E0110, neděle 02.02.2020, 17:00

HC Slovan Moravská TřebováHC Litomyšl

6:7 (2:0, 3:3, 1:4)

Snový obrat znamená vedení v sérii

První čtvrtfinálové utkání odvlálo hráče Litomyšle na led soupeře z Moravské Třebové. Ten svou sílu prokazoval od prvních minut. Domácí se dostali do vedení 5:0! Ani to jim však nestačilo a Litomyšl sedmi góly v řadě rozhodla o vítězství.

HC Slovan Moravská Třebová:

Kašpar (Rochla) - Hradil, Janků, Hučík, Kudrna, Rajnoha,Muselík,Bahounek - Cach, Langr, Řehulka, Augustin, Adolf, Čikl, Marek, Pavlovský, Faltus

Klička – Jankovský, Navrátil, Mečiar, Vacek, Bláha, Švec – Skoumal, Dvořák, Vomočil, Ostřanský, Cink, Hejtmánek, Barkóci, Křesťan, Voženílek, Voříšek, Drobný, Jakubec

Branky: 7. Čikl (Bahounek,Augustin), 14. Marek (Langr,Bahounek), 22. Faltus (Langr,Marek), 23. Řehulka (Cach,Adolf), 23. Janků (Augustin,Čikl), 57. Augustin (Pavlovský, Čikl) – 25. Skoumal (Ostřanský), 26. Voříšek (Jakubec, Ostřanský), 33. Jankovský (Cink, Barkóci), 50.Voříšek (Švec, Ostřanský), 51. Barkóci (Vomočil, Křesťan), 52. Dvořák (Ostřanský), 56. Jakubec (TS)

Vyloučení: 6:8 Využití: 2:0

Rozhodčí: Vrba, Čížek – Kis, Pešková

Diváci: 512

První čtvrtfinálové derby s Moravskou Třebovou mělo vše, co si jen fanoušek může přát. Góly, šarvátky a hlavně dramatický náboj. Oba týmy potkaly před play off komplikace v podobě chybějících brankářů. Domácí přišli o Turka a hosté o Horáčka. Mladíci v bráně však ukázali, že se výzvy nebojí.

První kdo se dostal do potíží byl Kašpar, neboť Litomyšl hrála přesilovku už po půl minutě hry. Ta však neměla na skóre žádný vliv. Jeho kolega na tom byl hůře, neboť se v 7. minutě dostal k odraženému puku Čikl a byl z toho gól – 1:0. Hosté měli vzápětí šanci na vyrovnání a k tomu dostali výhodu další přesilovky, ale ani to na vyrovnání nestačilo. Jak využít početní výhodu ukázali naopak domácí ve 14. minutě, když se po šikovné kombinaci prosadil Marek – 2:0. Hra byla i po dvou brankách vyrovnaná, a tak bylo stále o co hrát. Další přesilovka hostí však gól nepřinesla, a tak se do šaten odcházelo lépe domácím.

vod další částí hry byl doménou Slovanu, neboť Litomyšl zažila naprosto katastrofální nástup do druhé periody. Už od prvního buly bylo vše špatně. V čase 21:34 se trefil Faltus – 3:0. V čase 22:24 se zapsal mezi střelce Řehulka - 4:0 a v čase 22:44 dokončil dílo zkázy Janků – 5:0. Litomyšl byla zralá na ručník, a trenérovi nezbylo nic jiného, než si vzít oddechový čas. Ať si vyslechli hráči cokoliv, tak to přineslo ovoce. V 25. minutě se po přečíslení trefil Skoumal – 5:1. O další minutu bylo ještě lépe, neboť v souboji Kašpar vs. Voříšek vyhrál extraligový zástupce Litomyšle – 5:2. Zlepšená hra přinesla ovoce. O chvíli později jel na bránu Ostřanský, ale neuspěl. Naštěstí se při hře 4 na 4 ve 33. minutě se puk od konstrukce odrazil k Jankovskému a ten si poradil na výbornou – 5:3. Hráčům Litomyšle se sice nepovedlo srovnat, ale určitě nalili fanouškům optimismus do žil, neboť zlepšená hra slibovala dramatický závěr utkání. A ten se dostavil …

V šatně domácích muselo být po čtyřiceti minutách dusno a ať už použil trenér jakoukoliv metodu, tak jeho mužstvo vstoupilo do poslední dvacetiminutovky aktivně. Veškeré snahy však byly bez úspěchu. Ve 49. minutě na rozdíl jediné branky snížil Voříšek – 5:4. O minutu později byl na konci rychlého protiútoku Barkóci a bylo vyrovnáno – 5:5. Než se domácí rozkoukali, tak se v 52. prosadil krásnou střelou z pravé strany Dvořák – 5:6. Domácí na to reagovali zvýšenou útočnou aktivitou, a tak občas zapomněli na zadní vrátka. Litomyšl se dostávala do brejkových situací. V jedné z nich se ocitl i Vomočil, ale ten byl pět minut před koncem třetiny faulován domácím Hradilem. K nařízenému střílení vyslal kapitán Mečiar Tadeáše „Forsberga“ Jakubce, který svou kličku provedl tradičně na výbornou – 5:7. O chvíli později se hrálo 4 na 4. Následoval oddechový čas a Kašpar odjel z brány. Čtyři minuty před koncem fauloval kapitán Mečiar a domácí si zahráli přesilovku 5 na 3. Ta trvala ovšem pouhých 5 vteřin. Vyhrané buly, přihrávka na Augustina a ten poslal puk raketovou rychlostí do brány – 6:7. Do konce zápasu zbývaly poslední čtyři minuty. Domácí bez brankáře zkusili závěrečný tlak, ale hosté už svou šanci nepustili, i když v poslední minutě hráli oslabení.

Odveta se hraje už ve středu 5. února od 18:30. Nenechte si ujít pokračování čtvrtfinálové bitvy.

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): „Základem úspěchu bylo dodržení taktiky a větší chuť po vítězství. Jsme rádi za výhru venku avšak zůstáváme nohama na zemi a ve středu budeme chtít navázat na skvělý týmový výkon. Děkuji divákům kteří přijeli a věřili nám do poslední minuty.“