xx
2017.03.12_o 3.místo Poháru VM- LIT:CHN

(2:1, 2:1, 2:0)

Branky(nahrávky) 10.Kovář (Budina), 18. Pilavka (Vomočil), 24. Dvořák (Vomočil), 40. Voříšek J. (Skalník), 45. Dvořák (Starý, Vomočil), 50. Mečiar (Dvořák) – 7. Prachař T. (Knytl), 33. Saidl (Křečan)

Rozhodčí: Pilný - Bohuněk, Schaffer
Vyloučení: 5:0
Využití: 0:0
Stav série: 1:0

Tempo zápasu by se s klidem dalo nazvat pohodové. Ani jeden mančaft se nehnal zběsile do útoku. Dokonce ani první gól ze 7. minuty nevzbudil příliš ohlasu, neboť tribuny zely prázdnotou a střelec Prachař ani nechtěl uvěřit, že puk skončil za zády Kalouska – 0:1. Odpověď domácích přišla záhy. V 10. minutě vyrovnal Kovář – 1:1. Na tempu zápasu nezměnily nic ani následující dvě přesilovky hostí, z nichž jedna měla být spíše trestným střílením. V 18. minutě se dostal před branku Pilavka, který velmi chyběl v předchozích utkáních. Elitní střelec se dostal do zakončení a překvapil brankáře šikovnou střelou na 2:1. Tím výčet zajímavých událostí v první třetině skončil.

Obraz hry se nezměnil ani v druhé části utkání. V první minutě si sice zahrála Choceň přesilovku, ale naložila s ní stejně jako v předchozích případech. Bez gólového zúročení. Zajímavostí tohoto zápasu bylo, že Litomyšl nehrála hru v 5 proti 4 ani jednou. V 24. minutě využil chybu soupeře Dvořák a poslal puk za záda Bernarta – 3:1. Obdržená branka nastartovala Choceň do vyšších obrátek, ale brankář Kalousek odolával statečně. V 33. minutě jej však překonal Sajdl, kterého si většina diváků pamatuje jako strážce klece, nikoliv útočníka – 3:2. To však byl poslední úspěch tradičn&ia cute;ch rivalů z Chocně. Druhou třetinu zakončil v poslední minutě Voříšek, který poslal odražený puk za brankáře – 4:2.

Poslední třetina nabídla alespoň trochu hokejovosti. Aktivita a bojovnost se domácím vyplatila. V 45. minutě se po spolupráci se Starým a Vomočilem trefil Dvořák – 5:2. O pět minut později se v oslabení trefil Mečiar – 6:2. Následovala rychlejší pasáž hry s šancemi na obou stranách. V 56. minutě se snažila ještě o vstřelení branky Choceň, ale nový muž v bráně Klička prokázala svoje schopnosti a to i za pomocí tyče. V 58. minutě se sice dostal kotouč za jeho záda, ale branky bylo dosaženo nedovoleně. Zákroku vysokou holí se usmáli všichni na ledové ploše. Poslední utkání na domácím ledě skončilo jasným vítězstvím Litomyšle. „Považuji to za přátelské utkání. Pro nás je dobré, že jsme porazili Choceň, je to derby. Kluci ho chtěli vyhrát a podařilo,“ řekl po zápase Stanislav Mečiar. Zároveň nastínil, že v příštím utkání bude chtít Choceň odčinit svoji prohru.

Zimní stadion (774 432 169)

ZS rozpis ledu únor 2017

Veřejné bruslení únor 2017

Seznamy zápasů LIT