E0107, neděle 26.01.2020, 17:00

HC LitomyšlHC Chotěboř

4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Základní část soutěže korunovala výhra

Poslední zápas základní části ligy sehrála Litomyšl proti celku Chotěboře. V nepříliš pohledném utkání se podařilo vyhrát díky pracovitosti a výkonu brankáře Kličky. Příští týden však půjde o vše. Začíná play off a v něm soupeř z Moravské Třebové.

Klička (Kaplan) – Jankovský, Navrátil, Mečiar, Vacek – Skoumal, Dvořák, Vomočil, Ostřanský, Cink, Hejtmánek, Barkóci, Křesťan, Voženílek, Voříšek, Drobný

HC Chotěboř:

Kulich (Rulf) – Lacina – Musílek, Suchý – Kříž, Mendl – Jaroš, Dvořák – Vantuch – Vlček – Kraučuk, Dvořák – Svoboda – Ludvík Jaroslav, Mašek – Hospodka Jan – Činčila, Březina, Hospodka Jakub

Branky a nahrávky: 7:27 Ostřanský (Vomočil, Skoumal), 34:12 Skoumal (Cink, Dvořák), 55:35 Ostřanský (Drobný), 59:25 Dvořák (Barkóci) - 7:06 Svoboda (Mendl, Ludvík Jaroslav), 41:03 Svoboda (Ludvík Jaroslav, Dvořák)

Rozhodčí: Vrba – Kopecký, Hrabal

Vyloučení: 7:7 Využití: 1:0

Diváci: 200

V duel s Chotěboří se hrálo a celkové postavení v tabulce. Možná ztráta bodů znamenala pro oba soupeře čtvrfinálovou sérii s lídrem tabulky.

Od počátku se hrál svižný hokej a oba brankáři se proto nenudili. Více ze hry měli hosté, kteří si zahráli i první přesilovku. Radost ze vstřelené branky však měli až v čase 7:06, kdy se prosadil Svoboda – 0:1. Smutek na domácí straně však trval pouhých 21 vteřin, kdy se po souhře Skoumala s Voženílkem prosadil Ostřanský – 1:1. Následovala pasáž, kdy se hrálo „nahoru dolu“, ale střeleckým pokusům chyběla přesnost. Naopak brankáři, zejména domácí Klička, prokazovali svůj um.

Prostředí část hry navázala na první dvacetiminutovku. Diváci sledovali hru plnou nepřesností s šancemi na obou stranách. V polovině zápasu rozezvonil hostující útočník brankovou konstrukci. Domácí reagovali protiútokem, po kterém však skončil místo v puku v síti Barkóci. Gól padl až ve 35 minutě, kdy se v přesilovce 5 na 3 prosadil Skoumal, který vymetl růžek Kulichovi branky – 2:1. Soupeř zareagoval zvýšenou aktivitou, ale kromě další tyčky a nevydařeného přečíslení pouze zlepšil statistiky Filipa Kličky.

Poslední třetinu začali hosté velmi rázně, kdy chybu v rozehrávce vystihl Svoboda a vyrovnal – 2:2. V následujících minutách se vyznamenal Klička, který čelil jednomu útoku za druhým. V 53. minutě dokonce kryl i trestné střílení. O tři minuty později však kapituloval Kulich, když Voženílek našel pasem Ostřanského, který se nemýlil – 3:2. Hosté ještě zareagovali dvě a půl minuty před koncem odvoláním brankáře, ale v čase 59:20 pečetil vítězství Dvořák – 4:2.

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): "Zápas se nám nepovedl, i když jsme nakonec vyhráli. Hráči nedodržovali taktické pokyny a i pohyb po ledě byl špatný. Navíc jsme málo stříleli. Skvěle zachytal Filip Klička."