HC LitomyšlHC Kohouti Česká Třebová

6:5 sn (2:1, 2:2, 1:2)
Petr Šilar |

Derby ukončila Forsbergova klička

Po bodově nevydařeném utkání v Chocni nastoupila Litomyšl proti rivalovi z České Třebové. Utkání vysoké kvality s dvěma góly v poslední minutě zápasu ukončily až nájezdy. Ty rozhodla neprůstřelnost Kličky a pestrá zakončení domácích exekutorů.

HC Litomyšl:

Klička (Batěk) – Mečiar, Bláha, Švec, Navrátil, Jankovský, Vacek – Vomočil, Křesťan, Voženílek – Cink, Voříšek, Jakubec – Hejtmánek, Skoumal, Drobný – Barkóci, Dvořák

HC Kohouti Česká Třebová:

Nimmerrichter (Machatý) – Poul, Pažourek, Holík, Jemelka, Žouželka, Pražák, Hrubý - Plášek, Filip, Křečan – Král, T. Prachař, Korhoň - Hemský, Fúzik, Vaňo – Veverka, Šejba.

Branky: 8. Voříšek (Navrátil, Voženílek), 13. Drobný (Skoumal), 35. Švec (Skoumal, Cink), 38. Skoumal (Cink, Dvořák), 60. Vomočil (Skoumal, Švec), rozhodující trestný nájezd proměnil Křesťan – 16. Filip (Holík, Fúzik), 31. T. Prachař (Holík), 36. Král (Jemelka, Korhoň), 42. Jemelka (Holík, Korhoň), 60. Hemský (Fúzik, Korhoň)

Vyloučení: 11:13 Využití: 1:1 V oslabení: 0:1

Rozhodčí: Čížek - Pecina, Jiruška

Diváci: 465

Komentář

Utkání proti České Třebové mělo náboj od prvního buly. Hned ve 2. minutě rozhodčí řešil drobnou potyčku a její který poslal na trestnou lavici. Diváci viděli poprvé a ne naposledy hru s nestandardním počtem hráčů na ledě. V 8. minutě si poprvé početné publikum zakřičelo gól. Navráil poslal puk na Voříška a ten krásně tečoval mimo dosah gólmana 1:0. Ve 13. minutě se domácí dostali k bráně a Barkóciho střelu Nimmerrichter vyrazil. Druhou šanci dostal Drobný a ten se nemýlil – 2:0. Aktivně hrající hosté však zbraně nesložili a v 16. minutě při signalizované výhodě zamkli útočné pásmo. Holíkovu odraženou střelu zachytil Filip, který nabídnutou šanci využil – 2:1.

Do druhé části hry vstupovala Litomyšl s výhodu hráče v poli, ale soupeř se brzy po jejím skončení začal stahovat u Kličkovy branky. V 26. minutě se tlak Litomyšle přeměnil v další přesilovku, která však netrvala dlouho. Zanedlouho se hrálo 4 na 4. Gesto fair paly v této častí hry předvedl hostující brankář, který přiznal tečovaný puk, za což jej publikum odměnilo potleskem. Následovala přesilovka domácích, ale 3 vteřiny před jejím koncem se dostal puk před Kličku, kde stál i pohotový Prachař a ten puk přemístil za brankovou čáru – 2:2. V 32. minutě zahrozili nejprve Voříšek a následně Dvořák, který předvedl důraz v brankovišti zakončený strkanicí ve prospěch domácího hráče. O chvíli později se hlavní arbitr rozhodl vylučovat, ale ex-litomyšlský Holík faul na sebe odvolal. V 35. minutě hráli domácí opět přesilovku a ta skončila nejlepším možným způsobem. Skoumal našel od mantinelu Švece a ten chytrou střelou poslal puk do růžku branky – 3:2. Za 38 vteřin se však radoval Král, který se dobře zorientoval v brankovišti – 3:3. Nakonec však měli více radosti příznivci Litomyšle. V 38. minutě dostal Skoumal od Cinka excelentní pas a z mezikruží propálil hostujícího brankáře – 4:3.

Poslední třetina nabídla drama už od prvních minut. Ve 43. minutě se v přesilové hře zapsal do listiny šikovnou tečí Jemelka – 4:4. Vyrovnání nalilo Kohoutům novou energii a Klička se měl v bráně co ohánět. Navíc mu i pomohla branková konstrukce. Tlak přerušilo až další vyloučení. Už už to vypadalo na klidný závěr, ale poslední minuta se stala vrcholem dramatu. V čase 59:13 z individuální akce Fúzika těžil Hemský – 4:5. Na vedoucí gól Třebové zareagoval trenér Svatoš oddechovým časem. Krátce po vhazování se domácí ujali puku a Klička pelášil z branky. Do útočného pásma se mezitím rozjel Skoumal, který našel přesnou přihrávkou Vomočila a v čase 59:32 bylo vyrovnáno – 5:5.

Následovalo prodloužení, kde své šance postupně spálili Barkóci,Skoumal a Mečiar. Na straně hostí se stejně nedařilo Pažourkovi, Poulovi a Královi.

O vítězi tedy rozhodovali nájezdy. Jako první se rozjel Křesťan a proměnil. Fúzik však nikoliv. Následně Skoumal i Holík ztroskotali na mužích v brance. Další gól přidal domácí Cink a v té samé sérii selhal Vaňo. Ve čtvrté sérii se rozjel na branku Jakubec, který vydařenou Forsbergovou kličkou ukončil utkání.

Ohlasy

Bohumil Jakubec,asistent trenéra (HC Litomyšl): „Pro nás vzpruha, neboť dokážeme hrát s týmy, které jsou nahoře v tabulce. Když budeme ještě více odvážnější a důraznější a dodržovat taktické pokyny jako dnes, tak můžeme optimisticky vyhlížet k nadcházejícímu play off. Velmi dobře zachytal Filip Klička, který měl hlavně v poslední části hry několik skvělých zákroků. Pochválit musím celý tým, který v poslední minutě nesložil zbraně a dokázal při power play vyrovnat a poslat utkání do nájezdů, které jsme jasně ovládli.

Vladimír Vaněk, manažer (HC Kohouti Česká Třebová): „Pravdou je, že závěr průměrného zápasu, ve kterém jsme se pouze jednou dostali do vedení, jsme trestuhodně nezvládli. Do play off máme na čem pracovat.“

SEZÓNA 2023/24 OFICIÁLNĚ SKONČILA

Gratulujeme HC Kohouti Česká Třebová k celkovému vítězství. Děkujeme také všem našim soupeřům za napínavou sezónu.