili nic. Ve třetí sérii se trefil T. Prachař a když Vomočil svůj nájezd nedal, tak bylo rozhodnuto.

„Nedali jsme šance a soupeř je proměňoval. Nemá však příliš smysl tuto sérii hodnotit,“ pronesl na závěr sezony Stanislav Mečiar.

Zimní stadion (774 432 169)

ZS rozpis ledu únor 2017

Veřejné bruslení únor 2017

Seznamy zápasů LIT