Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Soupeř vzdoroval pouze první třetinu

04.10.2020 | Petr Šilar

Hráči Litomyšle se z prohry v Chotěboři otřepali velmi rychle. Ve druhém zápase sezony vyrazili na dalekou pouť do Světlé nad Sázavou. Soupeř však hrál vyrovnanou partii pouze jednu třetinu. Přesvědčivé vítězství tak bylo korunováno šesti brankami.

E0015 | Neděle 04.10.2020, 17:00

HC Světlá nad Sázavou - HC Litomyšl

2:6

2:3,0:2,0:1

Branky: 11. Blažek (Dolinský), 15. Blažek (Kořínek, Škareda) - 14. Vomočil (Pilavka,Skoumal), 16. Dvořák (Pilavka,Skoumal) a Barkóci (Voříšek,Vaňo), 31. Pilavka (Skoumal, Dvořák), 36. Vaňo (Voříšek,Švec), 45. Pilavka (Švec,Vomočil)

Rozhodčí: Rulíček - Souček,Pošvár

Vyloučení:5:9 Využití: 0:1

Diváci: 158

HC Světlá nad Sázavou: Koubský (Vácha) - Škareda, Kořínek, Adam, Špatenka, Zvěřina, Svoboda - Včela, Kardoš, Pejchal, Fixa, Dolinský, Kohout, Musil, Blažek, Kopecký, Piskač, Přibyl

HC Litomyšl: Nimmerrichter (Horáček) – Bažant, Dvořák, Jankovský, Švec, Ondráček - Vomočil, Barkóci, Jakubec Vytlačil, Skoumal, Háněl, Voříšek, Vaňo, Cink, Pilavka

Komentář

Drobná zranění zapříčinila změny v sestavě, ale i tak se podařilo trenérovi poskládat lajny tak, že byl soupeř pořád ve střehu. „V poslepované sestavě se kluci semkli a hráli obětavě dopředu i dozadu,“ řekl trenér Jakub Bažant.

První gól padl v 11. minutě a jeho autorem byl Blažek – 1:0. O pár chvil později však domácí hráli v oslabení a nabídnutou početní výhodu zužitkoval ve 14. minutě Vomočil – 1:1.

Domácí zareagovali velmi rychle a střelec první branky se zapsal v 15. minutě i jako autor té druhé – 2:1. Hráči Litomyšle zareagovali ještě rychleji a v 16. minutě vyrovnal Dvořák – 2:2. O 18 vteřin později navýšil Barkóci – 2:3. Do šaten tak odcházeli hosté s úsměvem na tváři.

Od druhé třetiny to byli hráči Litomyšle, kteří kontrolovali zápas. V polovině zápasu se trefil Pilavka – 2:4 a o pět minut později navýšil Vaňo – 2:5. Soupeř už se však k ničemu nedostal, a tak ve 45. minutě uzavřel gólový učet Pilavka – 2:6.

Ohlasy

Jakub Bažant, trenér HC Litomyšl: "Byli jsme lepším týmem, který si šel za svým cílem, a tím bylo vítězství. Mám velkou radost a těším se na další zápasy. Věřím, že bojovnost, obětavost a soudržnost vydrží a náš herní projev bude okořeněn pěknými góly."

Aktuální články
Hokej mi chybí, je součástí mého života, líčí Bažant a točí videa

Matěj Bažant šéfuje mládeži v Litomyšli, kde s bratrem Jakubem rozjeli vlastní videa pro domácí přípravu – #trénujdoma. Na úvod...

TRÉNUJ DOMA | 1. Agility trénink (žebřík)

Agility tréninkDalší série videí trénuj doma je tady, tentokrát se zaměříme na rozvoj agility s žebříkem.

TRÉNUJ DOMA | 3. Práce s holí (dribbling doplňující cviky)

Podívej se na poslední díl zaměřený na práci s holí, ve kterém nalezneš doplňující cviky! Další videa díky vlně pozitivních...